Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szóltak nekik?

Miért nem szóltak nekik?

Figyelt kérdés

Az előbb jöttem haza felé, keresztül egy nagy kivilágított parkon, és volt ott egy csomó kutyasétáltató. Ez kb. abból áll, hogy egy kupacban elvannak a kutyákat meg szétengedik. Mikor jöttem keresztül, akkor majd nem az összes kutya utánam jött és ott körbe vettek meg ugráltak meg ilyenek.


Én úgy féltem! Nagyon félek a kutyáktól. Hátra néztem és a gazdáik ott röhögcséltek és tök messze voltak, de biztos, hogy látták és miért nem hívták el őket? Azt hittem betojok, nagyon félek a kutyáktól, főleg egy csomó idegentől. Úgy éreztem magam, mintha betettek volna egy kutyakennelbe, nagyon rossz volt, kiabálni meg nem mertem nekik. Úgy dobogott a szívem, azt hittem kigurik.


2010. márc. 2. 19:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezeknek az embereknek nem a kutyáról szól a kutyatartás, hanem a hozzá kapcsolódó szociális életről. És ezzel párhuzamosan le is szarják mit csinál a kutyájuk ilyenkor.

Én kutyás vagyok de rühellem az ilyen ficsúrokat.

2010. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
Mert jó nagy bunkók....Ennyi eszük van. Amúgy biztos nem harapósak a kutyák,ha ezt meg merték csinálni,de akkor is lehetne annyi eszük,hogy legalább a kutyájuk közelében maradnak,mert ugye egy kutyában sem lehet 100%-osan megbízni. Amúgy nagy kutyák voltak?
2010. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok még...

Tudo nem megnyugtató, de ezek a kutyák nem bántanak. Megszaglásznak, h "ki jött?" "van-e nálad valami fincsi" és általában nem vagy annyira érdekes nekik h veled tartsanak. A lényeg, h ne kommunikálj ilyenkor velük, nézd őket levegőnek és határozottan vágj át a parkon a célod felé.

2010. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hát elég szégyen, de sajnos van ilyen. Én mikor elengedtem a kutyámat, akkor mindig odafigyeltem, hogy ne menjen oda senkihez, mert az illető félhet tőle. Ha láttam, hogy szalad valaki felé mindig visszahívtam, vagy szóltam neki, hogy ne menjen arra.

A helyedben én odakiabáltam volna.

2010. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

hát nem tudom mi gondolnak ilyenkor.

talán bele sem gondolnak hogy az ő kutyája meg érzi benned a félelmet és csak egy pillanat kell hogy agresszív legyen szerintem jobban kéne figyelniük a saját kutyájukra.

csak azért mert ott vannak a haverok nem kéne figyelembe sem venni a kutyákat.

tudod mit gondolok az ilyenekről? hogy hülye paraszt állatok na jó nem írok többet mert még én megyek oda és mondom meg a magamét ha tudom hol van.

2010. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Vegyes. Volt két bazi nagy, meg ilyen szépen nyírt közepesek is.

Gondolom, hogy nem bántanak, mert akkor bántottak volna, de nagyon ijesztő volt.

Kiskoromban egyszer kiszabadult a szomszéd kutyája, mikor a ház előtt hóembert építettünk és nagyon nagy kutya volt, és feldöntött minket meg ilyenek és úgy szaladtam be anyáékért, míg az unokatesómat molesztálta. És azóta nagyon félek.

2010. márc. 2. 19:15
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem mertem kiabálni, nehogy megijedjenek a kutyák vagy valami. Inkább csak mentem, de azért rossz volt. :S
2010. márc. 2. 19:16
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos, ami veled történt. Nem mindenki van oda a kutyáért. Ezt sokan nem veszik figyelembe.Pedig illene.

Ma amúgy is ez a divat. Kutya játszik többivel, gazdák igen jót beszélgetnek. Az hiszem, az ilyen felér egy otthagyott kutyapiszok hatásával. Mindkettő rossz fényt vet a kutyásokra.

Azért megpróbálhatnád a szerzett félelmedet orvosolni. Ha lenne időd egy jó kutyaiskolába kimenni. Ott először az ovisok között nézelődni, aztán jöhetnének a nagyobbak is. Van valamelyik külföldi adón ezzel kapcsolatban sorozat, amikor valakit rossz élmény ért, azt ilyesmivel oldják fel.

2010. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek.

Nagyon sajnálom, hogy ez történt!

Én is voltam ilyen kutyaszocializáló találkozókon egy párszor a kutyám miatt, hogy lehessen jobban fegyelmezni.De soha nem engedtem más idegen, sétálók közelébe mert esetleg fél a kutyától. Az az igazság, hogy az ilyen bunkók miatt szállnak mindig szembe a kutyájukat szabadon sétáltatókkal!

Ha megint látod öket ott akkor mielött még odaérnél vagy ha elhaladsz mellettük szólj, hogy a kutyákat hivják vissza mert te félsz tölük. Tartsák már ezt tiszteletben!!!

Én is féltem minden kutyától, mindegy, kicsi vagy nagy. De aztán magamhoz vettem az én okos gyönyörümet, mostmár megértem a kutyák viselkedését (nagyjából, de nem vagyok hivatalos kutyaszakértö).

Jó tanács: sokat pislogjál, ha idegen kutya szemébe néznél, ha tudod akkor inkább egyáltalán ne vedd figyelembe. Ez tudom nagyon nehéz de nekem bejött, rá sem nézek az ilyen kutyákra, mintha ott sem lennének de azért figyelem a mozgásukat.

...Mondjuk nem értem, mi is a kérdésed?...

2010. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
*hjah mert bunkók, mint már irtuk.
2010. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!