Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szóltak nekik?

Miért nem szóltak nekik?

Figyelt kérdés

Az előbb jöttem haza felé, keresztül egy nagy kivilágított parkon, és volt ott egy csomó kutyasétáltató. Ez kb. abból áll, hogy egy kupacban elvannak a kutyákat meg szétengedik. Mikor jöttem keresztül, akkor majd nem az összes kutya utánam jött és ott körbe vettek meg ugráltak meg ilyenek.


Én úgy féltem! Nagyon félek a kutyáktól. Hátra néztem és a gazdáik ott röhögcséltek és tök messze voltak, de biztos, hogy látták és miért nem hívták el őket? Azt hittem betojok, nagyon félek a kutyáktól, főleg egy csomó idegentől. Úgy éreztem magam, mintha betettek volna egy kutyakennelbe, nagyon rossz volt, kiabálni meg nem mertem nekik. Úgy dobogott a szívem, azt hittem kigurik.


2010. márc. 2. 19:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"meg érzi benned a félelmet és csak egy pillanat kell hogy agresszív legyen"


Azért túldimenzionálni sem kell. Ez olyan hatásvadász, pánikkeltős szöveg. Ilyen nemcsak h nem igen van, hanem olyan elenyésző és általában nem az ilyen lakótelepi, parkban szélnek eresztett kutyáknál, h említésre sem méltó.

Ezeknél a kutyáknál az a gond inkább h pofátlanok tudnak lenni. Olyasmit is megengedHETnek maguknak idegenekkel szemben ami másokat zavarhat - pl. megszaglássza, megnézi a szatyrát, felugrik rá (pusztán mert otthon meg van neki engedve és ott így üdvözli a falkába éppen belépőt).


Természetesen elítélem a gazdikat. Nálunk is hasonló a szitu, azzal a különbséggel, h én nem szoktam betársulni egy ilyen esti bandázós kutya"sétáltató" csoportosuláshoz sem. Márcsak azért sem, mert a kutyám sem igen tud magával mit kezdeni ha csak állunk. Ő olyankor csak néz rám, h ok, de akkor most mi van? :oP

2010. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy miért nem hívják vissza őket? Hogy hagyják ismerkedni vagy mi? Vagy én kifogtam egy csapat idiótát és ha normális kutyások lettek volna, akkor elhívják a kutyákat onnan?
2010. márc. 2. 19:57
 13/22 A kérdező kommentje:
De már megválaszolták, köszönöm!
2010. márc. 2. 19:58
 14/22 Akiteki ***** válasza:

Sajnos tényleg kifogtál egy csapat idiótát. Ott kezdődik, hogy a kutyákat közterületen csak pórázon szabad vezetni.

Nem tartom valószínűnek, hogy a zárt kutyasétáltatón keresztül vágtál át hazafelé.

Aztán majd ők lesznek felháborodva, meg kétségbeesve, ha a kutyájuk elszalad valami után és nem találják meg.

2010. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

"Ott kezdődik, hogy a kutyákat közterületen csak pórázon szabad vezetni."


Éld le te pórázon az életedet.

Lehet normálisan kutyát sétáltatni póráz nélkül. Nem egy nagy dolog, csak normálisan kell hozzá gondolkodni.

De ez - a leszarom hozzáállás - összefüggésben van egy csomó abnormálisan működő dologgal Magyarországon. De ez már más téma....

2010. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Egy jól nevelt kutyát szerintem se kellene pórázon vezetni. Csak az a baj, hogy a sok flegma ember azt hiszi, hogy neki milyen jól nevelt kutyája van, és itt kezdődik a baj.

Viszont engem most ebbe a témába befolyásolhat, hogy azért akartam kutyust, mert az egyik elengedett póráz nélküli odajött hozzám ( borzalmasan féltem, pedig térd fölé nem ért) és elkezdett szaglászni, majd csóválta a farkát, kicsit feloldódtam tőle lehajoltam hozzá és elkezdett nyalogatni. Persze mind végig ott állt a gazdája, egy idős néni tőlünk 2 méterre, és nézte nem-e csinál valami rosszat.

2010. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Akiteki ***** válasza:

Köpködj nyugodtan, a törvényeket nem én alkotom.

Ez van.

Vannak kutyafuttatók, amiket azért csináltak, hogy ott szabadon szaladgáljanak. Vagy lehet házat venni és a kertben sem kell póráz. Akinek ez nem tetszik, nem kötelező kutyát tartani. Sajnos manapság mindenki azt hiszi, hogy bármi áron kutyát kell szereznie. Pedig az emberek nagy részének nem való. (mint ezen az oldalon is elég sok helyen kiderül)

2010. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Akiteki ***** válasza:

A Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete

a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak

pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására,

kezelésére és féken tartására képes.

2010. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én más esetben mindig a kutyák póráz nélküli sétáltatása mellett érvelek, DE: már többször megfigyeltem - itt is - hogy sokaknak az a nagy, tartalmas, esti 2-3 órás séta, hogy a kutyával lemennek a lakótelepi parkba, a gazdik egymással beszélgetnek, a kutyák szétszóródva vagy egymással játszanak, vagy hergelik egymást - ez nem séta!!! A séta ott kezdődik, hogy figyelek a kutyámra, foglalkozok vele, ha póráz nélkül vagyunk, akkor is max. labdázunk, ott, ahol épp nincs senki, ha jön valaki, akkor odahívom magamhoz, stb... ilyen séta mellett véleményem szerint bőven elég egy óra is, mert az a séta szól valamiről. Szóval az ilyen trécselős-nem sétáltatósokat én se szeretem, szóval ahogy sokan írták előttem, bunkók. Az a baj, hogy annak is ártanak, aki normálisan sétáltatná póráz nélkül a kutyáját.
2010. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ismerem a kormányrendeletet, sőt a helyi kijelölt helyeket is. Nevetséges. Nem fogok egy olyan állatot akinek hatalmas a mozgásigénye - és ezt egy kert vagy kutyafuttató sem elégíti ki - arra kárhoztatni, h egész életében pórázon bandukoljon.

Kompromisszum. Ebben a törvényben nincs kompromisszum - mivel nem veszi figyelembe a kutya igényeit. Ez olyan mintha azt mondaná mondjuk a máv, h biciklit a vasúti kocsik egyikében sem lehet szállítani, de a vonat után kötve "elszállítjuk" a célállomásig.


Én úgy gondolom, h normálisan vezetem a kutyámat póráz nélkül: nem megy oda emberekhez, járda szélét tudja és parancs nélkül le is ül, első szóra jön, ha kisgyerek jön szembe (vagy olyan aki szól h fogjam meg), láb mellé veszem. Nem érzem h bárkit is zavarnánk (és erre nagyon jó visszajelzés h a kutyám póráz nélküli viselkedése miatt egyszer nem szólt be senki, sőt inkább elhűlnek)


Nem köpködök, nem vitatkozok. Egyszerűen a törvénynek ezt a passzusát rugalmasan kezelem és vállalom érte a felelősséget ha kell. :o) És örülnék neki, ha a társadalom többi - általam zavaró tagjai (dohányosok, autósok - csak annyira lennének rám tekintettel mint én a kutyámmal a társadalomra.

2010. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!