Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt a kutyám?

Miért csinálta ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Szoktam vinni a kutyámat szinte minden nap két órát sétálni. Ez úgy szokott történni, hogy elviszem a tőlünk háromnegyed óra sétára levő parkba, ott elengedem és sétálgatunk, összeszaglászik a többi kutyussal. Addig minden jó volt, amíg el nem kezdtünk becsatlakozni egy kutyás társaságba. Így bár a kutyám nem igazán játszott a többivel én sokkal jobban éreztem magam és szívesebben sétáltattam a kutyámat.

Egyik alkalommal szokás szerint odamentünk a társasághoz, a kutyám elkezdett szaglászni, a többi kutya után ment és egyszer hirtelen elkezdett rohanni a forgalmas út irányába. Fogalmam sem volt, mi ütött belé, hiába szólongattam, próbáltam elmenni másik irányba, de őt egyáltalán nem érdekelte, visszanézett rám utána szaladt tovább. Ez azért volt furcsa számomra, mert eddig mindig teljes mértékben behívható volt és soha sem távolodott el tőlem 20 méternél távolabb. Szóval amikor elkezdett rohanni az út felé, én már teljesen bepánikoltam, hogy mi lesz ha kirohan arra a forgalmas útra. Kirohant az útra, majdnem elütötték én meg utánamentem és az út másik oldalán annyira megijedt, hogy visszajött hozzám. Ez kb két héttel ezelőtt történt, azóta nem igazán voltunk sétálni arrafelé, mert sítáborban voltam, múlt héten nagyon sokat tanultam és hétvégén meg túrázni voltunk, ahova természetesen a kutyus is jött. Itt semmi baj nem volt a behívásával.

Tegnap ismét ellátogattunk a parkba, abban reménykedve, hogy ez egyszeri bolondság volt a kutyám részéről, hogy elrohant. Körül belül öt percig szaglászott a kutyák között, amikor megint elkezdett szaladni ugyanabba az irányba, amerre múltkor. Akkor szerencsére nem jutott ki az útra, mert végül visszajött hozzám.

Nem tudom miért csinálhatta ezt az egészet. Azért mert a kutyák közül el akart menni vagy ennek semmi köze nincs ehhez? Mindenesetre majd valamelyik nap ismét elmegyünk és megpróbálom úgy, hogy nem megyünk oda a többiekhez és így is megcsinálja-e ezt. Csak már félek elengedni, nehogy valami baj történjen.


2010. márc. 2. 21:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
6 éves golden retriever kan kutyusról van szó
2010. márc. 2. 21:48
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Már a t@ke tele van sztem a többi kutyával és igy jelzi...!Bár ez elég fura,hogy hivásra se jön vissza,ha jól lett megnevelve.:/
2010. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek az előzővel, szerintem marhára unja, hogy az egész séta abból áll, hogy te beszélgetsz a többiekkel ő meg nem tud játszani, mert nem érdekli a többi kutya. Ha te jól érzed magad a társasággal mehetsz velük, de előtte és utána játsz vele sokat, taníts neki trükköket és ne menj olxan sokat, max. fél óra után válj el tőlük és menjetek külön sétálni.
2010. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van? Ha nem akkor tüzelő kutya szagát érezheti arra fele. Lehet valamelyik háznál van szuka. Ha meg van műtve, attól még benne maradhat az ösztön, sajna az enyémből még műtéttel sem lehetett kiölni a párzási vágyat!:) Úgyhogy lehet ez a probléma! Mert ha csak ott nem hallgat a behívásra, de máshol igen akkor valami nagyon felkeltette az érdeklődését!
2010. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is a többi kutya miatt szalad el! Valószinü,hogy az egyik kan kutyával van nézeteltérése,csak nem akar konfliktust,verekedést,ezért inkább kitér,elszalad. Próbáld ki,hogy elviszed a többi kutyához,de nem engeded el,csak figyeled,hogy milyen a többi kutyával. Hamar ki fog derülni,hogy mi a baj.
2010. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, akkor valószínűleg majd egyedül fogunk sétálni, mert én is azt veszem észre, hogy nem igazán élvezi a többi kutya társaságát, csak addig érdeklik amíg meg nem szagolta őket.
2010. márc. 2. 22:16
 7/11 Akiteki ***** válasza:
9%

A Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete

a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak

pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására,

kezelésére és féken tartására képes.

2010. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az OFFért: utolsó, igazad van, de takarodjál innen. Igen, benne van a törvényben, de nem ez volt a kérdés. -.-" Utálom az ilyen embereket, ide jönnek okoskodni mert valószínűleg utálják a kutyákat...


A kérdésre a válasz: szerintem inkább valószínűbb, hogy tüzelő szukát érez... :S próbáld ki, hogy nem mész oda a többi kutyához, akkor kiderül hogy a kutyák miatt, vagy szuka miatt csinálja. :)

2010. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is bocsi az Offért: Utolsónak igaza van. Nem azt kérdezte, hogy elengedheti e a kutyáját egy parkban! És amúgy az emberek 90%-a nem tartja be ezt a törvényt. Ha behívható kutyád van, jó hogy elengeded, hogy kirohangálja magát! Az más ha egy vadállatot visznek póráz nélkül, de ha a kutya nevelve van, akkor mi gond lenne?

Amúgy én is szukára gondoltam, de ezt már leírtam ide tegnap! Csak felb@sztam az agyam ezen a törvényes dolgon!

2010. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is a szukára gondolok, már csak azért is, mert ha a saját kutyámból indulok ki, ő nem elmenekül a vakvilágba hasonló helyzetben, hanem hozzám menekül... És nekem jelzi, hogy menjünk onnan, de a döntés az én kezemben van.
2010. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!