Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon a kutyás tapasztalat...

Vajon a kutyás tapasztalat befolyásolja, hogy milyen szülő lesz az ember?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a gyerek nem kutya, csak eltöprengtem a dolgon.

Gyerekem (még) nincs, de kutyázom már régóta.

Ismerek családokat, akiknek előbb tök jó fej kutyájuk volt, és később tök jó fej gyerekeik lettek, és ismerek olyanokat, akik csak a gyerek hisztije miatt szereztek kutyát, aki aztán szintén totál a fejükre nőtt. Ellenpéldát viszont keveset láttam.

Nyilván nem az idomítás részéről beszélek, meg a klikkerezésről, de aki a kutyákkal tud kellően szigorú, következetes, állhatatos lenni, az ugye esélyes, hogy át tudja ültetni ezeket az elveket a gyereknevelésbe is? Az alapok végül is hasonlóak, nem? Következetesség, higgadtság, szeretet, odafigyelés.


2015. júl. 1. 11:26
1 2
 11/13 Duenna ***** válasza:
Nagyon kellemes olvasni ezeket a hozzászólásokat. :)
2015. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden állat helyes, következetes, szeretetteljes tartása/nevelése-legyen az kutya, macska, vagy papagáj-hozzájárul ahhoz, hogy a gazdi/(később szülő) gyakorolja egy kicsit a felelősségvállalást, napi sok-sok óra soha véget nem érő gondoskodást, és foglalkozást, amit majd a gyerekeinek is meg kell adnia.


Egy háziállat minden esetben óriási befolyással van a gazdája személyiségére, /személyiségfejlődésére, sok olyan dolgot megtanul és átérez vele, amit nem írtak meg a nagykönyvben, csak ott és abban az időben lehet megtanulni, és amivel esetleg tényleg rákeszülhet egy gyermek ellátására lélekben, tényleg tud egy kis tapasztalatot szerezni.


Persze ezeket a dolgokat főként az intelligensebb, több "lelki" lefárasztást, foglalkozást igénylő kedvencekné lehet leginkább megtapasztalni.

Pl. Az akváriumi halak tartásához hiába kell sok szakértelem, és hozzáértés, valószínűleg soha nem fognak bensőséges kapcsolatot kialakítani gazdájukkal.

2015. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Mindezt úgy, hogy az internet korában a csapból is a helyes nevelési elvek folynak (kutyánál-gyereknél egyaránt), de egy csomóan mintha be lennének oltva ész ellen.

Néha kitépem a hajam, hogy anyuka, ha a gyerek elég kitartóan nyüszít csoki után a boltban, végül ráhagyja és inkább megveszi, csak legyen csend végre, pedig előtte megmondta, hogy nem vesznek csokit.

"De várd meg, hogy kifizessük, még ne bontsd ki! Mondom, ne bontsd még ki! Na jó, de akkor adj a tesódnak is..."

Borzasztó.

Ha csak ennyit tanultam a kutyázásból, hogy ha a leendő gyerekem földhöz is veri magát, akkor se veszem meg neki a hiszti tárgyát, már megérte. :)

2015. júl. 1. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!