Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek egy 1 éves kutyát,...

Ha veszek egy 1 éves kutyát, az is ugyanúgy szeretne?

Figyelt kérdés
A családommal sajnos nem engedhetünk meg magunknak egy border collie kölyköt, de az interneten láttam, hogy kb. 1 éves kutyák eladók törzskönyvvel, oltásokkal, stb... Megéri olyat venni? Azok a kutyusok is tudnának szeretni, vagy visszasírnák régi gazdijukat? Mennyi idő, amíg hozzánk szokna?

2015. júl. 2. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hozzátok szokna természetesen. Foglalkozni kell vele, képezni, tanítani, játszani vele. 1 évesen még szinte kölyök, hamar be fog illeszkedni.

Kérdéses azonban, hogy miért adnak el kb. 1 éves kutyákat?

Ezt jó lenne tudni. Nehogy valami betegség és/vagy viselkedési probléma legyen az oka, hogy eladják.

2015. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már... Minden kutya, akinek nincs gazdája vagy el van hanyagolva rövidebb időre is, utána ha azt érzi szeretik, foglalkoznak vele, ahhoz ragaszkodni fog!


Értem majd meg veszik a szomszéd kutyája, pedig sohasem volt nálunk, nem is vigyáztam rá sose, semmi. Csak épp annyi, hogy a gazdája nem törődik vele, időnként meg is köti, én meg néha megsimogatom a kerítésen át. Ha meg átmegyek hozzájuk, a nyakamba ugrik.


Igazából ennyi, csak szeretni kell, foglalkozni vele minél többet....

2015. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Be tudnád linkelni a hirdetést?


Sajnos nagyon sok a csaló, aki elkéri a pénz, de hamis iratai vannak a kutyának, vagy valami rejtett betegsége van, amiről nem tájékoztat (például drága gyógyszert kell szednie a kutyának, ő meg ezért szabadul meg inkább tőle).


A másik dolog meg, ha egy törzskönyves kutyát el akar adni az ember, akkor a tenyésztőnek van elővásárlási joga. Ezért lenne fontos tudni, hogy magánszemély-e az illető vagy tenyésztő.

2015. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Menhelyeken nézz körül inkább. Ha onnan hozol ki egy kutyát, annak te leszel a mindene.
2015. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2015. júl. 2. 11:37
 6/11 A kérdező kommentje:
2015. júl. 2. 11:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az ilyeneket kell jó messziről elkerülni...


Egyik sem írja, hogy törzskönyves lenne a kutya, csak annyit hogy a szülők tk-sak, de hát mondani bármit lehet. Láttam már tacskó-csivava keveréket törzskönyves yorki szülőktől...


Inkább itt nézelődj: [link]

2015. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Egyik sem írja hogy törzskönyvvel kapod.

Úgy viszont nem lesz fajtatiszta kutyád.

2015. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek nem fajtatiszta kutyák, ahhoz viszont elég drága a 60.000 Ft.

Ha border collie-t szeretnél mindenképpen, akkor tenyésztőtől vegyél. (Nem a vételára lesz a legnagyobb költség... Sokkal többe kerül tizenvalahány éven át normálisan etetni, kutyasuliba járni, sportolni járni vele, állatorvosi költségek).

Tegyél félre egy éven át annyit, amennyit a kutyára költenél, ha már meglenne. Ezalatt össze is jön az ára a normális, törzskönyvezett, tenyésztőtől származó kölyökre. Úgyis előre kell foglalni kölyköt, nincs azonnal eladó kiskutya, tehát van időd összegyűjteni az árát.

Vagy, hanem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor javaslom, hogy menhelyről fogadj örökbe. Ott is kell valamennyi pénzt adni a kutya költségeinek egy részére, de jóval kevesebbet.

Ez a fajtatisztának mondott, de mégsem az 60 ezerért, a legrosszabb választás.

2015. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Négy évesen került hozzám a német juhászom és imád engem. Csak velem hajlandó dolgozni vagy játszani.

De ilyen helyről ne vegyél kutyát, egy törzskönyv nélküli 1,5 éves kutyáért ez az ár pofátlanul drága. Ha nem tudsz rendes helyről venni, akkor fogadj örökbe a fajtamentőktől.

2015. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!