Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok...

Milyen fajtát ajánlanátok házőrzésre, első kutyás gazdinak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 23:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Németjuhász, Boxer, és különböző Dogok nagyon alkalmasak házőrzésre :)
2015. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: riasztó. Vond ki a házőrzést az egyenletből, és ha még utána is akartok kutyát, akkor a megmaradt kívánatos tulajdonságok alapján keressetek fajtát, és az alapján, amit ti tudtok nyújtani.


Az már megvan, hogy közepes testű, és lehetőleg könnyen kezelhető legyen.

- Hosszú vagy rövidebb szőrű? Ápolnátok a szőrét, vagy kozmetikushoz elvinnétek időnként, vagy inkább ne legyen ezzel gond?

- Aktív vagy nyugodtabb? Szeretnétek kirándulni, labdázni vele, vagy a max a heti pár séta?

- Beengednétek, vagy csak kinti lenne?

- Járna vele valamelyik családtag kutyaiskolába?

- Van kisgyerek vagy másik állat (akár macska, akár pl csirkék)?

- Baj, vagy épp jó, ha ugatós?

- Mennyi pénzetek lenne rá? Egy fajtatiszta kutya elég drága.

Stb.


Egyébként ha nincsenek különösebb elképzelések fajtát illetően, akkor egyszerű: menhelyről keverék, aki mindenkinek a családból tetszik. Ha nem kölyköt választotok, a jellemét is lehet látni, vagyis hogy anyukád/bátyád elbír-e majd vele.

2015. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Én német juhászt ajánlok.
2015. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jaj ez a riasztó duma elég fárasztó. Nekem is őv fajtáim voltak-vannak. Nyilván tudom, hogy nem ad biztos védelmet a kutya, de nem fogok blabladort venni, mert még egy kisgyerek is látja rajta, hogy soha nem harapna. Viszont azért valamennyire elrettentő tud lenni egy vehemens, acsargó kutya a kerítésnél. És ha a németjuhász vagy a roti pacsizik az idegennel, az elég ciki. Nekem munkavonalú nj-m volt, de azzal aztán nem lehetett barátkozni kerítésnél. Próbáltak-szomszéd, hogy gyere ide majd megsimogatlak és be akart nyúlni, hát gyorsan vissza húzta a kezét, aztán a kutya már kétlábon állt a kerítésnél. Munkavonalú németjuhász nagyon jó, persze sok sétával, mert kell neki! Nem elég a kert.
2015. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Aki a kaut alánlotta, nem én pontoztalak le, de gondolom azért nem tetszett a válaszod, mert a kaukázusi kemény kutya, első kutyának nem való. Igazából a németjuhász sem való akárkinek. Pl valakinek egy spániel is a fejére nő. Akkor egy kau?!?! Borzasztó, miket látok a kutyaiskolában, nem tudom, sírjak vagy nevessek a gazdákon sokszor. Hogy azt hiszi, azért nem megy oda a kutya hozzá, mert nem hallgat még a nevére, közben meg már fél éves, és sorolhatnám.
2015. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy kemény kutya, hogy nehezen nevelhető? A mi első német juhászunk magától volt annyira fegyelmezett, hogy ilyet még nem is láttam. Örököltük, az előző gazdája utálta a macskákat, ezért rendszeresen hozta neki a tetemeket, nálunk meg volt nyuszi, együtt játszottak a kertben, sétánál meg fejen nyalt egy kiscicát. Iskolába, ha jól emlékszem, soha nem járt, kezd voltunk.

A mostani német juhász-(valószínűleg)roti keverék menhelyről van, folyamatosan jár iskolába, ha már túl könnyű neki, keresünk másikat. Igényli nagyon a tanulást.


Azt hittem, ez minden kutyánál szükséges és ha valaki jól akarja csinálni, akár kezdő, akár nem, ezt nem ússza meg.


Hát igen, vannak dolgok, amikhez úgy tűnik, nem értek. :)

2015. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*kezdŐK voltunk
2015. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es, másról beszélsz. Szerethet valaki ő-v vagy pásztorkutyákat, naná! Nekem is előbb lenne kuvaszom, mint csivavám vagy akár goldie-m. De ha valakinek az az illúziója, hogy Sátánka majd jól megakadályozza, hogy kipakolják a házat, az nagyon meg fog lepődni Sátánka kihűlt teteme fölött. Sajnos a szimpatikus elemeknek első dolga a kinézett házak kutyáit kiiktatni. Ha valaki CSAK házőrzés céljából szerezne be kutyát, annak azt mondom, hagyja a francba, nem éri meg, nem használ, és vagy olyan terhet vesz a nyakába (időben és pénzben), amit nem is akart, vagy egy orbitálisan elhanyagolt kutyája lesz.
2015. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen ez is igaz. De attól még a piti tolvajokat elijeszti. De egyébként meg, mi éjjelre bezárjuk a kutyákat a házba, így nem tudják kinyírni, cserébe ha bármi neszt hallanak, azt jelzik nekünk, bent. Namost ha annyira idióta a tolvaj, hogy annak ellenére betöri az ajtót, akkor máris a nyakában vannak a kutyák, mert sokkal gyorsabb a reflexjük. De mi nem házőrzés céljából tartunk kutyát, viszont annak ellenére házőrzésre alkalmas kutyánk van. Nem tudom, mennyire érthető.
2015. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!