Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteges kutyaféltés, rettegő...

Beteges kutyaféltés, rettegő kutya . Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Többször is kérdeztem már itt ugyanezt, de sajnos nem jutottam előre, nem kaptam használható választ.

15 éves vagyok, és egy kis keverékkutyám van. Sajnos a közelmúltban csúnya kutyatámadás érte, és habár - Isteni szerencsével - semmi baja nem lett, az eset nyilván mégsem maradt következmények nélkül.

A kutyusom (fiú) azelőtt kiegyensúlyozott és vidám, mondhatom, stresszmentes életet élt. Mindig szerette a többi kutyát, bár a nagyoktól kicsit félt, de ez nem volt vészes, és ha meglátott egy másik kutyát, azonnal örömmel rohant oda hozzá.

A baleset után anyukám, aki akkor vele volt, szintén nagyon tragikusnak élte meg a helyzetet, és azóta - elnézést - szörnyen viselkedik. Eleve úgy fogja a pórázt, hogy a kutyuskámnak egy méter mozdulási helye sincs, és állandóan felfelé feszül, húzza a nyakát, de nem ám előre/hátra/oldalra, hanem szabályosan, egyenesen felfelé! Így sétáltat. Ha meglát egy kutyát, akkor szabályosan pánikba esik. Két lehetőség van: ha jó előre látja, hogy jön, elviszi a másik oldalra, de ha nem, és esetleg odajön hozzá egy másik kutyus, akkor kitör a balhé! Nem, nem a kutyák között. Anyám és a másik gazda között. Ugyanis anyu rögtön elkezdi még feljebb húzni az ebet, húzza, húzza felfelé a nyakát, a kutya mozdulni sem tud, anya ordít hogy "Kié ez a kutya? Kié ez a kutya? Fogja meg, fogja meg!" erre felkapja a kutyust, és eszeveszetten elszalad, amerre lát, közben a másik gazdi vagy döbbenten bámul, vagy ordít ő is, hogy (jobb esetben szebb szavakkal kifejezve) anya hülye. A másik kedvencem, hogy az egész környéken azt terjeszti, hogy a kutyánk vad, agresszív, és minden kutyára látás nélkül, minden előzmény nélkül azonnal rátámad. Ez nem igaz! A mi kutyánk mindig is barátságos volt, még akkor is, ha a másik kutya kekeckedett, inkább a kihátrálást választotta! Szóval, gondolom, a környéken már nagy hírünk lehet.

És a kutya? Retteg. Egész nyáron járok vele kutyasuliba, sétálni, nem hagyom, hogy anyuval menjen! El is értem nála szép fejlődést, már nem pánikol, nem fut el (annyira) más kutyák elől. De óhatatlanul is van, hogy nem tudom levinni (pl. ma) és ilyenkor egy, az anyummal töltött séta komoly visszalépést eredményez... És ha elkezdődik az iskola, nem fogom tudni ilyen gyakran levinni. Előre látom, ha így megy tovább, a kiskutyámból egy antiszociális idegroncs válik noha egyenlőre szépen ellenáll.

Hogy viszonyul ehhez anya? Először is azt hajtogatja, hogy olyan mindegy, így mindenkinek jobb, hiszen így biztosan nem fogják megtámadni, mert nem lesz ki megtámadja. Amúgy is, a mi kutyánk fél a többi kutyától, nem akar a közelükben lenni, és örül, ha elmehet.

Ha felvetjük, hogy ez rossz, dühbe gurul. Próbáltam rávenni, hogy menjen kutyaiskolába, de nem egyezett bele, viszont 1x engem elkísért. Az intézmény előtt meglátott egy rottweilert, és elkezdett kiabálni velem, hogy nem vagyok normális, hogy én tényleg meg akarom ölni a kutyát, hogy ilyen helyre viszem? Állítólag mindvégig, míg a foglalkozás tartott, azt hajtogatta apumnak, hogy én meg akarom ölni a kutyusunk.

Nem hajlandó tehát kutyaiskolába menni, de nem is hiszem, hogy lenne eredménye. Ha csak egy kicsit is célozna az oktató arra, hogy a viselkedése helytelen, azonnal nekitámadna, és valószínűleg kijelentené, hogy semmit sem ért a szakmájához.

Kétségbe vagyok esve. Hónapokig dolgozom, hogy a kutyusom javuljon, mindennap addig sétálok vele, míg van benne szusz, és újabb és újabb kutyákat keresek, akik segíthetnek neki legyőzni a félelmét. Erre jön anyu... És hamarosan táborba megyek, aztán iskolába...



2015. júl. 16. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

húúú ba..ki :D Anyud elég kemény...


Mindenképpen az lenne a legjobb,hogy rá vedd,menjen veled a kutyasuliba,sőt szerintem te és apud is üljetek le vele beszélni. Az a baj,hogy igen anyuddal való sétáltatás vissza idézi neki a rossz élményt,anyud is feszült lesz,amit a kutya megérez.Valóban jól mondod,nem fog változni,mert kb 1 lépés előre,kettő hátra lesz.


Itt igazából anyud a kulcs.Őt kéne meggyőzni.Apud nem tudja esetleg sétáltatni inkább a kutyát?

2015. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak baj van a fejével hallod. Nem kicsi o.O

Apudat nem tudod meggyőzni hogy beszéljen vele? Vagy egyszerűen ne engedd hogy anyád foglalkozzon a kutyával. Bentlakásos leszel? Nem tudod megoldani, hogy reggel elviszed sétálni, és mikor hazajössz akkor újra? Meg ugye esete. És akkor nem kellene hozzá anyád.

2015. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Elnézést, ha erős amit mondok, de anyukádnak szerintem pszichológusra van szüksége. Ugyanis ha a kutyával így viselkedik, akkor valszeg az élet más területein sincsen rendben. Valószínű teljesen más van a háttérben (nem a kutya féltése a valódi ok) de ebben manifesztálódik anyukád egyéb lelki problémája. Egy jó szakember, és ha anyukád is akarja a változást sokat tud segíteni. Ha anyukád jobban lesz, az a kutyára is jó hatással lesz...
2015. júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első, igen, erre próbálom most rábeszélni apum...

Második, sajna nem tudok! Nem, nem bentlakásos a suli, de eszméletlenül sok a tanulnivalóm, egész napomat végigtanulom, éjfélkor fekszem le és így se szoktam mindennel végezni. Heti 40 órám van. Csak hétvégén tudnám levinni.

Harmadik, igen, szerintem is el kéne mennie pszichológushoz, de abban nincs igazad, hogy nem beteges féltésről van szó. Kétségtelenül igenis arról, tudom én, hisz velem is egész életemben hasonlóan viselkedett, és pont ugyanazokba a hibákba esik kutyanevelés területén, mint amikbe az én nevelésem folytán esett. De szerintem ennyi is elég ezt is kezeltetni kéne... viszont ezt sosem fogom megemlíteni neki. Semmit nem érne, és csak megalapoznám, hogy szemétnek nevezzen engem, és meg se gondolná a dolgot.

2015. júl. 16. 22:50
 5/15 anonim ***** válasza:

Te jó isten... véleményt inkább nem írok, azt kaptál eleget...

Én a helyedben megpróbálnám azt, ha már úgy is jársz iskolába, hogy olyan ismerősöket keresel, akik nagy testű kutyát tartanak. Nem tudom, hogy az említett rotissal milyen kapcsolatban vagy,de egy kérdést megér...

És csúnyán mondva próbáld meg anyudat is szocializálni a nagy kutyákhoz. Persze fontos, hogy olyan kutyát találj, aki valóban normálisan viselkedik, vagy ha tudna egy két aranyos trükköt az megkönnyíthetné a tempót. Próbálj meg szervezni közös találkákat anyuddal, és egy nagy kutyás ismerőssel... eleinte saját kutya nélkül, a cél, hogy anyud szokja meg, sőt, kedveljen meg egy nagy kutyát...és ha már ő kedvel egyet, akkor próbálj meg egy közös sétát leszervezni már a ti kutyátokkal is. Szerintem maga az ötlet nem lenne rossz, mert ha anyud rokonszenvezne egy nagyobb kutyával, akkor ugyebár az azt is jelentené, hogy nem fél tőle, és ha ő nem fél, akkor talán a kutyátokat se féltené. Próbáld rehabolni anyudat :D Már bocsánat a kifejezésért....aztán talán nyár végére elérnétek valamit.... és ki tudja, lehet, úgy összehaverkodhatna a nagykutyás gazdival, hogy együtt járnának sétálni, és egy nagy kutya mellett talán nem tartana attól, hogy jön egy másik, aki megeszi a tieteket.

2015. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem kötekedés.

Figyelj azért ne mond,hogy megállás nélkül tanulsz majd és nem lesz 1 órád amikor le viszed a kutyát?


Egyébként se jó folyamatosan tanulni, közben kikapcsolódsz,felfrissül az agyad míg a kutyával sétálsz!!


Én még utaztam is suliba/1 órát/sokat tanultam,de még érettségi alatt is volt időm a kutyáimra,mert felüdülés volt,hogy 1-1,5 óráig nem a tanulással kellett foglalkoznom,utána sokkal jobban is ment a tanulás!!Úgyhogy bocs,de ez csak kifogás!


Leviszed reggel, délután mikor haza értél egy 15-20 percre aztán este felé 1-1,5 órát sétálsz vele,nehogy már ez ne férjen bele!!


Nekem akkor kellett segítséget kérnem kutyasétáltatás miatt,amikor 12 óráztam 1 hónapból 1-1,5 hétig 12 órázni kellett,azt meg tudtam,hogy annyit a kutya nem bír ki,de munka előtt és után is levittem, csak közben vitte le anyum vagy tesóm.Nekem is időnként 1000 millió dolgom van mégis szakítok időt a kutyámra,nem pedig másra hárítom a felelősséget.


Eddig amit írtál nekem példaértékűnek tűnt,hogy 15 évesen jó felfogásod van,kutyasuliba jársz,akarod,hogy változzon a kutya.Aztán ilyet írsz,hogy tanulsz ez miatt anyukád viszi le.


Az oké ha beteg vagy,vagy vmi miatt tovább maradsz suliba és ezért viszi le,de hogy otthon vagy és úgy?!


Anyuddal kapcsolatban a többiek leírták mit kéne tenni.

2015. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5-ös, sajnos az iskolában szinte senkinek nincs kutyusa :( 7 barátnőm van az osztályban, ebből 2 kutyás, az egyik kutyát sajnos le se ...ják, este kap enni, kin van a kertben azt annyi. A másik kutya utálja a többi kutyát. Egyébként anyum nem fél a nagy kutyáktól, mármint önmagával szemben nem, simogatja őket stb. Csak azt hiszi, hogy meg akarják ölni az én kiskutyám, és ő úgy fogja fel az ilyen helyzeteket, mint a fent leírt, hogy ő a hősies megmentő, nélküle nem is élne már a kutyus... De megyek táborba, és végül is megpróbálhatok kihalászni valakit :)

6-os, igen, mindenki ezt kérdezi, de sajnos igaz... Én sem vagyok rá büszke, mert minden kis dolog elvonja a figyelmem, vagy volt már olyan, hogy elaludtam tanulás közben (szörnyen keveset alszom), így bénán tanulok és önmagamat is kizsigerelem. Ez az én bénaságom, és kész. Pihenő meg nincsen, mert itt megint jön anya. Ő mindig ellenőriz, és el is várja h egész nap tanuljak, ha másnapra kész leszek hát legyek az egész hétre, és ha azzal is kész vagyok van egy valag könyve, amit odaad hogy még még tanuljak... Ha pedig pihennék, na akkor szép kis balhék szoktak kitörni, aminek a vége úgyis az, hogy tanulnom kell. Én lennék a legboldogabb, ha le tudnám vinni, és nagyon idegesít, hogy nem tehetem.

2015. júl. 17. 11:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként jó hír: anyu beleegyezett, hogy megkérdezze a kutyasuli oktatóját az ügyről. Ő ugyanis azt hiszi, hogy neki van igaza, és neki fog igazat adni. Amint mondtam, hősies megmentőnek képzeli magát...
2015. júl. 17. 11:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Itt jön az a rész, hogy kiállsz magadért. Oké, hogy az anyád, oké, hogy 15 éves vagy, de van egy apád, vannak más rokonaid, beszélj velük és kérj segítséget, mert nem normális amit az anyád csinál. Nem csak a kutyával, elsősorban veled.
2015. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek. De azt komolyan írtam,hogy sokkal jobb egy kis szünet és nem csak én mondom,hanem anyum barátnői pedagógusok,sokat segítséget kaptam érettséginél tétel tanulásnál,hogy célszerűbb és jobb tanulni! Suliban is nem véletlenül vannak szünetek és nem egész nap megállás nélkül tanítanak!! Ezt anyukádnak is mond el nyugodtan.


Azért alszol el,mert unalmas és túl monoton.Ezért kell változatossá tenni a tanulást.Csoki,szőlőcukor evés, egy kis tv nézés,zene hallgatás,séta és foglalkozás a kutyával jótékony nagyon!

Én is mikor anyum barátnőinek mondtam,hogy tétel tanulás közben volt mikor kivittem a kutyákat 2 órára a parkba helyeseltek,hogy levegőn vagyok,másra gondolok és nem a tanuláson kattogok.Utána újult erővel lehet vissza ülni tanulni!

Csak rosszabb,hogy megállás nélkül tanulsz,hidd el!!

2015. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!