Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteges kutyaféltés, rettegő...

Beteges kutyaféltés, rettegő kutya . Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Többször is kérdeztem már itt ugyanezt, de sajnos nem jutottam előre, nem kaptam használható választ.

15 éves vagyok, és egy kis keverékkutyám van. Sajnos a közelmúltban csúnya kutyatámadás érte, és habár - Isteni szerencsével - semmi baja nem lett, az eset nyilván mégsem maradt következmények nélkül.

A kutyusom (fiú) azelőtt kiegyensúlyozott és vidám, mondhatom, stresszmentes életet élt. Mindig szerette a többi kutyát, bár a nagyoktól kicsit félt, de ez nem volt vészes, és ha meglátott egy másik kutyát, azonnal örömmel rohant oda hozzá.

A baleset után anyukám, aki akkor vele volt, szintén nagyon tragikusnak élte meg a helyzetet, és azóta - elnézést - szörnyen viselkedik. Eleve úgy fogja a pórázt, hogy a kutyuskámnak egy méter mozdulási helye sincs, és állandóan felfelé feszül, húzza a nyakát, de nem ám előre/hátra/oldalra, hanem szabályosan, egyenesen felfelé! Így sétáltat. Ha meglát egy kutyát, akkor szabályosan pánikba esik. Két lehetőség van: ha jó előre látja, hogy jön, elviszi a másik oldalra, de ha nem, és esetleg odajön hozzá egy másik kutyus, akkor kitör a balhé! Nem, nem a kutyák között. Anyám és a másik gazda között. Ugyanis anyu rögtön elkezdi még feljebb húzni az ebet, húzza, húzza felfelé a nyakát, a kutya mozdulni sem tud, anya ordít hogy "Kié ez a kutya? Kié ez a kutya? Fogja meg, fogja meg!" erre felkapja a kutyust, és eszeveszetten elszalad, amerre lát, közben a másik gazdi vagy döbbenten bámul, vagy ordít ő is, hogy (jobb esetben szebb szavakkal kifejezve) anya hülye. A másik kedvencem, hogy az egész környéken azt terjeszti, hogy a kutyánk vad, agresszív, és minden kutyára látás nélkül, minden előzmény nélkül azonnal rátámad. Ez nem igaz! A mi kutyánk mindig is barátságos volt, még akkor is, ha a másik kutya kekeckedett, inkább a kihátrálást választotta! Szóval, gondolom, a környéken már nagy hírünk lehet.

És a kutya? Retteg. Egész nyáron járok vele kutyasuliba, sétálni, nem hagyom, hogy anyuval menjen! El is értem nála szép fejlődést, már nem pánikol, nem fut el (annyira) más kutyák elől. De óhatatlanul is van, hogy nem tudom levinni (pl. ma) és ilyenkor egy, az anyummal töltött séta komoly visszalépést eredményez... És ha elkezdődik az iskola, nem fogom tudni ilyen gyakran levinni. Előre látom, ha így megy tovább, a kiskutyámból egy antiszociális idegroncs válik noha egyenlőre szépen ellenáll.

Hogy viszonyul ehhez anya? Először is azt hajtogatja, hogy olyan mindegy, így mindenkinek jobb, hiszen így biztosan nem fogják megtámadni, mert nem lesz ki megtámadja. Amúgy is, a mi kutyánk fél a többi kutyától, nem akar a közelükben lenni, és örül, ha elmehet.

Ha felvetjük, hogy ez rossz, dühbe gurul. Próbáltam rávenni, hogy menjen kutyaiskolába, de nem egyezett bele, viszont 1x engem elkísért. Az intézmény előtt meglátott egy rottweilert, és elkezdett kiabálni velem, hogy nem vagyok normális, hogy én tényleg meg akarom ölni a kutyát, hogy ilyen helyre viszem? Állítólag mindvégig, míg a foglalkozás tartott, azt hajtogatta apumnak, hogy én meg akarom ölni a kutyusunk.

Nem hajlandó tehát kutyaiskolába menni, de nem is hiszem, hogy lenne eredménye. Ha csak egy kicsit is célozna az oktató arra, hogy a viselkedése helytelen, azonnal nekitámadna, és valószínűleg kijelentené, hogy semmit sem ért a szakmájához.

Kétségbe vagyok esve. Hónapokig dolgozom, hogy a kutyusom javuljon, mindennap addig sétálok vele, míg van benne szusz, és újabb és újabb kutyákat keresek, akik segíthetnek neki legyőzni a félelmét. Erre jön anyu... És hamarosan táborba megyek, aztán iskolába...



2015. júl. 16. 22:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

2-es, nem tehetem. Nem járathatom le anyám mindenki előtt, és nem is vontathatom el sehova...

Utolsó, már elmondtam. Felesleges. Anya csak annak a szakértőnek a véleményét fogadja el, aki azt mondja, amit ő hallani szeretne. A többi nem ért semmit a szakmájához, szerinte.

Mondok egy példát, és megérted a helyzetem. Tisztán emlékszem, hogy az első házi feladatom első osztályban, iskola első napján az volt, hogy rajzoljak egy napocskát. Egész nap azt csináltam, mikor hazaértem, lefekvésig, mert anyum szerint a Napnak nem is úgy néznek ki a sugarai, ahogy én lerajzoltam. Ott ült mellettem, én rajzoltam a sugarakat, ő ordított, hogy nem jó, és a szerinte rossz sugarakat mind kiradírozta, én pedig bömböltem.

2015. júl. 17. 13:25
 12/15 anonim ***** válasza:

Ismét kettes vagyok.

Ez esetben tűrd el anyád hülyeségét, és rokkanj bele. Mit vársz, mit mondjunk? Elmondtuk mit tehetnél, te pedig rendre találsz ellenvetést.

Akkor tűrjél, aztán költözz el ha megteheted majd.

2015. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

2-es, ez egyáltalán nem igaz. Pl.: megfogadtam, hogy bevonom apámat. Bevontam. Úgy határoztam, hogy minden este egy családi nagy séta lesz, ahol anyát és a kutyusunkat olyan helyre visszük, hogy 100%, hogy van másik kutya. Meg akarom tanítani neki, hogy felismerje a kutyák jelzéseit és azt, hogy mikor van tényleges baj.

Apámmal is beszéltem, hogy esetleg foghatná ő a pórázt, mikor én nem tudok ott lenni.

Megengedte, hogy megkérdezzük a dolgokról a kutyasulis oktatót.

2015. júl. 17. 20:32
 14/15 anonim ***** válasza:
Na, ez egy jó ötlet, viszont eddig ezt nem említetted. Ne haragudj, nem akartam bunkó lenni, de a válaszaidból úgy jött le, hogy te bele vagy törődve a helyzetbe, és nem teszel ellene semmit.
2015. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, én nem haragszom, de mégsem várhatod el tőlem, hogy nyilvánosan lejárassam anyumat, mikor, ha belegondolsz, minden dolgát szeretetből teszi mind velem, mind a kutyussal szemben. Még ha árt is vele.
2015. júl. 17. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!