Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, szeretnék egy kiskutyát? Lentfolyt.

Figyelt kérdés
Már 2 éve mondogatom a szüleimnek, hogy szeretnék egy kiskutyát. De anyu mindig azzal a kifogással jön, hogy minek nekem kiskutya mert úgy is rámaradna az egész, hogy nemtörödnék vele, de ez nem igaz. =S és sehogy sem érti meg. 18\L
2010. márc. 5. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mond el, milyen kutyát szeretnél, és mond el, hogy te gondoskodsz róla. Ha nem teljesíted, akkor keresel neki gazdit.
2010. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
18 éves vagy, lassan kirepülsz, jön a tovább tanulás, dolgozás, pár keresés... Kivigyáz majd a kutyára amíg egyetemen, munkába, bulizni vagy? És ki fizeti a felszerelést, tápot, orvosi költségeket? Igen is anyudra maradna mindez... Vagy belemegy anyud hogy ő neki legyen kutyája, vagy várd meg míg teljesen önálló leszel tudod finanszírozni a költségeket és megoldani napi 3-4, több órás sétát...
2010. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Én is nagyon nehezen adtam be a derekamat,hogy kutyáink legyenek!Féltem a betegségektől amit terjesztenek,vagy a kosztol amit maguk után hagynak!Az élet úgy hozta,hogy családi házba költöztem,és befogadtunk 2 kis foxit!A lányaimtól annyit kértem:2 naponta takarítsák az udvart,a házba nem jöhetnek be,friss víz mindig legyen nekik és reggel-este etessék meg őket...osszák be maguk közt a feladatot!Oltást kapnak minden tavasszal és 3 havonta féregtelenítve vannak!

Nemrég kiskutyák születtek (3 napja),ez az első ellés és kítünő egészségbem vannak!

Három kölyöknek van gazdija!

Szerintem beszéljétek át...nagyon jó dolog egy kutya!

Sok síkert!

2010. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Bocs,le fogsz pontozni,de 18 évesen szerintem pont érettségi,egyetem/fősuli előtt állhatsz.Ha csak nem otthon tanulsz majd,akkor valóban anyudra maradna a kutyi,ugyanis kollégiumba nem lehet állatot vinni.

Ha nem tanulsz tovább,akkor hamarosan dolgozni kezdesz,elköltözöl valószínűleg,lesz saját lakásod és ott majd tarthatsz kutyit.

Addig ha van valami konkrét fajta,amit szeretnél,ismerkedj vele,olvass utána,hogy milyen igényei vannak,hogyan kell nevelni.

Ja és persze azt is nézd,hogy azon kívül, hogy tök aranyos,egy kölyökkel rengeteget kell foglalkozni,míg nem szobatiszta,nagyon sokszor levinni,oltatni(ami nem kevés pénz),etetni,stb....

Tapasztalatból mondom,én 23 vagyok és néhány hónapja van kutyám,de perpillanat tényleg egész nap vele tudok lenni, mert a sulis ügyeimet itthonról is tudom intézni.

2010. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,most néztem, hogy már másnak is eszébe jutott mindaz,amit leírtam:)szóval sorry az ismétlésért
2010. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
bocsi, nem vagyok még teljesen 18. van még pár hónap amire betöltöm. és egyébként még van egy évem a suliból. plusz még ez a "majdnem"félév. :D
2010. márc. 5. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ok, és utána mi lesz? Egy kutya nem másfél évre szól, hanem 10-15re...

Milyen házban élsz? Ha családi akkor még ott elvan, de akkor is sokat kell vele foglalkozni. Ha emeletes házban laksz, akkor kisebb a mozgástere, és a szüleidnek is állandóan "láb alatt lenne".

2010. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem itt ne várj olyat,hogy majd valaki megadja a tuti receptet, hogy hogyan puhítsd meg a szülőket...Inkább mki lebeszélni próbál majd.

Egy kérdés,fajtatiszta kutyit szeretnél vagy menhelyit?


Ha fajtatisztát,akkor én azt tudom javasolni, hogy dolgozz meg érte(egy-egy ilyen kutyus alsóhangon 50-60ezernél is kezdődhet)

Miután megkerested rá a pénzt, plusz arra,hogy beoltasd(kb 15-25 ezer az összes oltás,első évben..(kajáról nem beszélek még). És miután több,mint egy hónapot güriztél érte és a kutyra akarnád költeni,akkor ülj le a szüleiddel és próbálj velük beszélni ismét.

Ha menhelyről szeretnél kutyit,szerintem a legtöbb helyen örülnek az önkénteseknek,gyakran látogathatod a kutyát,meglátnád,hogy vajon milyen is lehet a kutyatartás.

De azt valóban ne várd el szüleidtől,hogy megvegyék,etessék,orvoshoz hordják miközben te "dicsekszel"vele,h ő a Te kutyád.

2010. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!