Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 180 nm-es kert kínzás egy...

Egy 180 nm-es kert kínzás egy border collienak?

Figyelt kérdés
Most fogok egy kisebb kerteshazba koltozni, egy szeretnek megegy border colliet, korabban mar volt, de hatalmas kertben... Tudom, hogy nagy a mozgasigenye, de allando otthonnak meg tudna szokni egy ekkora kertet is?

2015. júl. 17. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem a kert mérete a lényeg!


Lehet több hektáros is, csak egy nagy kennel.


Ha minimum napi 1x elviszed 2-3 órára sétálni,bandázni,labdázni vele,meg szocializálni akkor el lesz a kertben.

2015. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, jó lesz neki. Vagy 3-4 napig. Azalatt felfedezi a kert minden egyes kis zugát, és onnantól unalmas lesz neki. Utána kezdődnek majd a problémák vele.

Minden kutyának szüksége van a rendszeres sétára, fajtától függetlenül.

Ráadásul a border hiperaktív fajta, napi 2-3 óra futtatás! minimum kell neki. Meg persze tanítani, labdázni, frizbizni, stb.

Szóval nem, nem elég neki a kert. (Ha nagyobb lenne, az se lenne elég)

2015. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A border tipikusan az a fajta, amelyet agyban is le kell fárasztani, nap mint nap. Ez rengeteg foglalkozást igényel. Ha ezt megkapja, elvan kis kertben, de akár lakásban is, ha nem kapja meg, a nagy kert sem lesz elég neki.
2015. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele... Nem tudom, hogy a kerdesre miert ilyen okato jellegu valaszok erkeztek, mintha nemtorodom tipus lennek... Nyilvanvaloan rengeteget foglalkoznek majd vele es az elozovel ia foglalkoztam, csak o amellett egy 4000 negyzetmeteres kert ura volt, es nem tudom, egy kisebb "otthonban" mennyire erezne jol magat... De a foglalkozas nem kerdeses szamomra...
2015. júl. 17. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya a kertben nem járőrözik állandó jelleggel, hogy meglegyen a kellő mozgásadagja. Max ellenőriz , aztán lefekszik egy olyan helyre, ahonnan látja a kaput és a lakásajtót. és vár, és vár, és vár.
2015. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha volt már bordered akkor tudnod kéne,hogy mindegy mekkora az udvar,az számít mennyit foglalkozol vele! :)

Mivel a kutya magától nem fogja lefárasztani magát pl körbe körbe fut,hogy lefáradjon,így csak egy nagy terület,de ennyi.



Nagyszüleim régen egy Malamutot és egy Akitát tartottak kb 100 nm-es kertben, naponta kétnaponta 2-3 órát ha olyan volt az idő és papámnak is volt,akkor 4 órát is.Sétáltak a közeli erődben,mezőn labdáztak meg egymást fárasztották a kutyák,télen pedig szánkon húztak minket,mikor húgommal kicsik voltunk hétvégente fél napot is kint voltunk :D

2015. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ezt vicces volt olvasni, mert az enyém pontosan ezt csinálja. Körbe körbe fut a kertben. Sosem henyél, pedig napi több órát fárasztom agyilag, fizikailag stb. Plusz még heti több edzésre is járunk. Bár én ugy gondolom csak azért teszi ezt mert egyszerűen imád futni. Ha kisebb kertünk lenne akkor nem lenne ilyen lehetősége, akkor majd megszokja azt. Ettől függetlenül elégnek kell lennie a napi több órás foglalkozásnak és egy bordernek is meg kell tanulnia nyugton maradni. Nevelés kérdése. Ha munka van akkor munka van és gőzerő, ha azt mondom nyugi akkor nyugi van.
2015. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!