Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudtuk volna menteni a...

Meg tudtuk volna menteni a kutyam?

Figyelt kérdés
8 eves komondor kutyam a heten hunyt el szivbetegsegben. Annyira hianyzik, es annyira buntudatom van !!! Tavasz ota kezdett el eloszor kohogni, azthittuk megfazott, kapott megfazasra gyogyszert de nem javult, kihivtuk az allatorvost, o kozolte hogy szivbeteg:( kapott ra gyogyszert, ugyanugy kohogott tovabb, elkezdett fogyni,de megis olyan boldog volt mindig:) rengeteg gyogyszerrel probaltunk segiteni rajta pl. Galagonyaval is hatha a gogynovemy jo ra, vizhajtok, szivgyogyszerek, apukam nem gyozott az allatkorhazba jarkalni, de a hoseg miatt az utobbi 1 hetben nagyon leronlott az allapota. Egyfolytaban lihegett csont es borre fogyott le hiaba etettem. Felgyult a viz a tudejeben egyre jobban, utolso napjaiban felfuvodott, es tovabb vizesedett mar ! Egyfolytaban lihegett megallas nelkul :( nem hatott a vizhajto sem mar. Az utolso estejen kiengedtuk ejszakara amikor jobb ido lett, (utolso par napjaban a pincebe zartuk ahol hideg volt) es emlekszem milyen boldog volt :) en azthittem jobban van, de o azert volt jokedvu mert igy bucsuzott tolunk, hogx igy emlkezzek ra. 4 orat jatszottam vele, olelgettem, korbejarta a helyet, a kertet, a hazat, es hosszu percekig csak nezelodott, nezte az utcat, este mikor lefekudtem meg hallottam hogy ugatja az embereket azthittem jobban lesz. Ugy koszontem el tole, hogx megoleltem jo ejszakat kivantam beki es megigertem h reggel az lesz az elso h meglatogatom. Apa hajnalban mikor kellt visszacsukfa a pincebe mert mar reggel 30 fok volt, reggel 8kor mentem le pincebe es ott fekudt az ajto elott kozvetlen oriasira nyitott szajjal kigulledt szemekkel ! Annyira rossz volt latni, megijrdtem ,sokkot kaptam es nagyon hianyzik !:(

2015. júl. 23. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Látta rendes állatorvos (rendelőben), volt kivizsgálás, folyamatos állatorvosi kontroll? Nyilván ha nem, akkor lehet, hogy lehetett volna segíteni rajta, de ez már sosem fog kiderülni.

A kijárós állatorvosnak korlátozottak a lehetőségei, jobb rendelőkben meg van vérvétel, ultrahang, ismerik az állatorvosok a modernebb vívmányokat a szakmában, és előszeretettel alkalmazzák is - a kijárós dokik meg sokszor meg sem említik, hogy erre is van lehetőség, hiszen akkor nem az ő zsebüket tömik tovább a gazdák.

2015. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak haznal volt allatorvos mivel sosem volt kocsiban nem akartuk stressznek kitenni + igy is nehez volt meg megbizsgalnia is hiszen a komondor nem enged magahaz a csaladon kivul mast igy is majdnem megharapta :(
2015. júl. 23. 23:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk viszonylag egyszerű elkerülni egy szájkosárral, vagy egy szájbekötéssel... Állatorvosnak tudnia kéne.
2015. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sajnálom! :(

Nyilván, ha az állatorvos lelkiismeretesebb lett volna, és felvilágosít arról, hogy hol és milyen lehetőségei vannak, akár a műtétre, akár a korszerűbb kivizsgálásra és gyógyszeres kezelésre, akkor talán lehet, hogy meg lehetett volna menteni. De nem biztos.

Bűntudatod ne legyen, mert nem a te hibád. Te láthatóan mindent megtettél érte, nem rajtad múlott!

2015. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 rozunlan válasza:
74%
Őszinte részvétem! Tudom milyen érzés kedvencet elveszíteni. Nekem kiscicám volt, egészen hasonló tünetű betegséggell, csak őt etetni sem lehetett. Bevittük rendes állatorvoshoz, infúzióra is kötötték, mindent megpróbáltak, az állatorvos szabadnapján is bement megnézni a cicát, de nem sikerült megmenteni. Van, amin nem lehet segíteni, lehet hogy ez volt itt is a helyzet, ne magadat okold, ne legyen bűntudatod, mert még utolsó napján is tötődtél vele, amíg az energiád kitartott. Valamint a szívbeteg kutyának lehet, hogy nem lett volna jobb, ha idegen helyen idegenek veszik körül, elég stresszes lehet neki. Ilyen szerető gazdával, mint ahogy te tűnsz a leírásod alapján, jó élete lehetett.
2015. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem éppen diagnózis, hogy szívbetegség, ez alapján lehetett volna rajta segíteni, de így utólag már kár találgatni.
2015. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tobb orvos is aztmondta, hogy muteni mar nem lehet, mert az alatatast se birta volna el a szive :(
2015. júl. 23. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:

részvétem!

a leírtak alapján szerintem minden tőled telhetőt megtettél, így ne okold magad a történtek miatt

gondolj inkább arra, hogy a bajban sem hagytad magára, és az utolsó napjait is sikerült boldogsággal bearanyoznod, így ő fájdalmai ellenére is érezte, hogy szeretve van.

Nyugodjon békében!

2015. júl. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a kedves szavakat !

a legszebb a dologban,hogy fajdalmai ellenere mindig boldog volt, sosem mutatta ki, hogy beteh lenne. Hihetetlen kutya volt, soha nem felejtem el :(

2015. júl. 24. 00:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, én is nem rég vesztettem el a kutyusom, tudom milyen rossz.Az idő segít majd.

Nem lehet hogy szívférges volt a kutyusod?

2015. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!