Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kössem láncra a kutyámat csak...

Kössem láncra a kutyámat csak mert a szomszéd ezt akarja? Nagyon szenved.

Figyelt kérdés

Hatalmas (1800 négyzetméteres) telkünk van, két oldalán két szomszéd.

Az a baj, hogy az egyik szomszédnál fel volt állítva egy ideiglenes kerítés, amit idén elbontott az, aki felállította (legeltetett a telkünkön) de a szomszéd erősködte ki annak a felállítását is (a legeltető szomszédtól)


nos azóta nincs kerítés, a kutyáink mindig is szabadon voltak, de most egyre többet hallom, hogy (ezt konkrétan így) hogy feljelent minket a tanácsnál (vénasszony) mert a kutyánk letapossa a virágait meg a veteményest.


Mi azóta láncon tartjuk a kutyát, a múltkor engedtem el egyetlen percre és már jött is ordibálni megint, hogy miért van szabadon meg feljelent.


szerintem ha őt ennyire zavarja az ő felelőssége majd ötszáz méteren kerítést építeni nem az enyém....


A kutya nagyon szenved mióta láncon van. Nem bírja, pedig hosszú a lánc. érthető okokból, mert az eddig megszokott hatalmas mozgásterét most nem tudja bejárni.


Mit csináljak? Nekem nincs pénzem most 500 méterre kerítést építeni (legalább fél millió forint lenne ha méterenként 1000 forinttal számolok, de ha 500-ból kijön akkor is 200 ezer)


Tényleg nem tudom mit csináljak, legszívesebben elengedném a kutyát, de félek, hogy megmérgezi ez a bolond nő.... viszont megalázónak tartom, hogy más kénye kedve miatt kell a saját kutyámat a saját telkemen láncra kötni mert más nem hajlandó gondoskodni arról, hogy legyen kerítés.


Nem jogos az a feltevés, hogy ha ennyire zavarja a kutya, akkor ÉPÍTSEN EGY KERÍTÉST Ő MAGA???... nem????


2015. júl. 28. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A te felelősséged, akármilyen szipirtyó is a szomszéd. Vidd el a kutyát naponta 2 órára sétálni, ezzel eléggé lefárad, további 2-3 alkalommal legyen kint felügyelettel, a többi időben engedd be a házba.
2015. júl. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

Ha a kerítés a szomszéd felelőssége, akkor elvileg lehet kötelezni, hogy csináltassa meg. Ha a tiétek, akkor nektek kell megcsinálni. De ahogy az előttem szólók is mondták, más területére nem mehet be a kutyád! Viszont a ti területeteken szabadon mehet, ebbe nem szólhat bele a szomszéd.

Én ebben az esetben a napi sétát és a futóláncot javasolnám. A kerítésnek pedig nézzetek utána, hogy kinek a dolga megcsináltatni.

2015. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

- Kerítést nem kötelező építeni, ha az építésügyi hatóság nem írja elő.

- A te dolgod annak megakadályozása, hogy a kutyád elkóboroljon, nem a szomszédé.

- Hogy ezt hogy oldod meg, az is a te dolgod, ha nincs pénzed körbekeríteni az egész telket, akkor lehet villanypásztort telepíteni például vagy építhetsz egy kisebb kennelt is akár.

- Egy biztos, hiába teszed fel negyedjére is ugyanezt a kérdést egy hónap múlva, akkor is ugyanezeket a válaszokat fogod kapni.

2015. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

Kérdezz utána kinek kötelessége a kerítés!


Én is azt javaslom amit írtak, legyen lakás kutya, felügyelettel legyen csak kiengedve,napi 2 óra séta,ahol kimozoghatja magát. Futó lánc is jó megoldás, sokkal több mozgás tere van a kutyának,de napi 2 óra séta így úgy is járna neki.Akkor nem szenvedne a láncon!

2015. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 bollocks ***** válasza:
Lehet, hogy csak nekem tűnt fel, de egy 1800 nm-es telekre hogy a fenébe kellhet 500 m kerítés?
2015. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nos, végül vettünk egy ebőr villanypásztort.
2015. júl. 29. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!