Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Turcsi orrú kutyák vs. Szájkos...

Turcsi orrú kutyák vs. Szájkosár tömegközeledésbe?

Figyelt kérdés

Az én helyzetemben a Szegedi tömegközlekedés a fő szempont, de a szájkosaras téma talán mindenhol probléma a turcsi orrú kutyák és gazdái számára.

A minap első alkalommal szállítottak le engem a mopszommal egy helyi járatos buszról, miszerint szájkosár nélkül nem enged fel minket. Megfordultam, leszálltam, majd az utasok meglepettsége végett a sofőr visszahívott, hogy legközelebb tekerjem körbe a száját valamivel, vagy tegyek rá szájkosarat, mert anélkül nem utazhat, most pedig üljek ide az ajtóhoz, itt semmi gond nem fog történni, nem haraphat meg senkit.


Olvastam valahol egy leírást hogy melyek azok a kutyák amikre kötelező, és melyek azok a fajták amikre nem kell az arcuk anatómiája miatt szájkosár, de pl a DAKK zrt szabályzatában nincs ilyesmi, mégpedig a mopszomra nem fogok azért amerikából rendelni szado-mazo szájkosarat.


Végtére is ilyen esetekben a sofőrnek van igaza a szájkosárral kapcsolatban vagy van joga megkérdőjelezni ezt a kutyás utasnak?



2015. júl. 31. 18:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem rossz ötlet. Majd én is kérek papírt az orvosomtól, hogy a 45 kilónyi kutyámat nem emelhetem fel, tehát nem tudom boxban vinni, ezért vannak csak úgy natúr mellettem szájkosár nélkül. Tuti nagy sikere lesz :)
2015. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%
Akkor tedd bele valamibe, és a kérdés máris megoldva. Amíg az oltási könyvén az van, hogy kutya, addig póráz és szájkosár, vagy élő állat szállítására alkalmas doboz.
2015. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A fotót elnézve egy olyan méretű kosár, amelyik a fején lenne, nem csak a száján, kivitelezhető :))

Veszel egy szájmaszkot és ráhúzod.

2015. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bp-n pl. Mikor lett kutyam (mopszom) azt mondtak a mavnal, info pultnal, mikor kerdeztem a szajkosarat, hogy ugyan mar, nem kell ra es meg mosolygott is a no... Errol ennyit. Gyorsvonaton meg a kalauz is simogatta, sot direkt olyan kocsiba szalltam, ahol kevesen voltak es mondta, engedjem nyugodtan, maszkalhat. Megkerdeztem azt a 2 + embert zavar-e valakit, meg hivtak is oda magukhoz... Ez egy jo tapasztalat, de a kutyussal ilyen teren soha semmilyen negativ tapasztalat nem ert. Ez megint olyan, hogy vannak a torvenyek es van az emberseg. Azert egy mopsz nem egy verengzo fenevad, aki ert a kutyakhoz, az tudja, hogy egy deka agresszio nincs bennuk, vilageletemben nem hallottam harapos mopszrol! -_-
2015. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!