Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tenyésztőt ajánlanátok...

Melyik tenyésztőt ajánlanátok (angol cocker spániel)?

Figyelt kérdés

Az előkészületek közepén járok éppen és felmerült a kérdés, hogy melyik tenyésztőtől kéne venni.


Kizárólag PRA/FN/HD kivizsgált kölykök illetve orvosilag ellenőrzött almok jöhetnek szóba, szaporítók kizárva.

A kiszemelt áldozat egyszínű, fekete vagy arany lenne. Kiállításra (egyelőre) nem tervezek járni.


Aki vett ilyen fajtatiszta kutyát tudna ajánlani gondos tenyésztőt (név szerint) ?!

(Az itt lévő másik kérdésben nem volt megnevezett tenyésztő.)


Itt keresgéltem:

[link]


Előre is köszönet a válaszokért!

Márk


2010. márc. 8. 09:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nekem a legszimpatikusabb az Athina's Product Kennel, de vannak még a honlapon mások is, akik jók.
2010. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Őket én is néztem, mert sok helyen láttam visszaköszönni a kutyáik nevét, ami nem lehet véletlen.

Szívesen veszem a további tippeket! :)

2010. márc. 8. 10:06
 3/23 anonim ***** válasza:

Fűzberki kennel (mellettük az Athina's béka segge alatt sincs)


3x aranykoszorús mestertenyészet, nem beltenyészetből produkálják ki a kutyákat, és a tenyésztő küllembíró is.


Most nagyon nagy divat a csokoládé-cser és a csoki színek, akik ezeket produkálják, azok mind szarban sem vannak, pénzre mennek.


Most néztem, vannak nála eladó kiskutyák. Nálam csak ő, vagy az ő kutyától származó utód jöhetne szóba (már szóban is van nem nála, másik tenyésztőnél, már alig várom, hogy a kezemben tartsam, HD, PRA és FN szűrtek a szülők a papa meg hiperszuper kutya :))

2010. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Előző vagyok ismét:


Amúgy meg olyan kennelt válassz, ahol kevés kutya, és valóban odafigyelnek a minőségre. Látogass el több helyre, mérd fel a terepet, nézd meg, a tenyésztő hol tartja a kutyáit, milyenek a higiéniai körülmények, a kutyái egészsége, szőrzete milyen. Én ezt tettem, ez alapján választottam ki a kennelt, ahonnan várom a kis fekete hercegemet.

2010. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem a szín határozza meg hogy milyen illetve milyen lesz egy kutya, de leginkább az arany és a a fekete egyszínűek amik felé hajlok.

Minden esetre köszönet a bónusz tippekért!


A kennel választásnál mindenképpen érdemes előre megnézni a kutyák életkörülményeit, de sokszor több száz km utazást jelent 1-1 kennel meglátogatása. Ezt feleslegesen nem járnám meg, ezért vagyok kíváncsi, hogy mások kitől vették, akiket megfelelőnek ítéltek és elsődlegesen őket keresném meg.

2010. márc. 8. 10:45
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

az a helyzet, hogy a magyar angol cocker spániel állomány elég gyenge. ha mindenképpen ilyen kutyát szeretnél, inkább külföldön keresgélj.

De szerintem jobban járnál egy másik fajtával. ha meg tudnád mondani, pontosan mit szeretnél csinálni vele (akármilyen sport, később kiállítás, vadászat stb.), talán tudnék ajánlani egy másikat.

2010. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
persze senkit nem akarok megsérteni, akinek spancija van, csak vannak állatorvos ismerőseim, akik mikor az angol cocker felé hajlottam, lebeszéltek róla. nem is bántam meg, imádom a kuyusom :)
2010. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én a Fűzberkit nem ajánlom. Lehet, hogy championok a kutyák, de amikor tőlük akartam kutyát venni, lepattintottak, ráadásul több egyéb okból sem szimpatikusak. Például szerintem az nem minden, hogy valaki arra megy, hogy az összes kutyája champion legyen, és csak ez számít nekik.
2010. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ság-hegyi Zafír kennel

LUCAFALVI Kennel

Royal Friend Kennel

Szerintem ezek a legjobbak.

2010. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

11:01-es


Azért produkált már ki a Fűzberki kennel meg a Black Mirage kennel is több Európa és világgyőztest, mert a magyar állomány elég gyenge???


Nekem sem volt szimpatikus a tenyésztő, de akiktől most várom a kiskutyámat, Fűzberki kutyákkal "dolgozik", nagyon kevés kutyája van, és lakásban vannak a kutyusai, jó körülmények között. Még azt is megmutatta, milyen táppal etet, és engedte, hogy "megszadizzam" a kutyáit... Ráadásul a kölykök ára sem az eget veri.

Ha kérdező, adsz e-mail címet, megadom a tenyésztő elérhetőségeit, ha gondolod.


Ha jó helyről veszel, nem érhetnek meglepetések, ennyi :) Második és harmadik válaszoló voltam :)

2010. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!