Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harcikutyák emberek ellen?

Harcikutyák emberek ellen?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a harci kutya azért harcikutya, mert megtámadja a másik kutyát. Erre nevelték fel. És nem lehet egy kennelbe zárni semmilyen kutyával, mert megtámadja. Ezt értem. De, sokan mondják hogy azok veszélyesek az emberekre, meg megtámadnak az utcán, meg nem lehet parancsolni nekik. De, akkor most mi az igazság? Hallottam, hogy a pitbull nagyon ragaszkodik a gazdájához, és nem bántja a gyerekeket, a családba, ha hozzá van szokva. De, akkor mit tesz egy igazi harcikutya?
2010. márc. 8. 14:34
 1/3 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Harci kutya...

Teljesen jól megfogalmaztad a dolgot. A kutyát kutya vagy más állat ellen harcoltatták,ember ellen nem. Mivel ezek a harcoltatott kutyák gyakran gazdát cseréltek(a jó kutyát jó áron el lehetett adni),muszály volt nekik az emberekkel normálisan viselkedni,jól kellett viselniük a gazdaváltást.

A "harci kutyának"titulált kutyák az emberre semmivel sem veszélyesebbek mint bármelyik másik fajta. Csak ha mondjuk egy pit megharap súlyosabb sérülést tud okozni mint pl. egy német juhászkutya.Az anatómiai sajátosságukból adódóan sokkal nagyobb a harapásuk ereje és sokkal kitartóbban képesek szorítani azt amit egyszer megfogtak.

2010. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen fajtába sincsen belekódolva a támadás!

Erre megtanítják!


A Pitbullt és az amstaff-ot a kitartása, testfelépítése izomzata és aktivitása teszi sajnos alkalmassá arra, hogy "harci kutyát" !neveljenek! belőle.


A terrierek eleve vehemens munkakutyák lásd a jagd-ot, vagy akár a foxit.


Harci fajta nincs! Harcra nevelt kutya van, de ezek nagyrésze jó eredménnyel rehabilitálható!

2010. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól kérdeztél, és jó választ is kaptál, nekem is úgymond harci kutyám van, teljesen hallgat rám, és édesanyámra is, aki kiskorában simogatta azért most is megőrül, csak simogassa meg megint:))), teljesen nevelés kérdése hogy, hogyan viselkedik az emberekkel, be lehet vadítani, de alapból egy nagyon barátságos kutya. Amíg a másik kutya nem morog az enyémmel sincs semmi baj, de ha úgy érzi támadni fogják, vagy engem félt, abban a pillanatban támad ős is. Én egy macskával is össze szoktattam az enyém:)
2010. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!