Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi a helyzet a...

Most akkor mi a helyzet a korai ivartalanítással?

Figyelt kérdés

Sok érv van pro és kontra. Hallottam olyat, hogyha első tüzelés előtt ivartalanítják, infantilis marad. Persze emellett ott van egy csomó egészségügyi előny, pl. majdnem teljesen kizárható az emlődaganat a későbbiekben.

Egy féléves, középtermetű lánykutyust lehet már ivartalanítani? (Most kb. akkora, mint egy kifejlett mudi, és alkatra is hasonló.)

Tudom- tudom, kérjem ki az orvos véleményét... De sokszor nem bízok a dokik tanácsaiban, így most titeket kérdezlek.


2010. márc. 8. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

[link]

Azokban az országokban, ahol a fiatal kölykök ivartalanítása általános, nagy esetszámok alapján tudományos alapossággal vizsgálták meg a különböző életkorban operált állatok egészségi állapotát [...] és ezek alapján állapították meg azt, hogy az ivartalanítás vonatkozásában a legoptimálisabb időpont az ivarérettség kialakulása előtti időszak. Ott viszont, ahol ezt soha nem vizsgálták, gyakran légből kapott tévhitek a közkeletűek, ami azért is káros, mert miattuk kevesebb állat és rossz időpontban lesz megoperálva.

2010. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
Én csak egy konkrét esetet ismerek: Olaszországban vásárolt 3 hónaposan ivartalanított dobermann szuka. 5 éves már és sohasem tudta visszatartani a vizeletét, mert nem alakultak ki megfelelően a nemi szervei. Én tartom magam, hogy megvárom az első tüzelést vagy kanoknál az 1 éves kort.
2010. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokféle véleményt hallottam. A helyi állatorvos azt mondja, hogy akkor érdemes, ha már teljesen kifejlődtek az ivarszerveik. Viszont egy állatklinika honlapján azt olvastam, hogy jobb minél előbb, lehetőleg féléves koráig legyen meg, mert akkor könnyebben gyógyul. Én inkább az első véleményt osztom, nekem az tűnik logikusabbnak, plusz ebben az orvosban még egyszer sem csalódtunk.
2010. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is tartok tőle, hogy nem alakulnak ki rendesen a szervei. Akkor azért szerintetek is várni kéne még egy kicsit?

Most van nálunk ivartalanítási akció, azért is gondoltam a tavaszi időpontra. De egyben féltem is. :(

2010. márc. 8. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a féléves kor még korai, szóval én várnék. Lehet, hogy kicsit drágább lesz, de inkább fizess kicsit többet, mint hogy aztán lehessen idegeskedni, vagy később problémái legyenek.
2010. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

A mentális éréshez a hormonális érés is hozzátartozik.

A megfelelő hormonok hiányában a szervezet másabb ütemben fejlődik: pl a csöves csontok növekedése később áll le, a szervezett kevésbbé lesz szilárd felépítésű, az izomzat kevésbbé fejlődik ki.

Nem megfelelően alakulnak a másodlagos nemi jellegek.

A daganatos megbetegedések gyakorlati előfordulása semmivel sem magasabb ha megvárjuk az első ivarzást.


A fentieket nem a kisujjamból szoptam, hanem állatorvosi cikkekben illetve állattenyésztés órán tanultam.

Mindenkinek szíve joga dönteni, de én inkább a szerintem hiteles (logikusan alátámasztott) véleményekre és megvárom amíg a kutyám teljesen, fizikailag és szellemileg is kifejlődik.

2010. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kimaradt két szó:) (ha valaki nem tudná behelyettesíteni: *olvastam* és *hagyatkozom* :D)
2010. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz,nekem kanjaim vannak, de én félévesen ivartalaníttattam Őket, és semmi bajuk nem lett.
2010. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem most ivartalaníttasd , a mancsok oldalt linkeltem volna én is be.

Nem marad infantilis a kuytusod, csak picit elhúzódik a gyerekkora.

Sokkal jobb korán, hiszen hamarabb gyógyul, és nem is emlékszik úgy rá vissza, mintha több évesen csináltatnád meg.

Az én westie-m 4 hónaposan lett ivartalanítva, és kutya baja:)

Megéri pár hónappal tovább nézni milyen kis gyerekes, mint hogy később rákban haljon meg.

Bár én szeretném, ha sose nőne fel:)

csak ajánlani tudom, ne várd meg az első tüzelést!!!

2010. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem kell megvárni, míg kifejlődik rendesen. Azt régen azért várták meg, h jobban láthassák a szerveket és könnyebb legyen eltávolítani.

Amerikában már az újszülött kutyákat is tudják ivartalanítani.

Fejlődik az orvostudomány is, nem szabad leragadni a 20 évvel ezelőtti elképzeléseknél.

Az én dokim is a 4-6 hónap közötti kórt javasolta, varratunk se volt, ő már a modernebb orvosokhoz tartozik.

Keress Te is ilyet.:)

2010. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!