Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet megtudni, ha a...

Honnan lehet megtudni, ha a kutya vemhes?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves keverékünk, nemrég volt az első tüzelése, próbáltam rá vigyázni (itthon vagyok egész nap) Éjjelre behoztam, nappal elkergettem az esetlegesen betévedt kan kutyákat. Úgy olvastam, hogy 1 hónap a tüzelés. Ez most a hónap legelején le is telt. Szerintem egy kicsit dagibb, a férjem nem lát rajta változást. Ha vemhes lenne, látszana már rajta? Van valami jel, amiből észrevehetném ha vemhes? Valami terhességi teszt vagy akármi? Anyagi gondok miatt orvoshoz nemtudom vinni (és kioktatást sem kérek, köszönöm)

Valaki segítene?


2015. aug. 17. 20:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
ha mindig szem előtt tartottátok, akkor mitől lenne vemhes?:) ha meg is történik a párzás, az min. negyed óra, amig össze vannak ragadva. csak észrevettétek volna. Meg most telt le a tüzelése, vemhes kutyánál is csak a 40. nap körül lehet észlelni egy gyakorlatlan szemnek. lehet azért lett dagibb egy kicsit, mert a nagy kánikula miatt nem mozgott annyit.
2015. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%
És akkor még egyszer megkérdem: miért kellett neked kutya, ha nincs pénzed? És miért nem akarsz most a legolcsóbb lehetőségnek utánamenni, ha már azt tisztáztuk, hogy ingyenes nincs, csak drága, nagyon drága, meg sokkal drágább?
2015. aug. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11 köszi a választ, remélem csak erről van szó. Nemhiszem hogy vemhes mert figyeltem rá. Csak gondoltam rákérdezek, hátha van itt épeszű ember is.
2015. aug. 18. 08:50
 14/30 anonim ***** válasza:
3%
sokan szeretik osztani az észt, meg mások zsebében turkálni. De némelyek igencsak bajban lennének , ha gyorsan elő kéne kapni zsebből 50-60 ezer forintot. A mai világban napról napra változik egy család élete, gusztustalan az, hogy azonnal nekiesnek mindenkinek, még annak is aki normálisan kérdez.
2015. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

De miért nem értitek, hogy pénz nélkül kutyát tartani nem lehet? :( Ha megbetegszik, mit csinálsz? Nincs ingyen az állatorvos, és nem tudod előre kiszámítani, hogy beteg lesz-e vagy sem, szenved-e balesetet vagy sem. Az ideiglenesem úgy törte el a lábujját, hogy kiment pisilni a kertbe öt percre, és törött lábbal jött vissza, ezekre nem lehet felkészülni. És ha komoly baja lesz, mit csinálsz? Végignézed, ahogy több napos agonizálás után elpusztul, és aztán tükörbe nézel másnap reggel? Vagy képes vagy legalább agyonvágni baltával, hogy ne szenvedjen? Meg ezt tanítod a gyerekeknek, hogy felelős lettél egy állatért, akit aztán szarban hagytál, csak mert nem bírtál előre gondolkodni?

Ez meg ráadásul egy kiszámítható dolog, egy szuka tüzelni fog, pont. Erre nem felkészülni nettó felelőtlenség. Nem a pénztelenség a baj, hanem hogy meg lehetett volna előzni az egészet. Egy háromgyerekes családban ha nincs rengeteg pénz és szabadidő, semmi szükség még egy kutyára is. El lehet menni menhelyre kutyát sétáltatni a gyerekekkel, és akkor nemhogy nem veszélyeztetsz egy kutyát, hanem még segítesz is nekik, és a gyerekek is kikutyázhatják magukat, meg tanulhatják a felelős állattartást. Vagy lehet vállalni ideigleneskedést olyan állatvédő szervezetnél, akik állják a kutya költségeit, amíg kerül neki gazdája. Millió lehetőség van a kutyázásra, amihez nem kell veszélyeztetni az állat életét és jólétét. Ez a problémám, nem az anyagi helyzet.

2015. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Azt írtad dolgozol... mégis ennyit írogatsz.
2015. aug. 18. 09:34
 17/30 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt melóhelyen baromira ráérek, mert nincs forgalom, szóval ha dolgoznék, még jobban ráérnék, bár ehhez amúgy nincs sok közöd :)

Másrészt meg hol írtam én ilyet és kinek, hogy ma dolgozom? :D :D

2015. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Akkor neked mi közöd az én kutyámhoz és a pénztárcámhoz?
2015. aug. 18. 10:04
 19/30 anonim ***** válasza:
76%
Drágám, feltettél egy kérdést a kutyádról meg a pénztárcádról, sorry, ha ezek után foglalkozom vele ;) Amúgy meg te terelted rá a szót, az első válaszomban simán csak felvázoltam a lehetőségeidet, te kezdtél el kötözködni a semmire.
2015. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a drágád. A válaszod hasznos részét meg is köszöntem. De tudod mit, kidobom a kutyát az utcára. Oké? Az úgy jobb lenne?
2015. aug. 18. 10:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!