Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kerülnek 150-200 ezer...

Miért kerülnek 150-200 ezer (vagy akár több) forintba a tenyésztőtől vett kutyák?

Figyelt kérdés
Nemrég beszélgettem egy barátnőmmel (tosa inut szeretne), akinek meggyőződése, hogy egy kiskutya nem kerül annyiba a tenyésztőnek mint amit később elkér érte. Szerinte az 50-60 ezer is bőven elég amit egy szaporító elkér értük. Elgondolkodtam. Mit csinál velük a tenyésztő, hogy ennyit elkér értük? Tudom, hogy a szűrések, meg a törzskönyv és társaik, de szeretném részletesebben megtudni, miért ennyire drágák. (Félreértések elkerülése végett, ez nem szemrehányás a tenyésztők felé. Ismerem a szaporítók és tenyésztők közti különbséget, és a következőkutyámra valószínűleg összeszedem a pénzt, hogy tenyésztőtől jöhessen. Viszont érdekel miért fizetek ki egy vagyont.)

2015. aug. 19. 12:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

"Sok olyanról hallottam, hogy a fajta bizonyos betegségekre hajlamos, és hiába szűrt a kutya, idővel előjött neki. "


Igen, lehet ilyen, de először is nem mindegy, hogy 100 tenyésztett kutyából és 100 szaporított kutyából milyen arányban fordul elő az adott betegség. Másodszor, a tenyésztők szerződésben felelősséget vállalnak a kutyáikra, tehát fajtától függően, ha ilyen betegség kijön a kutyán, akkor a normális tenyésztő kifizeti az orvosi költségeket, vagy annak egy részét. Egy szaporító ilyet nem tesz, ha beteg lesz a kutya, akkor az már csak a te költséged és felelősséged lesz.

2015. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, érdekes.
2015. aug. 19. 14:28
 13/26 anonim ***** válasza:
26%

Ébredj föl ember, miért kéne bármit is olcsón adni, amikor abba pénz, energia és idő van ölve és minőségi?

Az iPhonért is így alkudozol??

Komolyan, mit gondolsz, az hogy a kiskutyát szerintetek átlag emberek szerint csak megcsinálni kell és voilá...hát felhomályosítalak: nem.

Vehetsz iPhonet a kínai piacon. Olyan is.

2015. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%

"Ha találok olyan szaporítót akinek egészséges szülőktől születtek kölykei, és olcsón eladja őket, miért ne választhatnám azt?"


1. ránézésre nem tudod megállapítani, hogy egészségesek-e. Ha már laikus számára is látszik egy kutyán, hogy beteg, akkor már nagyon súlyos a helyzet.


2. a tenyésztőnél nem csak a szülők, hanem a nagyszülők, déd-, ük-stb. szülők is garantáltan, orvosi papírral bizonyítottan egészségesek.

2015. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as, amint kulturált stílusban fogalmazod meg a mondandódat, komolyan is veszlek.

Kár volt mondanom, hogy milyen jó, hogy értelmes válaszadókkal tudok beszélgetni, már meg is jöttek az idióták.

2015. aug. 19. 15:50
 16/26 A kérdező kommentje:
14-es, ez igaz, ez egészségest úgy értettem, hogy vannak normális kutyatartók, akik bár nem szűrték a kutyáikat, az állatorvos egészségesnek titulálta a kutyát, ilyenektől születtek a kölykök. Persze még így is előjöhet valami örökletes betegség, ami meg már egy másik válaszomat érinti.
2015. aug. 19. 15:52
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
Bárki bármit mond, az anyagiak igenis közre játszanak a kutyák árában. Minden tenyésztő legalább az eladásig ráköltött pénzt viszont akarja látni.Drágább a kiállításra járás, az orvos, az etetés, stb, mint akár 10 évvel ezelőtt. Hát drágábbak a kiskutyák is. Amelyik tenyésztő bejárja az országot, világot a kiállításokra, hogy címeket szerezzen, az vagyonokat költ rá. Amelyik tenyésztő "csak " a fontos címeket szerzi meg, az úgy véli, a fajtájának annyi az ára, amennyi, hát ő is beáll a sorba , amikor megkéri az átlagos árat egy kiskutyáért.
2015. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod,hogy az ott lévő kutyák a kiskutya szülei?? :D

Megsúgom, nem tudhatod,lehet kölcsön kérték,vannak ilyen leleményesek :)


És ha testvérek vagy apja lánya,anya fia?


Akárhogy is nézzük egy szaporított kutya teljesen zsákba macska! Egy tenyésztőnél azt veszed meg amit akartál! Ha meg idő közben mégis örökletes betegsége lenne,azt a tenyésztő részben vagy teljesen állja,mellesleg ha korán meghalna a kutyus,emiatt betegség miatt.Akkor a következő alomból felajánl egy kölyköt vagy vissza fizeti a pénzt.


Egy szaporítónál ilyen nincs. Már 1-2 hét múlva se tudnád telefonon elérni szerintem.Nem,hogy számon kérni,hogy a te kutyád 3-4 hónaposan elpusztult vmi örökletesen betegségbe.


Vagy pl ismerősöm szaporított yorkit vett, 7 hetesen elhozta a kutyát,ugyan látta anyját apját elvileg.De oltása nuku. A kutyus 4-5 napot élt velük,mert parvós lett és nem tudták megmenteni,nagy valószínűséggel az összes többi testvére parvósan került gazdához.


Én már csak ezért sem hoznék el szapis kutyát,mondjuk ha már van egy oltás az már 1 fokkal jobb.De semmire se garancia.


Meg tudnál úgy élni,hogy mikor fog vmi betegség előjönni?


Sajnos húgom kutyáját anyumék 25 ért vették szapitól. Én mondtam nem kéne,de hát 100 ezret nem adunk ki kutyára. 4 éves lekopogom eddig semmi baja nincs. De én félek,hogy bármikor lehet:/ Mondjuk szőr minőségben is messze van a Havanese-től..

2015. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Igaz, a rokonságot nem látni a kutyákon, ebbe nem gondoltam bele.
2015. aug. 20. 15:45
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.


Igen,azt nem látod kívülről. Mellesleg amikor rokonokat tesznek ott olyan betegségek is kialakulhatnak,amiket szinten nem lehet gyógyítani vagy ilyenkor jön elő,hogy nincs farka,egy lába,egy füle meg kitudja hogy jönnek világra szegény kölykök.


Ez az amit nem látsz. Lehet külsőre látod ez is husky meg az is. De nem tudod,rokonok e, hordoznak e vmi betegséget,mert az örökletes betegségekben az a szép,hogy nem mindig a közvetlen kölykökön jön ki pl az anya kutyán nem,hanem mondjuk az egyik kölykökön fog,mert anyuci csak hordozó és tünetmentes.

De a kölyök meg beteg lesz. Lehet az egész alomnyi kölyök lehet csak 1.


Ez az amit nem lát az ember kívülről.

2015. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!