Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hívjam vissza séta közben?

Hogyan hívjam vissza séta közben?

Figyelt kérdés
A kutyám séta közben nem hajlandó visszajönni. Otthon visszajön, de ha kint elengedem nem hallgat rám. Ez nagyon különös, mert ha pórázon van akkor visszajön a hívásomra. Szóva ez csak sétánál nem megy. Ma is elengedtem és nem jött vissza. Próbáltam jutalommal és azt is, hopgy futok előle,de nem ment mit tegyek?
2010. márc. 9. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*hogy
2010. márc. 9. 21:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pl jutalommal szoktattam rá,hogy jöjjön vissza...persze ehhez is idő kell!! legalább 1-2 hét mindennap többször:)
2010. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jaa és dicsérd is meg :)
2010. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha az ellenkező nemű kutyák miatt rohan el, akkor nem tudsz rá hatni. Olyankor mindegyik kutya kezelhetetlen.
2010. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mi ezt ugy tanultuk,hogy vannak hosszu porázok(10M hosszu akár),és sztem azzal hatásos lenne

ugy biztos visszajön!utána jutifalat,

és ez attol függ milyen gyakran gyakorlod vele

nekem bevált

probáld ki

2010. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És azt hogy elbújsz? Nekünk ez mindig bejön. A hosszú nyomkövető pórázi jó ötlet, próbáld egyre távolabbról behívni, először csak éppen amikor eltávolodik stb..
2010. márc. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nem hallgat rám = szarik a fejedre bármit is teszel .

ez azért van,mert a kutyád számára te egy vagy a falkából, de nem a vezér !

a falkavezérnek visszamegy .

viselkedj úgy, mint egy falkavezér.

ez tanulható .

a kutya a viselkedésed ,hanghordozásod ,testbeszéded alapján ,tudja,hogy te vagy a vezér ( hiszen a kutya nem beszél emberül, csak megérti bizonyos hangzású szavak hangsúlyát )

pl :olvasd el jan fennel könyvét, tanulj

2010. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem is ilyen volt a kan németjuhászom.Nem tudja a kutya, hogy a gazdája mellett a helye.kb. 2 éves koráig csak pórázon vidd és ha elengeded akkor is foglalkozz vele(pl.:labdázz vagy frizbizz vele.).
2010. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Minden kutyához odazsald, de ezt nem bánná, ha barátságos lenne. Az a nagy gond van vele, hogy nekiugrik a többi kutyának, akiket ártatlannak tart(majd fogunk vele kutyasuliba járni). Pl. egy németjuhászhoz nem mer odaszaladni, mert tudja, hogy úgyis ő maradna alul. Amúgy hiába bújok el nem megy és ha leveszem róla a pórázt három utcányira szala és csak utánna fordul vissza, ha füttyentek neki. Tegnap is nekiment egy boxernek és csak akkor jött vissza mikor füttyentettem neki. Amúgy nem szökős kutya. Nem megy ki a kapun.
2010. márc. 10. 20:48
 10/11 Akiteki ***** válasza:
Kutyaiskola. Így írásban senki nem fogja tudni megmutatni, hogy tanítsd meg a behívást.
2010. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!