Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnátok örökbe öreg kutyát?

Fogadnátok örökbe öreg kutyát?

Figyelt kérdés

Nézegetem az állatok.infót, fájdítom a szívem... Több mint 400 tíz évnél idősebb kutya van a nyilvántartásban. Ha a körülményeim megengednék, biztos hazahoznék egyet-kettőt, hiába a fájdalom, hogy akkor kell elengedni, mikor már megszeretjük egymást.

Mi esélyük van ezeknek a szegény öregeknek?

Ti fogadnátok/fogadtatok már örökbe idős kutyákat?


2015. aug. 27. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegényeknek nyilván jóval kevesebb esélyük van, mint a fiataloknak. Hát, elméletben talán fogadnék örökbe. Mondjuk úgy, ha lehetne több kutyám is, és nem csak ő egyedül. Nagyon nehezen viselem az állataim elvesztését :( Nincs elég nemes szívem hozzá. Így, mivel ha lesz ismét kutyám és csak egy lehet (annyit tudok eltartani, vállalni), az az egy inkább fiatal lesz.
2015. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő vagyok, jelenleg csak annyi kutyám van akiket napi szinten el tudok látni, igaz abból csak egy tenyészthető, a többi félresikerült. Őket nem adom el, halálukig velem lesznek. Ha nem tenyésztenék akkor fiatal kutyát vettem volna, idővel pedig öregebbet is az biztos. De többnyire mindenki kölyköt akar.
2015. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem is megszakad a szívem minden állatom elvesztésénél, de azt hiszem, ha öreg kutyát hoznék ki menhelyről, akkor bevallottan azért tenném, mert tényleg nincs más esélye. Egy fiatal, egészséges kutya találhat gazdát, de kinek kell öreg kutya, isten tudja milyen előélettel? Nem cuki, nem puha, nem ugribugri, vaksi, rossz szagú, és egy vagyont emészt fel az állatorvos.


Én már gondolkodtam rajta, hogy a meglevő két kutyám mellé (egy fiatal és egy 10 éves) igazán elférne még pár süket vénség, akik már tényleg csak szunyókálnak egész nap vagy kóricálnak kicsit séta címén, én meg gondoskodok róluk és nem várok ellenszolgáltatást... aztán persze keservesen elsiratom őket. Ha nyerek a lottón, lehet, hogy ez lesz az első projektem.

2015. aug. 27. 16:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, és a fent említett dolgok miatt sokan nem, de én befogadnék öreg kutyát épp azért, mert esélytelenebbek és ettől a szívem szakad meg. A korai elvesztés nem könnyű, de sokkal nagyobb boldogsággal tölt el a tudat, hogy Te voltál az aki megszépítette élete hátralévő részét, és már a kezdeteknél erre kell gondolnod.

Mi pár éve két kutyát hoztunk haza. Nem öregeket, de az egyiket azért, mert ő tűnt a legesélytelenebbnek. Mi pusztán mentési szándékból mentünk el egy alig 10 kenneles sintér telepre, és az egyik gondozó a fülünkbe súgta, hogy "ha menteni akartok, akkor őt vigyétek".

És gondolkodás nélkül vittük. Nem hazudott, nem akart átverni, őszinte volt. Nem bántam meg. Nem mondom, hogy nem voltak vele az elején kisebb problémák, de végül a kis bunkó parasztból ( ha lehet ilyent kutyára mondani) kedves kezes bárányt faragtunk. Nem volt vele akkor sem nagy gond, csak sokat morcogott, és félt, és félelmében rámorgott néha az emberre. Minden bizonnyal verték. Mára megtanulta, hogy itt senki nem bántja, és senki nem akarja elvenni tőle azt amit már egyszer neki adott. A másik épp az ellentéte, kényeztetett kutyának látjuk, valószínű ,hogy csak véletlenül veszett el. A lényeg az egészben ,hogy jól összeszoktak és kiegészítik egymást, szeretik egymást.

Lehet neked is az volna a jó, ha befogadnál egy öreget, de mellé egy fiatalt is, akivel jól kijön.

Ha nem megy kettő, akkor pedig azt mondom, hallgass a szívedre, és ments meg egy öreg kutyát. Pár év is sokat számít ám. Mi amikor kiköltöztünk a családi házba (Ahol előtte nagymama élt és nem tudott foglalkozni a kutyával) , már évek óta itt sínylődött láncon a kutya, és akkor lett jó sora, amikor ide jöttünk. Ugyan csak pár évet lehettem vele, de boldogsággal tölt el, hogy az utolsó éveit én boldogíthattam meg. Nyilván rögtön lekerült láncról, és jó ételeket kapott és szeretve volt. Ezekre gondolj, örülnék, ha megtennéd valamelyikért ezt. Írd majd meg hogyan döntöttél.

2015. aug. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én "meglátni és megszeretni" alapon fogadok be állatot, így ha kutyát akarnék, elmennék egy menhelyre, nézegetnék, és ha egy öreg kutya lenne az, akivel "egymásra találunk", akkor nem bánnám. Nem keresnék kifejezetten sem fiatalt, sem öreget sem valamilyen fajtajelleget.
2015. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, pont ezen mélázok már hónapok óta. (Még odáig nem jutottam el, hogy aktívan tegyek is érte valamit, de egy ideje érlelődik bennem a gondolat, hogy márpedig nekem kutya kell.)


"Ha a körülményeim megengednék" Nálam 2 lökött macska a nehezítő körülmény: az egyik olyan félős, hogy néha képes lenne kiszaladni a világból, a másik, a másik meg hajlamos vadidegen kutyák orrára is feltekeredni.

Alapvetően úgy érzem, hogy egy idős kutya, aki több gyógyszer eszik reggelire, mint tápot és akinek csak 2 méterre szabad eldobni a labdát, hogy még idén utolérje jobban illene hozzám, mint egy szeleburdi kölyök, akinek az agya, mint egy lyukas szita és aki fogzás címszó alatt még az acélbetkós bakancsomat is ledarálná :D

A végén úgy is az lesz, hogy megkérdezem a menhelyi gondozókat, hogy ők mit ajánlanak, mert ha kell, a családi béke érdekében összeszedem magam és elbabázok - amennyiben tényleg, 100%-ig passzol hozzám-hozzánk a kölyök. Szerintem a türelmem és a kitartásom megvan hozzá. (Jelölt tulajdonképp mindkét kategóriában lenne.)


"de kinek kell öreg kutya, isten tudja milyen előélettel?"

Hülyék az emberek, na. Az egyik szomszéd néni, aki rosszabb napjain a sarokig is alig tud elbicegni, nemrég szakított magának a sintértelepről egy fiatal felnőtt, virgonc, végtelenül okos és élénk tekintetű kutyát. Az előző kutyája is ilyen volt, mondanom sem kell kő kövön nem maradt a kertjében. Amikor én az egyik szívem csücskéről kérdeztem, akkor meg ilyet szól: "Aaaaz?! De hát az öreg!" No comment.

2015. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aztán lehet, hogy nem úgy kéne hozzáállni, hogy "ő lesz a kutyám", hanem úgy, hogy "megszépítem öreg napjait". Kutya-hospice. Így talán, hogy tudatosan próbálnám józanul, nem csak érzelmi alapon szemlélni a dolgot, talán könnyebb lenne. Elvégre pl. a vakvezető-jelölteket nevelők is le tudnak mondani azokról a kölykökről, akiket előtte nagy odaadással nevelgettek. Bár nyilván nem mindenki alkalmas erre...

De most nézzétek meg:

[link]

[link]

[link]

...és még sokan mások.


Az emberek hülyék, ez nem vita tárgya.

2015. aug. 27. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az idős kutya és az én igényeim passzolnak,miért ne?Amúgy meg a menhelyek nem győzik sorolni az érveket,hogy,pl idősebb gazdinak,miért praktikusabb korosabb kutyát befogadni.
2015. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem akartam öreg kutyát főleg érzelmi okokból,hogy lejár lassan az ideje én meg megszeretem és mondjuk él fél-1-2 évet :(


Én kutyám 13 éves és kb 10 éves kora óta,bújósabb lett,még jobban igényli a közelségemet és olyan hálás tud lenni :)

Aztán minden idős kutyában a sajátomat látom,hogy ők is igényelnének egy szerető gazdit,akihez bújhatnak,vele lehetnek. Ha lesz rá lehetőségem,több kutyus tartására a jövőben akkor én is fiatalabb kutyáim mellé hoznék egy öreget,hogy szebbé tegyem az életét.

Egy idős kutya igazából nem nagy teher hiszen ha a sajátomból indulok minimális séta elég neki,mert nagyon elfárad, az ízületeit is kímélni kell.Nem pörög ezerrel már mint régen.Jó részt csak fekszenek,de imádnak az ember közelében lenni. Mondjuk egy 9-10 éves kutya javában élhet 4-6 évet is:)


Egyedüli kutyaként én sem.De több kutya mellett igen.

2015. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én igen. A fekete kutyák is hátrányban vannak, úgyhogy amint lehetőségem lesz rá, egy öreg, fekete (halmozottan hátrányos helyzetű) kutyám lesz :)


Én se úgy gondolkodok, hogy jaj pár év múlva el kell engednem, hanem, hogy ezt a pár évet legalább boldogan tölti :)

2015. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!