Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya vajon...

Csehszlovák farkaskutya vajon örökölte a farkas ősöktől, hogy vizesen nincs ázott kutya szaga, vagy neki is lehet?

Figyelt kérdés
egyszerűen ezt az infót nem találom róluk :)

2015. aug. 31. 14:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A rókának pézsmamirigyei vannak, a farán és a talpain, azt érzed.
2015. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Torolf ***** válasza:
100%

Hello!


Két csehfarkasom van, és bátran állíthatom, hogy ha kint tartod, és folyamatosan udvaron vannak, ráadásul koszosak, esetleg ha tóban fürdik, vagy meghempereg valamiben ugyanolyan büdös tud lenni, mint bármilyen más kutya. :D


A szőrük valóban jobban ellenáll a víznek, és ezáltal a szagos dolgoknak is, mert a három rétegű bunda miatt tulajdonképpen lepereg róluk, ezért egy esős séta után simán megtörlöd a fedőszőrt, és mehet akár az ágyba is.


De a tóban való (vagy nagyobb pocsolyákban, mert néha mindegy nekik)fürdés után, ha van ideje átázni a bundájának, mindegy mivel eteted, büdös lesz.


Tehát nem a kutyától függ, hanem hogy milyen vízzel érintkezik, és mennyi ideig.


A vízlepergetés megvolt a száraztápos etetés után is, nem volt köze a faggyúhoz, viszont nyilván nem mindegy milyen táp, mennyi az omega3-6 benne, stb.


Remélem segítettem.

Üdv!

2015. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

mindenesetre ő lesz a következő kutyám akár büdös, akár nem. a hitetlenkedőknek pedig, igen szagoltam már farkast.

2015. szept. 1. 16:29
 14/15 anonim ***** válasza:
Én nem hitetlenkedtem, én is szagoltam már farkast, nem állatkertit, de azok szárazok voltak. Az ázott farkas szagolásán csodálkoztam kicsit. ;)
2015. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem is van pár, ha megáznak csak Vileda kell és valóban lakás-kompatibilsek (az más kérdés, hogy nem ott tarom Őket) és semmi szaguk nincs, vízben a szukát egyszer teszteltem, annyira nem volt büdi közel sem mint egy akármilyen kutya, de volt valamennyi szaga. Viszont megszáradt gyorsan. Egyébként össze sem lehet hasonlítani egy "szagos" kutyával, ezenfelül a sár is lepereg pillanatok alatt Róluk. Meg sajnos más is..... De ezért imádom Őket ;)
2016. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!