Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövőhéten kapok egy kölyök...

Jövőhéten kapok egy kölyök havanese-t. Rengeteget olvastam már róla, itt is és már oldalakon is, de azért szeretnék még kérni pár tanácsot, tapasztalatot, esetleg figyelmeztetést a tapasztalt gazdiktól?

Figyelt kérdés
És hogy mit ajánlotok leginkább kisfiút vagy kislányt.Eddig úgy néz ki kislány lesz,és őt ivartalaníttatni szeretném.
2010. márc. 11. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire vagy kíváncsi? :) Csak néhány példát.
2010. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Kan és szuka édesem :)


És teljesen mindegy melyik nemet választod ivartalamits.

Nekem mindig is kan kutyáim voltak/vannak,de nem külömbök a szukánál szóval ezt döntsd el valószinűleg többen a szuka kutya mellett állnak,sőt szinte biztos.


Szerintem is írj néhány példát mire vagy kiváncsi..

2010. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is havanesém van, imádom =).


Kezd el már az első naptól fésülgetni őt, mert ha nagy lesz nem fogja hagyni + a szőre 2 napon belül olyan kócos lehet,h azon télleg vcsak olló fog segíteni.


Valószínű, hogy félős lesz (az enyém is az).


Játékoknál figyelj a méretre, ne legyen túl kicsi de olyan bazi nagy se xD. Az én kis drágám mondjuk a szöcskelabdák meg azok a húzós rondjok bolondja.


Nem eszik sokat, így elég ha 1 műanyag kutyatálat félig teszel csak tele, de vizet adhatsz neki bőven.


A hámot ajánlom sétálásra főleg picinek. És amint megérkesztek vedd le róla mert a szőre ki fog ott hullani ha nem veszed le róla a hámot sétálás után.


Ha még valamire kiváncsi vagy nyugodtan írj.

2010. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A 3. válaszoló rátapintott a lényegre,ilyesmi dolgokra vagyok kíváncsi.És köszönöm is neki.

Mindenféle téren kérnék szépen tapasztalatokat,mert rengeteget olvastam róla,és így tanultam is,de kíváncsi vagyok,hogy a valóságban is így van-e.

Télleg olyan könnyen tanítható-e,szét fog szedni mindent ha pár órára egyedül hagyjuk?A két és fél éves unokaöcsémmel is ki fog jönni?Alomról mennyire könnyedén fogom tudni átszoktatni arra hogy kint az udvaron végezze a dolgát(végül is ez a legkisebb problémám)?

Ami eszetekbe jut írjátok meg nekem!

Köszönöm szépen!!!:)

2010. márc. 11. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Pfú igazából ezek a dolgok azok, amikre nem tudsz felkészülni, mert majd akkor derül ki. Olvass jó kutyás könyveket, ha probléma akad, akkor pedig azonnal kérdezz és cselekedj. Igazából minden kölyök nevelésénél vannak nehézségek, ezt nem lehet a leggondosabb felkészüléssel sem kivédeni. A lényeg, ha gond van, akkor mihamarabb reagálj és ne hagyd a rossz dolgokat rögzülni. Következetesnek, és bizony néha szigorúnak kell lenni. A kutyát nem szabad elkényeztetni.
2010. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egy ilyen általános tanács: az elejétől kezdve neveld, például ha nem akarod,hogy később veled aludjon,akkor most se engedd meg neki,csak azért merthogy még kicsi. Szóval legyél következetes vele,mert ha most hagyod,hogy csinálja,amit akar,később nehéz lesz leszoktatni.
2010. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha adsz e-mail címet, írok Neked.

kislány mellett voksolok, én nagyon nem bántam meg h kislányt kaptam, kant el sem tudnék képzelni.

Ahogy pedig pisikél, az valami ennivaló:)

és nem jelölget fél óráig -.- :)

2010. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
NE szokasd alomra, egyből udvarra hordd ki, hamarabb lesz szobatiszta. Az alom macskának való! Legyél vele néha kicsit szigorú, mert a fejedre nő és később nem fogad szót. Legyen minden nap hasonlói dőben a lemenetel és az etetés, a kutyák számára a következetes, rendszeres napirend biztonságérzetet ad, meg jobban tudja az ürítéseit is a rendszeres leviteli időponthoz igazítani.Első perctől kezdve szokasd a keféhez és a hajszárítóhoz, később nehezebb! Bánj vele kutyaként, vidd többi kutya közé is játszani, arra szüksége van!és olvass minél több szakirodalmat, nagyon sok az elrontott öleb, mert rosszul vannak nevelve.Ja, és a főnök te vagy, ne ő dirigáljon!
2010. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!