Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ajánlani egy...

Tudnátok nekem ajánlani egy kutyafajtát?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kutyát szeretnék ami kis termetű,gyerekbarát,nem ás nagy gödröket a kertbe,és lehet vele játszani:)

2015. szept. 13. 12:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Attól mert ismerősöd kint tartja, még nem biztos hogy jó.

Kistestű, főleg szobakutyát azért nem tartunk kint,mert nem arra lett kitalálva. Emellett megfázhat télen,akárcsak a rövidszőrű kollégák.

Emellett a kutyának a gazdi mellett a helye.


Kérdező:

Amiket leírtál,javarészt rajtatok múlik.

Az hogy elviszitek sétálni naponta,nem feltétlen elég: képzésnek és játéknak is kell lennie, magától egy kutya sem lesz mintajószág.

2015. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Először is, a 10 éves tacsi még nem annyira öreg, másrészt meg attól, mert te nem tudsz róla, még fel lehet fázva pl - a kutyák jól bírják a szenvedést, ha már látszik, akkor nagy a gáz.


Szóval: a legtöbb kutyás által elfogadott az a vélemény, hogy a legtöbb kis termetű kutyát nem szabad kint tartani. Kivéve azokat a fajtákat, melyek kialakulásuk során egyébként is kint voltak, ilyen sok terrier - de ezek meg munkára, sportra valók, meg a legtöbbjük kotorékebként funkcionált, ami egyenlő a kerti gödrökkel.


A legtöbb kistestű kutya nem igazán gyerek kompatibilis, bár ez a gyermek korától függ. Egy kisgyermek mellé minimum közepes termetű, nyugisabb fajták ajánlhatóak.

Idősebb gyerek mellé, aki nem nyúzná a kutyát, bármi mehet, aminek a mozgás és foglalkozásigényét ki tudjátok elégíteni.

Szerintem a legjobb családi házas multifunkciós családi kutya a leonbergi.

2015. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kistestű nem való kintre illetve ők nem is nagyon bírják a gyerekeket.Nem írtad milyen kicsik a gyerekek és,hogyan viszonyulnának a kutyához.


Példa mieink elvannak a gyerekekkel egy darabig,de mikor unokatesómék nálunk voltak akkor kb 15 perc után megunták,hogy piszkálva vannak és bújtak az ágy alá.Persze uncsitesóimat leállítottam és mondtam,hogy hagyják békén a kutyákat.Szerencsére fel fogták.Ha nem figyelünk és tovább basztatják a kutyákat vmelyik oda kapott volna ez fix!!


Legfőképpen a gyereket kell kutya kompatibilissá nevelni,nem fordítva,kutyára ha durván játszik párszor rászólsz jól viselkedik,ellenben egy gyerek inkább piszkálja a kutyákat,hiába a tiltás.Szóval ez rajtatok múlik,minél kisebb egy kutya annál rosszabbul tűri a gyerekek okozta terrort,inkább azért,mert kisebb a fájdalom küszöbük míg egy kiskutya oda kap ha kicsit megcibálják a farkát,fülét egy nagyobb szinte észre sem veszi.


Kintre viszont abszolút nem valóak.

Szállkásszőrű tacsi mehet max kintre,mert nekik megnőhet a szőrük.Ismerősömnek több kutyája van,több mentett is. Tacsik kint vannak,de nagyon jól bélelt házban és megvan hagyva a szőrük.Mondjuk ha nagyon hidegek vannak akkor éjszakát bent töltik.



Én inkább egy közepes termetű,hosszabb szőrű fiatal kutyust ajánlanék menhelyről.


Mivel nincs fajta elképzelésed,hogy egyáltalán melyik tetszik vagy vinnéd kiállításra,sportra így a menhelyet javaslom.



Az meg,hogy xy-nak kistestű rövidszőrű kutyája 10 éves és mindig kint élt hát előfordulhat egy-egy kivételes eset.De lehet,hogy baj van az izületeivel vagy többször volt már felfázva vagy beteg.Amit esetleg nem említettek.

Egy ismerősöm a westie-jét tartotta kint a kutya allergiás lett és kiderült,hogy a porra,homokra Vagyis az irritálta a bőrét.Így kénytelen lettek benti-kintivé tenni,mert egy rahedli pénz ment volna el a gyógyszerekre,ha csak kint tartják.


Egy kistestű nem való kintre ezt el kell fogadni,egy rövidszőrű kistestű végképp nem. Felfáznak,lefagyhat a lábuk hiába a jól szigetelt kutyaól.Nincs aljszőrük ami védi őket.

De aki szívesen tartana kint kistestűt főleg rövidszőrüt az pucéran vagy egy vékony polóba,nadrágba feküdjön rá egy pokrócra a -5 fokokba kíváncsi vagyok mennyire kellemes és meddig bírja.

2015. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Oké,köszi a válaszokat!

Akkor először is elmegyünk egy menhelyre utánakérdezni és megnézni a kutyusokat.Nem szeretnénk feltétlenül fajtiszta kutyát.A gyerekek 4,8 és 13 évesek,de az egész család gondozná a kutyákat.

2015. szept. 14. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!