Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 4 hónapos kiskutyának...

Egy 4 hónapos kiskutyának 1000mg Calcium-ot/nap, és 1500mg multivitamint/nap szabad adni? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete nyomatom a kiskutyának a calciumot és a multivitamint,szemmel láthatóan nagyon sokat nő,nyúlik tőle a kiskutya.Nem tehet benne valami kárt a calcium és a multivitamin?
2010. márc. 13. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De, a kalciummal rengeteget árthatsz, ha túladagolod. Rendes étrend mellett az csak ritkán kell, indokolt esetben. Az állatorvosod, vagy a kiskutya tenyésztője tud segíteni, hogy kell-e egyáltalán, és mennyi... Milyen kalciumot adsz neki?
2010. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mégis mit árthat neki?
2010. márc. 13. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:

a túl sok kálcium akár diszpláziát is okozhat, stb. nézz utána kicsit jobban, google.

a túl sok foszfor is baj lehet, és még sorolhatnám.

2010. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Displazia-t is okozhat? :O, megijedtem,ez valóban igaz?,Akkor nemis adok többet neki,csak keveset.
2010. márc. 13. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Hipervitaminózist okozhat. A túlvitaminozás pont ugyanolyan veszélyes, mint a tápanyag szegény étrend.

A túlzott kalcium bevitel NEM okoz diszpláziát, ez így nem igaz!

Ha a kutya örökölte a dp-s géneket, akkor a nem megfelelő étrend (amibe a túlzott kalcium bevitel is beletartozhat) elősegíti a diszplázia "előbújását"; míg a jó étrend akár évekkel is meghosszabbíthatja a kutya (fájdalommentes) életét.

Ha a kutyában nincs dp-re hajlamosító gén, akkor akármennyi Ca-t adhatsz neki, akkor sem lesz diszpláziás!


A napi kalcium igény függ a kutya fajtájától, a mozgatás mennyiségétől, és az adott táplálék minőségétől, összetételétől. Ezekre az adatokra szükség lenne ahhoz, hogy meg lehessen állapítani, sok, vagy kevés-e a bevitt Ca + egyéb vitamin.

2010. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam egy helyen, h okozhatja. na mindegy is.,

vigyázz a kutyusra!

utána tudsz nézni, h neki mennyi az ideális kálcium és egyéb vitaminszükséglet, az alapján adj neki pluszban.

2010. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dobermann-ról van szó,a szülei DP szűrtek,egészségesek,kiállítási minőségűek,tenyésztőtől vettem,szóval nem örökölhet rossz géneket,a Dobermann-nak szüksége van a calcium bevitelre,mivel nagyon hirtelen nőnek meg,izületesek,angol kórosak lehetnek a nem megfelelő étrend hiányában.
2010. márc. 14. 08:51
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Jézusom!

Honnan szedsz Te ilyen marhaságokat? Meg akarod nyomorítani azt a szerencsétlen kutyát?

Milyen tenyésztője van annak a kutyának,aki még azt sem mondta el higy a Ca milyen veszélyeket rejt?!

Prémium vagy szuperprémium táp és amellé nem kell semmi!

Porcerősítő mehet kúraszerűen,az sem állandóan!

És minnél hamarabb állj le ezekkel a szerekkel,mert a kutyád fogja meginni a levét.

Ha minden áron tömni akarod valamivel akkor adj neki Foreveves Nature Mint,azzal bajt nem tudsz csinálni

Hidd el tudom miről beszélek,egy kicsit nagyobb súlycsoportú kutyáim vannak.

2010. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne kalciumot adj neki, különösen akkor ne, ha jó minőségű táppal eteted (pl. Acana).

Porcerősítőt (zöldkagyló kivonatot) kell neki adni, ilyen termék pl. a Korvimin, a GF 600, a Luposan Gelenkraft.

Ezzel sokkal a többet használsz.

A csontjai igenis rendesen ki fognak fejlődni, a "járulékos elemek", mint a porcok, ízületek, szalagok, ínak helyes fejlődésére kell odafigyelni, amik összetartják és mozgatják a csontot az izomzattal együtt. Az izomzat helyes fejlesztését ilyen kiskorban pedig kíméletes, de rendszeres, napi szintű sétával elérni.

20:52-es voltam.

2010. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
09:32-es milyen kutyáid vannak? Egy szűk hónapig royal canin táppal etettem,most egy olcsó dog chow tápot kap. Akkor ne adjak neki egyáltalán kalciumot?
2010. márc. 15. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!