Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér, ha...

Hogyan legyek falkavezér, ha már semmi sem segít?

Figyelt kérdés

Fél éve fogadtam örökbe egy agresszív kutyát. Azóta ugyanúgy agresszív, persze nem ok nélkül, hanem csontevésnél, stb.

Kutyaiskolában végig csináltuk az engedelmest, 2x is.

A parancsokat tudja, ha kérem, megcsinálja. Persze nem tökéletes, de sok dícséretet kapott.


Kutyázik, minden nemű/korú/nagyságú kutyát megtámad, ha kb. fél méteren belül van. Macskákkal, emberekkel ugyanez.


Itthon a következőket csináljuk féléve:

- megtanulta, hogy úgy juthat be/ki az ajtón, ha először leül, megvárja amíg mi hárman kilépünk az ajtón, és hívásra indul el. Addig ül.

Játszani csak napi 3x szoktunk, ha keményebben próbálkozik, leállítom a játékot és otthagyom. Több játéka van, de egyik sincs szem előtt, mindig elzárjuk a szekrénybe a tápja mellé.

Etetésnél már steak-től kezdve mindennel próbálkoztunk, hogy előtte eszem, és neki csak a táp jut (heti 1nap, hétfőnként pedig üres tányér). Azt nem félti, ki vehetem a szájából. Ha szólok, ott hagyja a kaját, odajön hozzám, és addig ül/fekszik, amíg én úgy akarom.

(kajaevés megkezdése előtt szintén, volt, hogy otthagytam 20 percre is a kajával, én ablakból leskelődtem, és nem csinált semmit csak feküdt, ahogy kértem).


Sétánál nem húz, láb mellett jön, ha kutyát/macskát lát, akkor persze felbomlik ez, és ha nagyon dominálom (rángatom a grabancánál, esetleg rántok rajta a szögessel, akkor visszafordul és nekemjön..)

Ha hazajövök, soha nem szólok hozzá, nem nézek rá, megvárom a 20 percet kb. tök mindegy, hogy mit reagál az érkezésemre, és utána megyek oda hozzá. (természetesen ha nem nyugodt 20 perc után, akkor addig várok, amíg meg nem nyugszik és nem vonul el a helyére).


Naponta 3,5 órát sétálunk, amiben van lassú séta, gyors tempó, lassú futás, erős futás. (reggel 1,5 óra, este 2 óra).

Ha elmegyek valahova, nem mondok semmit neki, csak ott hagyom szó nélkül.

Ha simogattatni akarja magát, nem nézek rá, nem csinálok semmit, közömbösen viselkedek, mintha ott sem lenne. Ha lenyugszik, (fekszik), akkor megyek én oda hozzá, és simogatom addig, ameddig én akarom.


Kutyaiskolában odáig jutottunk, hogy láb mellett szépen el tud menni a kutyák mellett/előtt, de elengedni soha nem lehetlesz majd, annyira kutyázik.

Külön fekhelye van, általában amúgy kint van, fűtött, hőszigetelt kutyaháza (fűtés mondjuk még nem volt bekapcsolva, mert ugye még csak most jön a hideg). Bent is van helye, az egyik sarokban, ágyra, kanapéra szigorúan tilos feljönnie, mikor bepróbálkozott, konkrétan lelöktem onnan, elég határozottan.


Egyébként mindent úgy tanítottam /tanítottunk az oktatóval neki, hogy ha ügyes volt, hatalmas dícséret, és finom falatok (sonka, szalámi, stb.), ha pedig ellenkezett, akkor először sima fojtó, aztán szöges, aztán elektromos.

Alapjában véve egyébként nem rosszalkodik, nem lopkod, nem rongál.


Falkából kizárás is volt, 1-2 hét, többször is, igazából lehangolt volt, de 1-2 nap elteltével el is felejtette.


Mit lehet még változtatni?

5 éves kb. ivartalanított kan, én nő vagyok, még is le akar dominálni engem és mindenkit.

Menhelyre adás kizárva, mert nem akarok új kutyát, hanem szeretném őt "helyretenni", különösebb agyonverés nélkül!


2015. okt. 1. 14:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát, volt már, hogy összeszagolt a kutyákkal, és volt póráz nélkül is. Egy szuka kutyával került a legközelebb, nála az volt, hogy összeszagoltak, ugye eléggé bejött neki a szuka. Ezt kb. 3 alkalommal ismételgettük, ezt a szaglást, ismerkedést, aztán levettük pórázról. Kb. 2 perc múlva, úgy, hogy a szuka semmit nem csinált az égvilágon, csak levegőt vett, vérszemet kapott a kutyám, és nekiment..és ezt eljátszotta többször is,így vagyunk még pórázon. És ő ezt nagyon jól érzi, mert pórázon például ezzel a szukával tök normális...

Sok kutyával összeszagol, de folyamatosan feszülten vár, kidomborítja a mellkasát, egyenesen megmerevedve tartja a a farkát, nyakát is kihúzza, és próbál a fejével a másik kutya feje felé menni. Szóval erősen dominál.

Sokszor elég egyébként, ha megérzi, hogy ivaros kan, még a szukákkal oké, hogy elvan ideig-óráig, de kannál, ha ivaros, és megszagolja, amint eljut az agyáig, hogy ivaros kan, már robban is. Pedig eddig csak olyan kanokkal/és szukákkal volt ismerkedés, akik se nem hebrencsek, se nem erősen felnőttek (max 2 évesek), tehát ilyen..terápiás kutyáknak mondanám. Vagyis volt ott tényleges terápiás kutya is, vakvezető kutya, meg az oktatók kutyái.

Német juhász, Belga juhász, Goldenek, Labradorok, Volt szintén amstaff...És a golden az egyetlen, amelyikkel elvan pórázon nyugodtan. Senki más..

Olyan, mintha a mozgásra indulna be, mert ha leültetem egy kutyával szembe, akkor elvan, aztán ha megindulok lábhoz címszó alatt, egyből ugrik a kutyára. És ez így megy már kezdetektől. Egyáltalán nem bízik a kutyákban, de azt nem értem, hogy bennem miért nem.

Sajnos nem véd be (azt könnyebb lenne), mert ugye nekem is visszaugrik, ha olyanja van, meg volt direkt erre tesztelés, hogy el kellett mennem, nagyon messzire (mármint a suliból), hogy ne is lásson/érezzen a kutya, és másnak a kezében is ugyanolyan hülye volt. Mintha az sem érdekelné, hogy ki van a póráz végén.

Hát nehéz ez, de nem bántam meg, még így sem. Azt a hülye fejét nagyon hamar meg lehet szeretni..

2015. okt. 2. 07:12
 12/14 anonim ***** válasza:
Játszol vele elég vadászósat meg vadulósat, hogy kiélje az ilyen hajlamait, vagy ezeket csak a többi kutyára tudja rátolni?
2015. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

5. vagyok megint. Erre csak azt tudom mondani, hogyha még azelőtt kell elcsípni a kutyát, kizökkenteni, kivenni a szituból, mielőtt robban, de már a peckes kiállást is tiltani kell. Ha pórázon ez nem megy szóbeli tiltással (póráz nélkül ezt sokkal könnyebb), akkor olyankor rángatás helyett (főleg, hogy a leírásod alapján egy elég masszív kutyáról van szó)tereld el a figyelmét, húzz el az orra előtt valami érdekeset, játékot, falatot, valamit,hogy rád figyeljen és ne add oda automatikusan, hanem várd meg, amíg tényleg figyel. Tehát ne az legyen, hogy a rossz viselkedést még meg is jutalmazod azzal, hogy az orra alá tolod a kaját, hanem a RÁD FIGYELÉST jutalmazod. Érted? Így a fejében össze fogja rakni, hogy a gazdira figyelni jó dolog, a többi kutya társaságában meg jó dolgok történnek. Jó, én könnyen beszélek, mert nekem csak 16 kilós kutyám van, ő is valami staffi mix.de tök ugyanezt csinálta pórázon, szóval tudom, milyen dühítő és fárasztó ez az egész. Ráadásul ő kóbor kutya volt korábban így a pórázos városi sétáktól olyan frusztrált lett, hogy olyan lett, mintha ördög szállta volna meg XD Póráz nélkül könnyebb volt vele. A boxereket például gyűlölte, de nagyon durván. Na én csakazértis vittem boxer társaságba és már egy csúnya nézésért is rászóltam. Ha jött hozzám hízelegni egy boxer direkt beálltam kettejük közé és mindkettőt simogattam, szinte láttam a döbbenetet a kutyám szemében, hogy én miért simogatok egy szörnyeteget ( :D ), de vette a célzást. Nem mondom, hogy puszipajtás lett az összessel, de már normálisan viselkedik velük, póráz nélkül zökkenőmentesen elvannak, némelyikkel még játszik is és ha netán bunyó van más kutyák között, nem száll be. És akármikor, amikor összeverekszik egy kutyával (játékon, pimaszkodásból, stb.), SOHA nem azzal zárom le, hogy fogom és elviszem a francba a másiktól. Rászólok, kiveszem a szituból, megvárom amíg teljesen lecsillapodik és újra összeengedem őket és rádicsérek a normális viselkedésre.


Nekem is sok munkám van benne, kb. 1 évig tartott az egész,de ebbe benne van az, hogy én is próbálgattam mi jön be nála a legjobban és ez:

Amikor még csak gondol a rosszra, már akkor kizökkented és a jó viselkedést rohadtul dicséred és MINDIG érvényesíted az akaratodat.



Kicsit hosszú lett, de a kutyanevelés se olyan egyszerű, mint az 1x1. Lehet, hogy itt írnak neked a válaszolók olyan ötleteket amikre nem is gondoltál és esetleg sokat segítenek majd a haladásban. :)

2015. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Meg fogom próbálni ezt a kizökkentős dolgot is, talán többet elérek vele:)

Egyébként általában labdával játszunk, kötélhúzósat, (néha kap rongyot is de arra nagyon ráfagy). Próbálom ugrani tanítani is de fél (?) bármit is átugrani. Van ilyen párnája is, amit imád húzni, rázni, szaladgálni vele, mintha azt hinné, hogy mozog, jól megrázza, hogy biztosan ne mozogjon :D

2015. okt. 3. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!