Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haldoklik a kutyám?! Mit tegyek?

Haldoklik a kutyám?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves kutyusom. Imádom őt mindennél jobban 6 éves korom óta megvan.

2 éve nagyon beteg lett, műteni kellett de szerencsére túlélte, lebénult a 2 hátsó lába, de hosszas munkával sikerült megtanulnia újra járni szóval nem volt vele gond. De már azt is nehezen viseltem mert nagyon ragaszkodom hozzá.

Ma meg azt vettem rajta észre, jogy fekszik, nem akar mozogni, ha simogatom becsukja a szemét és nyöszörög. Itt sírok már 2 órája, mert állatorvoshoz nem tudom most elivinni. :/

Nem élem túl ha elveszítem :-\ ha neadjisten mégis megtörténne, hogyan tegyem túl magam rajta? Van egy másik kutyám is amúgy...

18/L


2015. okt. 2. 15:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem te írtál ide mostanában többször is?


Akkor is írtam: ALTATTASD EL!!!

2015. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Igen valóban idős már kutya. De azért ne írjatok szerintem olyat, hogy altassa el. Hiszen azt se tudjátok mi baja van. Nem az mondom, hogy mindenáron megéri életben tartani ha már csak szenved. De lehet a mostani baja még kezelhető, és még van hátra valamennyi boldogan tölthető ideje.

Amúgy én is azt javaslom a kérdezőnek, hogy állatorvost felhívni először. Majd ha be kell vinni szomszédot, rokont ismerőst megkérni, hogy segítsen a szállításnál.

2015. okt. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira aggódsz érte, mért nem hívod ki az állatorvost? Önző vagy mert félsz hogy el kell altatni, bele se gondolsz hogy szenved már szegény, inkább ide kiírod hogy jajj mennyire szereted. Nekem is volt olyan kutyám akit öregség miatt kellett elaltatni, de megtettem mert egyszerűen csak szenvedés volt már neki. Orvos kell szegény állatnak és nem a gyakori kérdések, ezt 18 évesen nem tudod? A dalmatám betegség miatt halt meg fél évig ha kimondták a nevét zokogásban törtem ki, és mégis élek. Az idő segít, ha elveszíted az állatod.

Csak azért hagyod szenvedni, mert félsz hogy elaltatná az állatorvos, ha kihívod, ez önzőség. Ha a barátod, segítesz neki, mindegy hogy neked mennyire fáj, ha esetleg el kell altatni. Azt írtad az árát meg tudnád oldani, tehát önzőségből sírsz itt. Sajnálom, és téged is, de 18 évesen gondolkodj már egy picit felnőttként. A te kutyád a te felelősséged, felelős vagy azért is hogy ne szenvedjen, ha orvos kell hívj orvost neki!

2015. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 evimeri ***** válasza:
100%
Ha annyira szereted miért hagyod szenvedni? Azonnal vidd orvoshoz vagy hívd ki. Ne magadat sajnáld azt rá érsz később.
2015. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég idős a kutyus, és fel kell készülnöd, hogy meghal. Keress orvost, mert lehet, hogy szenved.
2015. okt. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

20évesen, hazamentem az ország másik végéből, mert bágyadt volt a kutyám. Alig volt pénzem kajára, de inkább a kutyára költöttem. Miközben a vonaton ültem, elkezdtem hívogatni az ismerőseimet, és a 4. ember éppen szabad volt, mire én hazaértem, és bevittük az orvoshoz. Aztán haza is hozott minket. Nem fogadott el pénzt, így másnap csináltam neki egy 3 fogásos kaját. (bár nem vagyok mesterszakács:D).

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Ha egyébként az anyagiak nem számítanak vészesen, és senki nem tud segíteni, hívj taxit. Az is létezik. Vagy ahogy írták, kérd meg a dokit, hogy jöjjön házhoz. Ha nem 70kilós kutya, akkor busszal is be tudod vinni orvoshoz.


Jól írták, ha szereted, ne hisztizz, ne azon pörögjön az agyad, hogy mi lesz ha meghal, hanem a JELEN-re koncentrálj, vidd orvoshoz, konzultáljatok, vizsgálja ALAPOSAN ki, hogy mi lehet .Az is lehet, hogy csak valami apróság a baj. Másik kutyád hogy viszonyul hozzá egyébként? Ha neadj'isten tényleg megtörténik a baj, hogy elveszíted, egyébként a másik kutyád nem fogja tudni, hogy hova lett, mert nem értik a halált, szóval keresni fogja, és depis lesz, nagyon sok embertől hallok ilyet, tenyésztők, ismerősök, stb. szóval arra is fel kell készülnöd, de együtt majd átvészelitek. Rokonoméknak mondjuk 1 hétig nem akart enni a kutya, miután meghalt a társa, és már infúziózni kellett, aztán gyorsan hoztak egy kutyát, és 1 hét alatt helyrejött. (ne gondolkodj ilyenen csak leírtam).

2015. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én egyszer altattam, többé szerintem nem leszek képes. Nem olyan biztos az, hogy az csak olyan sima kis elalvásocska. Ha kést vágattam volna a szívébe, akkor se szenvedett volna jobban, mint az "altatástól". Igaz, az egy régi fajta injekció volt egy kegyetlen állatorvostól, aki simán megbénította a légzését és ezt hívta altatásnak. De hozzáteszem, műtéti altatásnál is előfordulhat, hogy csak látszatra alszik a kutya, úgy tűnik, mintha mélyen aludna, de közben mindent érzékel csak le van bénítva a reagálásra. Ivartalanításnál jártam így, a kutya hanyatt feküdve fogadott minket műtét után, semmilye se mozgott, feje féloldalt billenve, nyelve kilógva, de amikor beléptünk az ajtón, a farkát csóválta. Tehát észnél volt, de farkcsóván kívül teljesen alvónak tűnt. Csak írom, hogy a halálba altatás nagyon drasztikus dolog, szépen hangzik, de kétlem, hogy tényleg csak elalszanak közben, még akkor is kétlem, ha mélyen elaltatják, mielőtt mondjuk megbénítják a légzését. Csak azért írtam, hogy ezerszer meg kell gondolni az elaltatást, mert a kutyának is fel kell készülnie a halálra, az én kutyám még nem volt kész rá, most már nagyon bánom, hogy nem hagytam hogy akkor menjen el, amikor ő már kész volt. És a felkészülést sok szenvedés kell megelőzze sajnos. Sírt és nagyon félt, miután megkapta az injekciót. Életem legborzalmasabb percei voltak.
2015. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!