Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lesz egy 4-6 hetes...

Most lesz egy 4-6 hetes bichon havanese kiskutyám és nemtudom mekkora méretü ruhát rendeljek neki. valaki ebbe tudna segiteni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 18:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem fogom 8 hetes kora elött elhozni..és nem csak 90 meg 100ér lehet ilyen normális kutyát kapni én szerintem..legalább is az én környékemen akinek van senki nem vett annyiér hanem 35-40ér és normális helyről fajtiszta bichonokat.de köszönöm a segitséget
2015. okt. 7. 19:02
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A baràtnőm is szapitól vett 40-ért "tök normális" bichont. Azóta 2 lábát műtötték a kutyának, alkalmanként 100 ezerért. Megérte spórolni a tenyésztőn...
2015. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
hát most nem erről van szó de aki nem olyan gazdag az nem fog tudni annyiért venni ettől függetlenül el tudom látni szóval időközönként megkapja az oltást minden.talán nem lesz vele gond de még egyenlőre nem hoztam el
2015. okt. 7. 19:38
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a tenyészállatok jól vannak tartva, de előfordulhat hogy olyan genetikai betegséget hordoznak ami az utódjukon látszódni fog.
2015. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell gazdagnak lenni, gyűjteni kell rá. A barátnőm az esküvőjére félretett pénzéből fizette a műtéteket, mert nem akarta, hogy szenvedjen a kutyája. Te néznéd, mert nem vagy gazdag?
2015. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem jó a menhelyi kutya? Oltások meg az ivartalanítás árát fizeted ki (néhol csak egy részét), az is 40e körül van. Kis fehér keverékek is vannak benn, ha olyanra vágysz. És azok is fajtiszták.
2015. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, 30-40-ért NEM lehet normális kutyát venni...édesanyám havaneset szeretett volna, minden "tiltás" ellenére elhozott egy szaporított kutyát. Most van egy édes uszkár- és talán shih tzu keveréke.

Fajtisztának fajtiszta, de még véletlenül sem fajTAtiszta.

Mindenféle dudorok nőttek rajta, és a szemével is gond van.

Mert valaki valamikor összetett két kutyát, nem nézve semmilyen egészségi állapotot, majd ezeket a keverékeket eladja 30-40-50 ezeré'.

Fajtatiszta kutyának ÁRA VAN. Nikeból sem veszel kamut.

Ha nem tetszik vagy nincs rá keret, lehet a menhelyeken ugyanolyan cuki keveréket találni.

2015. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Attól,hogy az ismerőseidnek szerencséje volt szaporított kutyával,nem biztos,hogy neked is az lesz.

Ha nincs pénzed normális kutyát venni,miből fogod kifizetni a borsos,esetleg több százezres állatorvosi költséget,ami jó eséllyel előfordulhat?

13 ezerért vettem kutyát.Félmillió forintomban van az,hogy most,hét évesen még él.Ezen kívül teljesen tré az idegrendszere.

Mikor megvettem,volt egy öröklött tanyám,azt eladtam és az ára úgy ahogy van,ráment az állatorvosra.

Ha ez nincs,el kellett volna altatni a kutyát.

És nem én vagyok az egyetlen,aki így járt.

2015. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy vannak normális kutyák a környezetedben,de szerintem egyik sem kimondottan úgy nézz ki mint egy fajtatiszta!!


Én is annyi havanese,bolognese,yorki JELLEGŰ-t látok amik olyan csúnyák,de tényleg a legtöbb yorkinak alig van szőre meg hosszú lábuk van,mint egy törpe pincsernek .Bichonokról ne is beszéljünk, havanese,de göndör a szőre,nos az sem havanese. Vagy éppen Bichon Frise egyenes szőrrel és fekete színben,mikor csak fehér színben létezik és göndör szőrű. Szóval az,hogy a környezetedben hogy nézhetnek ki a 30 ezres kutyák eltudom képzelni :DD Bulldogharapásosak vagyis shih zu is van azokban a bichonokban az fix még szörnyűbb.


Képzeld én sem vagyok gazdag,sőt örülök,hogy van munkám. De 200 ezer ft-os kutyát szeretnék,legalábbis tenyésztőtől annyiban kerül. Nos mivel józan ésszel tudom egyszerre ennyi pénzt nem tudok kiadni a kutyusra hiába szeretném. Ezért GYÜJTÖK.Vagyis fogok,mert még egyenlőre kell pár év mire lesz lehetőségem egy nagytestű kutya tartására.Eszembe nem jutott,hogy vmi szaporított,ideggyenge,beteg keveréket vegyek amire később 2-3xosárt ráköltöm,mert ilyen olyan baja van.Kössz nem. Akkor inkább kiadok 200-250 ezret és tudom,hogy a kutyának nem lesz örökletes betegsége,mert leszűrték a szülőket.Illetve idegrendszere is stabil lesz. Hiszen egy közel 50 kg-os kutyánál gáz lenne az ideggyengeség.


A másik, nagy szerencse kell,hogy az ilyen 25-30 ezres keverék ne legyen beteg.

A kölyköket 2 hetes koruktól két hetente féreghajtózni kellene,6 hetesen parvó elleni oltás, 8 hetesen meg kombi. De mivel sok kölyök lesz parvós ebből következik,hogy be sincsenek oltva.


Én nem venném meg azt a havanese-t amit te kinéztél.


Jó te kutyád lesz,nem mi fogunk vele szívni.Csak amikor az ember egy kicsit sem látja be,meg kicsit sem olvas utána a dolgoknak az gáz.


Persze gondolom a telefonodnak utána néztél és nem 15 ezerért vetted a sufniból a másolt szart.

Akkor egy élőlénnyel aki 10-15 évig veled lesz miért nem számít,hogy honnan származik? Milyen minőségű? Van e garancia? Tenyésztővel tarthatod a kapcsolatot és mindenben segíteni fog. Egy szaporító akitől készülsz kutyát venni,már pár hét múlva fel sem fogja venni a telefont és ha kutyád 2-3 hét után beteg lesz,elpusztul.Te reklamálnál,de hát nem tudsz,szapit nem tudod elérni a kutya már 100 ezerbe benne van plusz megvetted 30-ért. 130 ezer és ennyiért már egészséges fajtatiszta kölyköt tudtál volna venni.


Nekem is rengeteg ismerősöm porul járt,főként yorkikkal szívták,de volt köztük aki bichonokkal is megjárta.

Mikor 4 hónaposan el kell altatni a kutyát,mert menthetetlen,de hát 7 hetesen elhozták semmi baja nem volt,de 7 hetes korától 4 hónapos koráig kb 100 ezerbe benne volt a kutya.De elkellett altatni.


Én nem kockáztatnám ezt meg,merész aki bevállalja.De vedd meg nyugodtan,nem a mi lelkünk fog össze omlani ha ilyen történik hanem tiéd. Aztán vissza emlékszel,basszus,hogy nem hallgattam a GYK-n a válaszadókra.


Nekem is ez volt sírva jöttek,hogy hülyék voltak,hogy nem hallgattak rám. 6 ember volt ilyen a környezetemben, 3nak elpusztult 1 éves kora előtt a szapis kutyája. Következőleg tenyésztőtől vettek kutyát.

De ehhez most komolyan az kell,hogy az olcsó szapis elpusztuljon 100-200 ezer elmenjen a kezelésre,de hiába???

Miért nem lehet elsőnek belátni a dolgokat?


Félre kéne végre tenni ezt a jaj nem vagyok gazdag dumát.

Ha beteg lesz és 90-200 ezer ft-ot ki kell fizetned rögtön akkor nem fogod kifizetni,mert nem vagy gazdag???


Ha 30 ezret már össze gyűjtöttél,akkor meddig tart még 70-100 ezres össze gyűjteni hozzá? Persze nem 1-2 hónapon belül lesz kutya,hanem lehet fél év vagy 1 év attól függ mennyi idő alatt gyűjtöd össze a pénzt.Minden hónapban félre raksz amennyit tudsz.


Nekem sem két hónap lesz mire 250 ezret össze fogok gyűjteni plusz a felszerelések,kaja,kutyaovi,suli,oltások stb,de ez van. Inkább várok,gyűjtök mint legyen egy selejt kutyám.


De még mindig azt írom,vedd meg,nem a mi lelkünk fog össze omlani ha a kutyád beteg lesz.

2015. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Vagy ha a kezedben pusztul el.
2015. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!