Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviszik a kutyánkat különféle...

Elviszik a kutyánkat különféle okok miatt, ti engednétek ezt?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kaptunk egy kis kutyát azóta nagyot nőtt kb térdemig ér fel. Utóbbi időben rengeteg ugat de így képes akár 1-2 óra hosszáig egyhuzamban. Ma reggel is ugyan ez volt ugatott megállás nélkül és az egyik szomszéd átjött és elkezdted nekünk kiabálni és anyázni hogy ők ezt nem bírják nem tudnak aludni meg stb...

Persze anyámék egyből telefonálgattak és úgy látszik hogy elviszik a kutyánkat. 13 éves húgom egész nap sír szóba se áll senkivel sem, nekem sincs valami jó kedvem sőt anyámékra sem tudok nézni. Ti ennyitől már elvinnétek a kutyát?



2015. okt. 11. 11:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos van kutya, amelyik alapos fárastás után is képes ugatni, a levegő egy pontját. Nem olcsó, de az ugatásgátló nyakörv is lehet megoldás, de van kutya, amelyik megtanulja kijátszani.
2015. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom gyerekek ti tudtok olvasni??? Rossz volt nézni ahogy írtátok a sok marhaságot.


Ilyet ír a gyerek hogy ,,néha kimentek hozzá,, ember le van írva hogy amikor van rá időnk akkor kint vagyunk vele.


Akkor még írtátok hogy törődni kéne vele...rengeteg kis cucca van amivel tud játszani még akkor is ha unatkozik. Délelőtt-délután nem szokott ugatni csak akkor ha jön valaki,inkább este/éjszaka és reggel jön rá ez az ugatós dolog. De az a vicc hogy környéken nem csak a mi kutyánk az aki rendszeresen ugat de mégis minket találnak meg.


Akkor még írtátok hogy lehetne benti kutya is...erről meg nem mi döntünk, anyuéknak egy erős nem volt a válasza ahányszor megkérdeztük.


Ahogy az utolsó is írta vannak olyan kutyák akikkel egész nap kint lehetnél akkor sem fáradna le annyira hogy ne tudjon ugatni.

2015. okt. 11. 14:55
 13/20 bollocks ***** válasza:
100%

"ha jó idő volt akkor szinte mindig volt valaki kint vele"


Szóval az elmúlt két többé-kevésbé esős hónapban a kutya ki volt baaszva az udvarra egyedül? Ne csodálkozz, hogy ugat. Egyébként is az, hogy kimegyünk hozzá az udvarba, az nem minőségi foglalkozás. Gondolom se séta, se kutyás társaság nem szerepelt eddig a programjai között. A kérdésed, de inkább a válaszaid alapján a leghelyesebb döntés, hogy elviszik a kutyát, se neked, se a húgodnak nem való állat, ha nem vagytok vele rendesen foglalkozni. Csak szerencsétlen ebet sajnálom, mert vidéken sem lesz jobb dolga.

2015. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Jobb is hogy elviszik azt a kutyát, nektek először még fel kéne nőnötök az állattartáshoz.


A #11-es meg nem azt írta, hogy vannak kutyák akik ALAPOS FÁRASZTÁS UTÁN (= sétáltatás, tanítás, játék, más kutyákkal való birkózás/játszás) is ugatnak, nem pedig azt hogy kimész hozzá, eldobod neki 5x a labdát és ennyi. Így jóhogy ugat...


Csakis saját magatokat okolhatjátok, amiért elviszik, mert nem foglalkoztatok vele annyit, amennyit egy kutyával kell. Vagy mit hittetek? Hogy a kutya majd 10-15 évig, a nap 22-23 órájában szépen csendben ül a kert sarkában és vegetál? Próbálj már ki csak 1 napot, hogy neked milyen lenne, ha csak akkor internetezhetnél ha jó idő van és azt is max 2 órát, egyébként meg ki lennél zárva a kertbe ahonnan nem mehetsz sehova.


Nem másokban kéne keresni a szálkát, hanem magatokban a gerendát. Jó lenne ha elkezdenétek éretten gondolkodni, nem pedig hisztizni meg "nem szólok többet anyáékhoz"-ot játszani a húgoddal, mert kb az 5 évesek szoktak így vergődni.

2015. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Haver, jóval idősebb vagyok nálad, szóval csak ne gyerekezz. Van már jó pár év tapasztalatom kutyatartást illetőleg, illetve minden másban...

Azt hiszed, hogy a kutya majd magától fog játszani a játékaival? Meg, hogy ez felér egy normális kutya-gazda foglalkozással? Nagyon nagyot tévedsz...

Amikor van időtök kimentek hozzá??? Hú, bele ne szakadjatok ennyi idősen. Gondolom a nap 24 órájában keményen le vagytok kötve a suli miatt... Mégis mi más dolgod lehet? Reggel 8-ra bementek, délután hazamentek, megírjátok a házit, oszt csókolom. Majd ha egyetemre fogsz járni vagy dolgozni, utána esetleg megérteném ezt kifogásnak, de most rohadtul nem. Csak szegény kutyát sajnálom, hogy ennyire unatkozik.

2015. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kicsit belegondolok akkor a szomszéd miatt veszítettük el a kutyánkat."


Egy lószart. Ezt egyedül magatoknak köszönhetitek meg az állattartási kultúrátok teljes hiányának.


"rengeteg kis cucca van amivel tud játszani még akkor is ha unatkozik"

Csakhogy a rengeteg cucc az maximum az első 20 percben élmény egy kutyának. A kutyának az a fontos, hogy a gazdája foglalkozzon vele, figyeljen rá, játszanak, tanuljanak együtt, új élmények érjék őket (lásd napi séta, nagyobb túrák, ha időd engedi).

Ha ezeket nem kapja meg, akkor mindenféle viselkedési zavarokat fejleszt ki: ásik, tombol, rombol, ugrál, megugatja a falevelet is stb.

2015. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

10. vagyok és kikérem magamnak, hogy le gyerekezz.. Az anyád lehetnék a koromból kifolyólag.

Azt pedig ne próbáld már bemesélni nekem, hogy ebben az időben is kint vagy és a kutyáddal foglalkozol.

Apropó arra a kérdésre még nem kaptunk választ mit jelent nálad a kutyával való foglalkozás. Sétálni milyen sűrűn viszed? Mert ezt is kérdezték már de nem válaszoltál.

2015. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
És ha vidéken is ugat,mi lesz vele?Lemérgezik vagy agyonütik a szomszédok.Ott nem sokáig tűrik.
2015. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#16 vagyok, megfojtatása következik, mert béna vagyok és véletlenül sikerült a küldésre kattintani. Szóval:


"Utóbbi időben rengeteg ugat de így képes akár 1-2 óra hosszáig egyhuzamban. Ma reggel is ugyan ez volt ugatott megállás nélkül"

Ez a viselkedés rohadtul nem normális egy kutyánál. Jól nevelt, lemozgatott, elfoglalt kutya nem ordít csak azért, hogy a hangját hallassa. NEKED is feltűnt, hogy a sokat ugat a kutya, ezen a ponton kellett volna segítséget kérned. A szomszédok is sokkal megértőbbek, ha nem azt mondjátok nekik, hogy "hát ez van" vagy "azért kutya, hogy ugasson", hanem hogy "Elnézést az ugatásért, tudunk a problémáról, már dolgozunk rajta. Kérjük legyenek egy még egy kicsit türelmesek."


"reggel 6-7 óra fele szerinted ki menjen ki hozzá játszani mikor mindenki alszik hmm???"

Mindenki, aki komolyabban foglalkozik a kutyájával :)

Az, aki felismeri, hogy édeskevés az a foglalkozás a kutyájának, amit nyújtani tud és szeretne változtatni a helyzeten. (Ismerek olyan 70 év körüli, láb- és csípőfájós nénit, aki naponta legalább 2x elsétál a házunk előtt Bubukával.)


"Akkor még írtátok hogy lehetne benti kutya is...erről meg nem mi döntünk, anyuéknak egy erős nem volt a válasza ahányszor megkérdeztük."

Abba viszont nektek is van beleszólásotok, hogy jöjjön-e egyáltalán kutya a házhoz. Volt nekem is kinti kutyám, pontosan hasonló okokból, hát, köszönöm, soha többet! Egy benti kutyának teljesen más a viszonya a gazdájával, már csak a helyzetből adódóan is sokkal több figyelmet kap, sokkal több feladatot kell teljesítenie (pl. nem koldulni, amíg amíg a család étkezik) és sokkal hamarabb feltűnik, ha lelkileg vagy egészségügyileg nincs rendben valami a kutyával.


Az a baj Kérdező, hogy se te, se a szüleid NEM akarják megoldani a helyzetet: sokkal könnyebb lepasszolni a kutyát a nagyinak meg fikázni a szomszédokat, mint kimenni ilyen rohadt esős időben és elmenni sétálni/trükköt tanulni a teraszon stb.


"Ti ennyitől már elvinnétek a kutyát?"

Jelentem, bűnös lélek vagyok. Többször, több szomszédnak is szóltam már, hogy legyen szíves kezdjen valamit az ugatós kutyájával, mert a saját gondolataimat sem hallom tőle. (Jelzem, nem azt szoktam kérni, hogy tüntessék el a kutyát, hanem hogy csináljanak vele valamit: az már a saját fantáziájukra van bízva, hogy MIT kezdenek vele: nevelik, elajándékozzák, lealtatják, menhelyre adják - 1 ízben megnézették az orvossal, mert az a kutya egyik napról a másikra kezdett rengeteget vonyítani.)

Ha én meg tudom csinálni, hogy saját kutyám nem ugat, ha normálisabb szomszéd rá tud szólni a kutyájára, hogy ne tomboljon ahányszor kisgyerek vagy ivaros kan jár előttük, akkor bizony más is.

2015. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Èn 6-7 között szoktam először sétálni a kutyával. Nem is ugat egész nap, pedig panelban lakunk, a kutya itthon van, amíg dolgozunk, aztán munka után is sétálunk, játszunk. Ma is lent voltunk a szakadó esőben. A ti kutyátok mennyit van kerítésen kívül?
2015. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!