Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajtát gáz tartani?

Magyar kutyafajtát gáz tartani?

Figyelt kérdés
Hihetetlen ami manapság megy. Én nagy kutya fan vagyok sok kutyás ismerősöm van. Azok az ismerőseim akik pásztorkutyát tartanak szò szerint csak külföldit tart (kangal,káj,kau). Anyám testvérének van egy gyönyörű közèp ázsiaija.szeretne venni még egyet (nagy udvarba elfèr) mutattam neki képeket a kuvaszròl, tetszett is neki de mikor mondtam hogy ez egy ősi magyar kutyafajta kiröhögött.. aztmondta. Na akkor tuti nem vesznek ők ilyet. Magyarország egy szar. Hát akkor mit várjon az ember a kutyáktol amiket egy magyar ember tenyészthetett ki. Nagy kutya barát ő is csak nem ertem miért kell lenézni egy fajtát azèrt mert Magyar. Oké, tényleg egy lúzer országunk van. De erről egy kutya se tehet.. ès ez csak a pásztor kutyás része. Barátnőmék családi kutyust vettek a minap. Én nekik is mutattam vizslákról fotókat meg puliròl. Ugy voltam vele hogy egy Magyar tartson màr magyar kutyát. Erre mi volt a válasz? Dehogy kell. Nézzetek valami másfajtát. Aztàn pár napja vettek egy bullterriert. Nem èrtem mièrt nem veszik az emberek a Magyar kutyákat. Jó oké, mondom èn. Nekem se magyar fajta van. Nekem a dobermann a favorit. Ti ehez mit szóltok?
2015. okt. 30. 01:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Na, azért valljuk be őszintén, hogy a magyar fajták nem valók bárkinek. A komondor, kuvasz nagyon erős, határozott kezet igényel, a pumi, mudi, vizsla igazi energiabomba, az erdélyi kopó szintén nem egy egyszerű eset, az agarunk pedig baromi ravasz és nem könnyű vele megtalálni a hangsúlyt. Talán a puli a legkönnyebben kezelhető, de ez nem azt jelenti, hogy nem alkalmasak igen komoly, kőkemény munkára.

Nem titok, hogy ezeket a kutyákat nem városi, 10 perces pisi sétákra, meg otthoni ölben TV nézésre tervezték, hanem farkaskergetésre, rackaterelésre, nyúlfogásra, szürkemarha őrzésre.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy a kuvasz, komondor kivételével nincsenek el városban is, de kell nekik a Arról nem is beszélve, hogy a magyar fajták nincsenek megáldva valami elképesztően gyönyörű küllemmel, ha mai szemmel nézzük. Mivel, mint tudjuk mostanában a staff, meg a yorkie a divat.



Amúgy, érdekes embereket ismersz :"D. Szerintem elég kevesen válogatnak származás alapján.

Sőt, szerintem az ember úgy van vele, hogy ha például valami terelőfélét szeretne, bármire, akkor elkezd a mudik, pumik, pulik között keresgélni, mivel nem kell messze mennie és viszonylag olcsón jut hozzá a kutyához. Lehet angyalt játszani, de ezek igenis szempontok, ha valaki kutyát keres. Másodlagosak, de szempontok.

Persze, nekem lehet, hogy csak azért ez a véleményem, mert nem egy dolgozó magyar fajtát ismerek és látom, hogy milyen tehetségesek.

Sőt, erősen gondolkodom, hogy a következő kutyám egy mudi lesz, agilityre. Szerintem ők a magyar borderek :D

2015. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A hobbi kutyásoknak hatalmas a választék, gyakorlatilag a világ szinte összes fajtája elèrhető már...

Azok, akik munka kutyát tartanak, a legtöbb magyar fajta náluk jöhet és jön is szóba sokszor.

Örzésre kuvasz, nagy terület örzésre és állatok őrzésére komondor, pásztorkutyának puli, mudi, esetleg olyan környéken ahol örzésre elég a kutya hangja, a puli ott is tökéletes.. De nálam pl kell az ilyesztő termet és kinézet is ahol én lakom, pont ezért van 2 rotim, és ezért volt régen komondorom.

2015. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

11-essel egyet értek a magyar fajták nem valóak mindenkinek.

Amúgy kb úgy vagy felháborodva,hogy nem magyar fajtád van és még a favorit fajtád sem magyar.

Kérdezem én,akkor te miért nem tartasz magyar fajtát????


Miért kell ráerőszakolni másra ha neked sem kellene egyik sem?

2015. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A magyar kutya fajtaknal barmely mas kutyak jobbak ez teny sajnos.. es nemmondhatja el azt ez az orszag hogy vilaghírneve lett pl a kuvasznak mert olyan jo terulet orzo. Na a komondor az meg egy nevetseges szorkupac.. sajnos ez az igazsag.de attol meg szeretni kell oket mert az orszaghoz tartoznak. Ha egy embernek kell egy jo osztonu minosegi kutya kb lesz*rja hogy 60 vagy 100ezer. Minosegett fizetni kell. Amugymeg egy kuvasz tenyesztotol majdnem annyi mint egy kaukazusi vagy sarolaninac ugyancsak tenyesztotol.. nem hiszem hogy az emberek nagytobbsegenek el majdmem kihalt alig ismert fajta kellene. Ellenben egy kaukazusbol szarmazo hatalmas hirnevu fenevaddal.. gondoljatok el ha pl az amerikai pitbull terriert magyarok tenyesztik ki.. de nem. Ehelyett 10-15kg-s terelo kutyakat tenyesztettek anno. Amit allitok hogy egy bordel siman alaz agilitybe egy mudit vagy barmilyen magyart. Agaraknal szintugy.
2015. okt. 30. 13:04
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, az utolsó hozzászólásod alapján szerintem te egy vicc vagy, nem tűnik fel, milyen önellentmondásba keveredtél? Itt pont ellenkezően beszélsz, mint a kérdésben, most akkor teszerinted gáz a magyar fajta?


Mert szerintem nem.

2015. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy egy külföldi kutya bármelyik magyarnál jobb? A magyar terelőket például rackákra tenyésztették főleg. Egy nagyon finom border collie, aki mondjuk könnyedén terel akár libákat is, hamarabb vérzik el az esetükben, mint egy kemény, pörgős, odaszólós mudi, vagy pumi. Utóbbi kettőnek sosem volt a dolga, hogy finoman terelgessen.

A magyar agarat sem a versenypályára tenyésztették... Egy angol agár, ami a versenypályákon hihetetlen jól szerepel könnyen veszélybe kerülhet a keményebb terepen, egy cousing versenyen, mert túl vékony csontozatú, nem is olyan fordulékony, a spanyol agár inkább egyedül megy, így szintén kiesik.

A whippett pici, anno a magyar agár őzre is ment, tehát megint csak nem tudjuk összehasonlítani a képességeiket. Marad az orosz, meg az írfarkas, amikkel pedig körül-belül egy szinten van gyorsaságban. Akkor miért is lenne közölük éppen a magyar a kevésbé eredményes?

Minek tenyésztettünk volna mi stafforshire-t, mikor sosem volt szükségünk harci kutyára? Igazi személyvédő kutyánk sincs, mert nálunk a portyát kellett elsősorban őrizni. Újfullandihoz, vagy bernáthegyihez hasonlónk sincsen, mert se nagyobb víz, se magas hegység nincs nálunk.


Külföldön sokan imádják a kuvaszt, ő speciál az egyik kivétel, ha a küllemet nézzük. Gyönyörű, bolyhos, hófehér jegesmedve.

És ssss... próbálj meg normális engedelmes munkát összerakni egy kájjal... Nem fog menni. Most próbáld meg ugyanezt egy kuvasszal. Egész más lesz az eredmény.

A komondorról külföldi oldalakon szintén számtalan jót hallani, persze, itt is főleg küllemről beszélünk, ami az ő esetében inkább különleges, mint szép.

Ugyanannyiba kerül egy magyar kutya, mint egy külföldi? Na, ne nevettess. Egy jó pulit az ember, juhásztól már 20000-ért meg tud venni, ha csak terelni akar vele. Az már más kérdés, hogy se szűrés, se tk. Nem mintha reklámozni akarnám most a "minek a tk"-s vásárlást. DE ott van az az előny, amit csak mi, magyarok tehetünk meg. Ha abból indulunk ki, hogy jó német juhászt Németországból, jó beauceront Franciaországból lehet hozni, akkor jó pulit is Magyarországról. És akkor már az utazási költséget is könnyebben megússzuk.

Na, na. A bordernek nem kell lealáznia a mudit agilityben, mivel az előbbi maxi, az utóbbi pedig midi méretben versenyez. Mivel ma már a sportkutyás világ kb. borderekből áll, tippelj, hogy melyik osztályban lesz több induló. Ennél fogva pedig egy mudival, a midi osztályban eredményesebben lehet versenyezni, mint egy tehetséges, agár testű sportborderrel, amiből még rajta kívül lesz jó pár ügyes eb az osztályában.


És akkor még nem is említettem, hogy nem minden embernek ugyanolyan az ízlése sem. Ha valaki pásztorkutyát szeretne, közben meg a fehér szín a zsánere, akkor nem fog kaut venni, akkor sem, ha az egekbe magasztalják őket.

2015. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Rokonaid szerint igen, "gáz" magyar fajtát tartani, amint az hozzászólásaikból kiderül.

Olyan a kérdésben leírt "hozzáállás" , mintha nem a felelős kutyatartás érdekelné a családtagjaidat , hanem magyarellenes politikai véleményt alkotnának.

Ha nem kell nekik magyar fajta , hát nem : ne akard őket meggyőzni!


(Sokunkat pedig már nem is kell. Itt azokra gondolok, akik már

most is magyar kutyafajták gazdijai, "szimpatizánsai" : )))))

Üdv. : egy "mudis"

2015. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

13:49 te nem tudom hol élsz, de a midi kategória tele van borderekkel. Ugyanis egy nagyon változatos fajtáról beszélünk, egyes egyedei elég aprócskák, mások meg szinte hatalmasak...

Kedves első, hát mudi az van 60 ezerért Pesten is csak sajnos én nem látom benne azt a munkakedvet amit preferálnék, ellentétben a külföldi mudikkal. Igaza van abban a kérdezőnek, hogy sok magyar mudi hiába okos meg minden, nem veszi fel attitűdje miatt a versenyt a borderekkel, már pedig ha valaki komolyan gondolja, akkor számolnia kell az ellenfelekkel. Bár lehet, hogy csak véletlen, hogy ezt tapasztalom. Vagy az is lehet, hogy a magyar kiképzők módszereivel van baj. Az viszont sajnos igaz, hogy a külföldi mudik sokszor "bűnrondák" olyan értelemben, hogy kutyának ugyan cukik de mudinak durva küllemi hibáik vannak, amik félig elveszik a fajta lényegét, hisz abba nem csak a viselkedés tartozik bele.

2015. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Manka68 ***** válasza:
100%

Ha gáz, ha nem, nekem kuvaszom van! A tökéletes kutya!

Gyönyörű és intelligens! Persze nem szolga, rá kell jönni mivel motiválható, de megéri! 5 hónapos kora óta keményen őrzi a házat, velünk pedig plüssmackó!

Ahhoz a tévhithez pedig, miszerint idősebb korára megbolondul, két dolgot szeretnék mondani : Az egyik, hogy egy ekkora, ilyen okos kutyát láncon tartani olyan, mintha egy embert szobafogságra ítélnének, ettől bárki zabos lenne, és neki megvannak a testi adottságai ahhoz, hogy szóvá tegye. A másik, hogy a természet nem hülye, nem fog öngólt rúgni egy önmagát elpusztító fajtával. A feltételezés is ésszerűtlen. :-)

Az viszont igaz, hogy aki azt hiszi, a magyar fajták rosszabbak a többinél, annak nem való kuvasz. Úgyis beletörne a bicskája a nevelésébe, aztán a kutyára fogná a sikertelenségét. :-)

A tenyésztők szerintem ezért is nem foglalkoznak az ilyen tévhitek eloszlatásával, mert aki nem lát túl egy rémsztorin, vagy egy reklámfogáson, az nem alkalmas kuvaszosnak. :-) És nekik az fontosabb, hogy jó kezekbe kerüljön a kutya, mint hogy boldog-boldogtalan kuvaszt akarjon magának. .-)

2015. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van a maxiban is border, de ha a marmagasságuk 43-55 cm között mozog, a midi kategória pedig 35-42,99 között van, akkor azért a borderek nagyja valószínűleg maxiban fog indulni, a nagyon alacsonyak kivételével.

Az mondjuk tény, hogy azok meg, akik egy kategória felső határán vannak rögtön nagy előnnyel indulnak.

2015. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!