Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajtát gáz tartani?

Magyar kutyafajtát gáz tartani?

Figyelt kérdés
Hihetetlen ami manapság megy. Én nagy kutya fan vagyok sok kutyás ismerősöm van. Azok az ismerőseim akik pásztorkutyát tartanak szò szerint csak külföldit tart (kangal,káj,kau). Anyám testvérének van egy gyönyörű közèp ázsiaija.szeretne venni még egyet (nagy udvarba elfèr) mutattam neki képeket a kuvaszròl, tetszett is neki de mikor mondtam hogy ez egy ősi magyar kutyafajta kiröhögött.. aztmondta. Na akkor tuti nem vesznek ők ilyet. Magyarország egy szar. Hát akkor mit várjon az ember a kutyáktol amiket egy magyar ember tenyészthetett ki. Nagy kutya barát ő is csak nem ertem miért kell lenézni egy fajtát azèrt mert Magyar. Oké, tényleg egy lúzer országunk van. De erről egy kutya se tehet.. ès ez csak a pásztor kutyás része. Barátnőmék családi kutyust vettek a minap. Én nekik is mutattam vizslákról fotókat meg puliròl. Ugy voltam vele hogy egy Magyar tartson màr magyar kutyát. Erre mi volt a válasz? Dehogy kell. Nézzetek valami másfajtát. Aztàn pár napja vettek egy bullterriert. Nem èrtem mièrt nem veszik az emberek a Magyar kutyákat. Jó oké, mondom èn. Nekem se magyar fajta van. Nekem a dobermann a favorit. Ti ehez mit szóltok?
2015. okt. 30. 01:46
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező elég ostoba, ez már lejött szerintem mindenkinek. :)


Úgymond világhírneve 2 magyar fajtának van, a pulinak és a vizslának. Ez máris több, mint amennyivel sok más ország dicsekedhetne.


A kuvasz és a komondor remek területőrző, semmivel sem marad el a többi hasonszőrű fajtától. A komondor nevetséges szőrkupacnak nevezése pedig egyrészt sértő és szánalmas, másrészt téves is. Látszik, hogy semmit sem tud a kérdező a magyar fajtákról és a saját tudatlanságát hozza még nevetségesebb helyzetbe.

A kaukázusi pedig többnyire nem híres, hanem hírhedt. Bár kétségem van afelől, hogy a kérdező tudja a két szó közötti különbséget.


Azt sem értem, hogy mi a baja a magyar terelőfajtákkal. A simán aláz sem igaz, sok versenyt és helyezést értek már el mudival méghozzá úgy, hogy arányait tekintve alig-alig versenyeznek mudival a bc-khez képest. A terelés pedig... a szilaj rackával a bc-k nagy többsége nem bírna el.


Az agár téma pedig. Az angol agár versenyre tenyésztett fajta több mint 200 éve és amikor még vadásztak velük, az ottani körülményekhez képest is teljesen másfajta volt, mint a magyar környezeti körülmények. Eleve más prédára vadásztak velük. Egy angol agár soha nem tudna olyan terepen futni, ahol a magyar agár vígan fut a nyúl után. Ráadásul az angol agár rövidtávra, a magyar agár középtávra lett tenyésztve. A magyar agár még így is a második leggyorsabb agár fajta.


A versenysportot pedig amúgy is külön kell választani. Sajnos ott a "dopping" legeredményesebb formája az, hogy a fajtákat méretben megváltoztatják. Ezért van az pl., hogy a verseny whippettekbe angol agarat kevertek, hogy gyorsabbak legyenek. Meg is lehet nézni, hogy a standardnál sokszor 6-8cm-el magasabbak. A bc-ket is keverik valamivel, hogy standard alatt legyenek és ezáltal a midi kategóriában nevezhessenek. Ezáltal a versenysport, ami sajnos nagyon is a hírnévről és a pénzről szól, egyáltalán nem tiszta.


A lényeg viszont az, hogy a kérdező ostoba. :)

2015. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!