Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy kutyát...

Szeretnék venni egy kutyát főként ház őrzésre és családi kutyának, melyiket ajánlanátak?

Figyelt kérdés
Kaukázusi,közép ázsiai juhász,pireneusi hegyikutya,kuvasz, komondor rotweiler.Nag telkem van és tapasztalatom is van nem ez lenne az első kutyám van emelet naponta töbször vinném sétálni és napi több órát tudnék vele foglalkozni.

2015. nov. 1. 22:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14%

Szövegértés 1-es :D


Tehát, akkor leírom az értelmileg alacsony szinten állóknak még egyszer:


Láttam egy tévéműsort, ahol a kuvaszokról volt szó (mindig más kutyafajtát mutattak be), és egy elismert tenyésztő beszélt a fajta sajátosságairól.


Szóba került az a tévhit, miszerint a kuvaszok megbolondulnak. Ő kifejtette részletesen, hogy ez nem igaz, ugyanis a "megbolondulás" egy betegség, miszerint egy csont nő ki a fejükben/agyukban (már nem tudom, hogy PONTOSAN hol), ami elkezdi nyomni a szemüket, megemelkedik a nyomás a fejükben, ami magas fájdalommal jár. Ennek "köszönhetően" lehetnek egyedek, akik agresszióval válaszolnak a külvilág felé, fájdalmukban.


De manapság már kiszűrhető ez a betegség, így a tenyésztésből megpróbálják teljesen kizárni. Persze, előjöhet, mint bármelyik kutya bármelyik egyedében, bármelyik fajtára jellemző betegség, de a szűrésekkel lecsökken az esetek száma. Viszonylag könnyen kezelhető, ha időben fel van ismerve, és jók a kilátások.


És, mint írtam, NEM minden kutyában jön ki. Hozzáteszem, amit szintén leírtam, hogy ezért kell MEGFELELŐ helyről venni, nem putriból.


De kétlem, hogy ezek után érthető lesz annak, aki eddig sem értette. Mellesleg a több éves kutyázás nem függ össze a szövegértéssel, szerény tapasztalataim alapján :D

2015. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Te tényleg nem tudod értelmezni, amit írtam? NINCS ilyen betegség,nem is volt, tehát nincs mit kiszűrni. Felejtsd már el azt a dilettáns "tenyésztőt".Nem kell mindent elhinni, amit a tévében látsz. És tényleg elég szerények a tapasztalataid. :)
2015. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%

11-es valamit nagyon félreértelmezhettél. Összemostad a legendát a tényekkel.

PRA betegségről van szó szerintem amit a tv-ben mondtak. De semmiféle csontkinövés nincs. Ez egy génhiba! Kuvaszon kívűl bizonyítottan még 16 fajtában van jelen. Lehet, hogy többen is, csak egyenlőre nem szűrtek elég kutyát, hogy ezt a tényt kijelentsék. Ez a betegség vakulást okoz! Csak nagyon drága vizsgálatok mutatják ki. Illetve a kuvaszt (más kutyafajtákat sem) nem is szűrték erre régen. Meglehetősen elterjedt volt a régebbi időben ez a betegség, mert nem csak tenyésztették, hanem szaporították is a kuvaszt régen, így sok ilyen génhibás kutya is került emberekhez. Ez a betegség nem teszi a kuvaszt agresszívvé, csak éppen nem lát és nem minden esetben ismeri fel a gazdáját. Az ilyen kutyával úgy kell viselkedni, mint egy öreg látásában sérült kutyával. Időben beszélni hozzá, figyelmeztetni, hogy a gazda közeledik. Ha váratlanul hozzá megy az ember egy vak kutyához könnyen előfordul, hogy nem ismeri fel a gazdáját és megharapja, mint egy idegent!

Találtam egy leírást Petrovácz Attila kuvasz tenyésztőtől. Csak egy részt ragadok ki belőle, ami ide tartozik.

"Azt is tudomásul kell venni, hogy a PRA beteg kuvaszok 80% feletti arányban előbb-utóbb megvakulnak. Klinikai vizsgálatok és tenyésztői tapasztalatok alapján a beteg kutyák több mint 40%-a 2-2,5 éves korára komoly látásproblémákkal küzd vagy teljesen megvakul. Persze van egy kb. 10%-os arány amelyik csak 10 év feletti korban vakul meg, amit esetleg sok kutya meg sem ér...

A porbléma ott van, hogy az adott beteg kuvaszról nem tudjuk előre, hogy melyik csoportba tartozik, vagy melyik csoportba fog tartozni!

A legjobb, ha igyekszünk csak hordozó vagy mentes kölyköket megtartani az almokból (ennek feltétele, hogy pár napos/hetes korban szűrünk) illetve, ha beteg a kölyök akkor felvállaljuk, hogy esetleg később megvakul..."


Tehát a probléma ismert és a tenyésztők már szűrik a kutyákat. Amíg nem volt ismert addig akár tenyésztőtől is vehettél ilyen beteg kutyát, mert nem tudtak róla.

Ezt a marhaságot az agyat nyomó csontkinövéssel meg már el lehetne felejteni.

2015. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%

szerintem a TV-ben az agydaganatrol beszeltek, de az sajnos tobb embernek van mint kutyanak!!!


Masreszt a kuvasz az 1-gyik leg-egeszsegesebb fajta. Genetikailag nagyon kozel all a farkashoz.

2016. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Enoid ***** válasza:
0%
Kedves kérdező. Neked legalább adtak értelmes válaszokat bár a végére itt is eldurvult...látnád nálam mi van...nem értem miért kell ilyen gyökér módon irkálni. Én elsőre is értettem amit a Kuvaszról írt és nem értem mit lovagoltok ezen, szerintem pont mindenki leszarja de van ilyen, vagy lehet vagy nem mindegy? Komolyan !
2016. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!