Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet együtt élni egy...

Hogy lehet együtt élni egy alomra/pelenkára szoktatott kutyával?

Figyelt kérdés

Nem gusztustalan, hogy elmegy az ember reggel dolgozni, egy óra múlva mondjuk odacsinál a kutya, és akkor ott figyel a mindenféle végtermék egész nap a szabad levegőn? Nem rohadt büdös az?

Csak abból indulok ki, hogy jöttem már haza arra, hogy bepisilt/kakált a kutya, és hát az valami hányingerkeltően undorító tud lenni. És nincsenek illúzióim, tudom, hogy a kicsi kutya is büdöset kakál, a húgyszag meg húgyszag, akármilyen kevés is csorgott ki. Mondjuk jó, az alom beszívja a pisit, meg gondolom a pelenka is szagtalanít, na de a kakával mi van...? A kutya nem kaparja be, mint a macska (na nem mintha a macskaalomnak rózsaillata lenne már a harmadik napon...).

Szóval hogy lehet ezt elviselni? Vagy ha nem büdös a cucc, akkor mitől nem az?



2015. nov. 4. 22:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1%

Szobatisztaságról még nem hallottál, kedves kérdező?

De ha ennyire nem bírod ne vegyél kutyát!

2015. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az én kutyáim szobatiszták, ezért nem értem, miért csinálnak az emberek ilyet, mikor nem csak hülyeség az alomra szoktatás, de nekem még gusztustalannak is tűnik.
2015. nov. 4. 22:17
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló!

A kérdező nem akarja alomra szoktatni a kutyáját, csak (teljesen jogosan) fel@#&ta magát egy előző kérdésen, ha jól látom és az értetlenül áll a kutya-alom kérdés előtt.

Kedves kérdező!

Fogalmam nincs. Én egy hónapja hallottam ilyenről először. A főnököm mesélte, hogy egy baráti házaspárnál voltak, ahol a leírása alapján westie kutya volt alomra szoktatva. Az alom az erkélyen volt, de ismerve a kutyasz@r szagát, ez nem oszt nem szoroz. Ott azzal volt indokolva, hogy szobakutya, nincs nagy mozgásigénye. Nem a francokat. Na ilyen esetben állatkínzás a lakásban kutyatartás.

2015. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Ilyent azok tesznek, akik nem élő állatot, hanem egy plüsst akarnak. Lusták. Van cuki kutty, csak foglalkozni ne kelljen vele.
2015. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy alomra van szoktatva nem jelenti azt, hogy ha elmész, pár óra múlva elvégzi a dolgát.

Az enyém ismeri és használja az almot, kb. évente egyszer, ez pedig kibírható szerintem, és neki se szenvedés, ha "neadjisten" rájön a hasmenés.

Naponta 3-4 alkalommal viszem le rövidebb sétára egyszer meg eldőlésig fárasztom.

2015. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2: Igen, arról a kérdésről ugrott be, hogy most már ezt megkérdezem, mert tényleg nem értem :)


#4: Ez így oké, de van olyan kutya sajnos, akit konkrétan lakásban tartanak, akár egész évben, de legalábbis hidegben, még a kertbe se engedik ki... Az érdekel, hogy ez hogy néz ki a gyakorlatban, mert nekem sehogy nem áll össze.

2015. nov. 4. 22:53
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Anyámék csinálták ezt, hogy alomra szoktatták a kutyát.


Simán napközben pisilt, ha kellett neki (a jobb alomban nem bűzlik), kakilni meg max. reggel kakilt. Sose piszkított máshová a lakásban és utcán is ugyanúgy végezte a dolgát.


Szerintem sokkal jobb egy ilyen lehetőséget biztosítani egy kisebb kutyának, mint hagyni 10-12 órát, hogy szorongassa...


Ha valakinek meg elég nagy lakása van és elfér egy ilyen almos sarok és egyébként is viszi sétálni a kutyust, akkor nem kell belekötni.


Lehet kapni olyan macskaalmot, ami szagmegkötő.

2015. nov. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Volt egy ismerősöm, aki sose vitte le a pitbullját, azaz a fia pitbullja volt, amit ott hagyott neki. Az erkélyen szaratta a kutyát, aztán lesöpörte... az alsó erkélyre, az utcára... No comment.

Egy kistestű kutyát nyugodtan lehet alomra szoktatni. Nekem kertes házban volt kutyám, akkor ment ki, amikor akart, de egy rémálom volt, amikor úgy adódott, hogy munka után volt még valami programom, nem tudtam időben hazamenni, mert a kutyát ki kell vinni. Volt, hogy egy kongresszusról az állófogadás előtt kellett hazamennem. Nem voltam boldog. Mennyivel jobb lett volna elhelyezni a lakásban egy biztonsági almot, és arra szoktatni a kutyát.


Most emeleti lakásban élek, macskát tartok, alomtálcát használok. Ha itthon vagyok, a macskaszart azonnal kiszedem, egyébként minden este kitakarítom az almot. Így sem rózsaillatú. El kellett döntenem, hogy mi jobb nekem, a macskaszagú lakás, vagy az élet állat nélkül. Az utóbbi mellett döntöttem, ezért elviselem az előbbit. Szag ide, szag oda, nekem még mindig pozitív a mérleg.

2015. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Oké, de a macska legalább elkaparja, amit alkotott. A kutya nem.

Az alomtálca meg tök jó kifágs arra, hogy az ember ne foglalkozzon az állatával, ne vigye sétálni, ne siessen haza hozzá, ezért sem kedvelem amúgy. Biztonsági megoldásnak tényleg elmegy, de ismétlem, NEM arról beszélek, akkor az állat NÉHA használ almot vagy pelenkát, hanem amikor úgy él, hogy CSAK azt használja, le se viszik.

2015. nov. 5. 11:18
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Hát akumi, nekem is ugyanez fordult meg a fejemben.


Mert oké, hogy néha nap előfordult, hogy a család minden tagja szerteszét és ezért a kutya nem tud időben lejutni.


No de egy kutyáról beszélünk, nem egy papagájról, aminek kellenek az ingerek a mozgás, a törődés, stb.


Sőt azt is elismerem - mert ismerek ilyen emberkét a környezetemben - aki egyedül él, reggel elmegy 7 órakor este hazaszédül 6 körül és hát valóban nem lehet elvárni hosszú távon, hogy az a szegény állat tartogassa a szükségeit.

Sajnos az a kutyus elég sokat jelölget még idegen helyen is és a természete is hagy kívánni valót maga után ami véleményem szerint összefügg...na mindegy.


Tehát elismerem, hogy van az az élethelyzet amikor jobb híján erre kell vetemedni, de az is igaz, hogy a "pelenkáztatók" jó nagy hányada kényelmes ember...

2015. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!