Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet együtt élni egy...

Hogy lehet együtt élni egy alomra/pelenkára szoktatott kutyával?

Figyelt kérdés

Nem gusztustalan, hogy elmegy az ember reggel dolgozni, egy óra múlva mondjuk odacsinál a kutya, és akkor ott figyel a mindenféle végtermék egész nap a szabad levegőn? Nem rohadt büdös az?

Csak abból indulok ki, hogy jöttem már haza arra, hogy bepisilt/kakált a kutya, és hát az valami hányingerkeltően undorító tud lenni. És nincsenek illúzióim, tudom, hogy a kicsi kutya is büdöset kakál, a húgyszag meg húgyszag, akármilyen kevés is csorgott ki. Mondjuk jó, az alom beszívja a pisit, meg gondolom a pelenka is szagtalanít, na de a kakával mi van...? A kutya nem kaparja be, mint a macska (na nem mintha a macskaalomnak rózsaillata lenne már a harmadik napon...).

Szóval hogy lehet ezt elviselni? Vagy ha nem büdös a cucc, akkor mitől nem az?



2015. nov. 4. 22:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, hogy a fiú kutya az mit csinál? Nem emeli fel a lábát? Vagy akkor telibepisili a falat? Vagy leguggol? Vagy mi? :DDD
2015. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem - szigorúan csak a saját kutyámat tekintve - ha előfordult bepisilés akkor nem a falra, hanem a kőre pisilt.


Véleményem szerint aki a falra, erre-arra pisil az nem bepisil, hanem jelölget!

2015. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Oké, igazad van, nem lehet egy kutyát úgy tartani lakásban, mint egy tengerimalacot, mindenképp le kell vinni egy nap legalább háromszor sétálni. Ez tény.

De nem annak kéne lennie az elsődleges indoknak, hogy azért, mert nem lehet elviselni a kutyakakát. Aki kutyát tart lakásban, annak erre fel kell készülnie a leggondosabb tartás mellett is, és ha valaki ennyire viszolyog a különböző ürülékektől, annak nem ajánlanám az állattartást. Igen, a macska elkaparja, de bár ne tenné, mert ezzel csak nehezíti a dolgomat, amikor kislapáttal keresgélem, és szedegetem a macskaszart az alomból. Kertbe kijárós kutyáim esetében is mentem már haza összefosott, összehányt lakásra. Rohadt büdös volt, szó nélkül föltakarítottam. Sőt, Pamacs kutyámnak szokása volt hányinger esetén bekéredzkedni, majd a szőnyegre rókázni. Azt is föltakarítottam, bár sokszor hánytam mellé. Az állattartás már csak ilyen.

Na, szóval a kutyát nem levinni, hanem alomra szoktatni hülyeség (pelenkáról még nem is hallottam egészséges állat esetében), viszont az sem jó, ha valaki ennyire undorodik a kutyagumitól.

Igazából akkor van gond, amikor a kiskutyát az összes oltás felvételéig nem szabad levinni az utcára, viszont addig is valahol el kell végeznie a dolgát.

2015. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy idős(kistestű) kutyusom van.

Régen ő sem piszkított be,de sajnos a 3 séta ellenére is sokszor besikerül.Volt mikor 1,5 óra séta után fél órával már konyhába várt egy pocsolya.Voltunk kivizsgáláson egészséges,csak idős meg vmi pszichés ok is van,hogy sokat iszik,sokat pisil.Mondjuk mikor nem volt lent víz,direkt felvettük akkor is pisilt.Mi a konyhába újságot rakunk le éjszakára és napközben. Reggel ugyan úgy lent van. Haza jövök feltakarítom,felmosom hipós vízzel,kiszellőztetem a lakást,amit amúgy is kiszoktunk napjában többször,mivel ruha szárad,főzünk pára van.

Melóból haza érek és este is lent van. ÉS NEM 5 PERCRE A TÖMB KÖRÜL!


De amúgy inkább pisilni szokott bentre,kakilni ritka. Viszont érdekes mód ha haza érek és az újságon szar van,nem érzem. Csak a tipikus állott szagot amit mindig érzek.


Ezt sajnos nem én választottam,hogy bentre csináljon, idős lett,el kell így fogadni.Volt egy ismerős aki mondta altassam el,mert milyen az,hogy bentre végzi a dolgát.Hát míg egészséges,amit a vizsgálat(vér vizelet) eredménye is mutatott nem fogom elaltatni. A másik kutyánk nem piszkít be annak ellenére sem,hogy van lent újság az idősnek.Bár lehet néha ő is oda végzi bár kétlem :D


De azt én sem értem mikor felnőtt egészséges kutyának alom,pelenka van lent. De hagyján vki nem is takarítja fel rögtön hanem pácolódik,akkor is mikor vendég van meg úgy egész nap. Anyum ingatlanos,mesélt furcsa dolgokat.


Én ha bepisil az idős vagy bekakkant és ezt látom rögtön takarítom fel. Nem hagyom ott.


Nálunk a vendégek jó részt kutyátlanok sosem panaszkodtak semmilyen büdösre :)


Kérdéseddel amúgy egyet értek.

2015. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek otthon és ottmarad bűzölögni a kaka-pisa, akkor mikor hazajönnek összeszedik és szellőztetnek. Nem? Télen biztos drágább lesz a fűtés így, de csak kell szellőztetni. Nem hinném hogy a bűzben üldögélnek.
2015. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem üldögél bűzben senki, de azért a franc se akar erre hazamenni.
2015. nov. 5. 17:21
 17/20 anonim ***** válasza:

Pedig ez lakásban tartott kutyáknál bizony előfordul, akár egy hasmenés miatt, akár idős kori viselkedészavar miatt.

Mert az el is felejtettem, hogy szegény öreg Rudim a vége felé már azt csinálta, hogy kikéredzkedett, majd odapisilt az ajtóba. Vagy evés közben odapisilt a tányérja mellé. És bár ez lett volna a legnagyobb baja, még élhetett volna pár évet bepisilősen is.

2015. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni, min húzzák fel magukat folyton a kérdezők, amikor eltérünk a témától... :D

TUDOM, hogy előfordul baleset, TUDOM, hogy mindenkinek megvan a véleménye arról, hogy miért szörnyű/remek dolog alomra szoktatni a kutyát, TUDOM, hogy néha jól tud jönni, beteg kutyánál, meg mi a tököm.

Az érdekel, hogy hogy lehet azt elviselni, amikor a tök egészséges kutya úgy él, hogy KIZÁRÓLAG alomra jár, emellett nem sétál, tehát minden dolgát a lakásban intézi, és nem rohadás büdös-e.

2015. nov. 5. 18:37
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem rohadás büdös, mert szellőztetnek, kidobják a kakit, befújnak illatosítóval és a többi. Nekik ez nem probléma.

(A macskatartásnál ugyanez van, de arra mégsem pampog senki?!)


Aki meg soha nem sétáltat az nem normális.


Ennyi, nem kell túlragozni.

2015. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Akumi nyugi, ezt se Te, se én, se más normális kutyás SOHA NEM fogjuk megérteni...ahogy azt se, hogy lehet csak rövid pórázon ballagni gyökkettővel napi 3-szor 10 percet csóri kutyával, s csak a kutyakarámokban elengedni jó esetben fél órára...a szomszédos lakótelepen rossz időben alig látni kutyát, nyáron olyanokat láttam, akiket évekig nem :D

Husky maradt a mamikára, flexin rángatják esténként egymást fél órát és ennyi a mozgás...

2015. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!