Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt épül fel a...

Mennyi idő alatt épül fel a kutya méhgyulladás miatti ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

2 éves, kistestű kutyám van.

Csütörtökön reggel véres váladék szivárgott a hüvelyéből, csak picit több, mint egy tüzelésnél. Azonnal orvoshoz vittük, aki azonnal megműtötte. Ivartalanította. A műtét jól sikerült.

Már aznap este ivott, éjjel evett, pisilt.

A műtét óta eltelt 2 és fél nap. Szépen iszik, jóízűen eszik. De nehezen pisil. (Még nem kakilt, de ez gondolom nem nagy baj.) Nem akar a hátsó lábára állni, csak arra a néhány méterre, míg pisilni megy. Pisiléskor ülve maga alá pisil, majd farkát behúzva, rogyasztva arrébb szalad. Nem sír, csak a hüvelyét nyalogatná.


Lehet ez valami műtét utáni probléma vagy csak kellemetlen neki a helyzet? Tapasztalt valaki hasonlót?



2015. nov. 7. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hívd fel a dokit telefonon, aki műtötte.

Kellene már kakilnia.

2015. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámmal ugyanez volt, őt is ivartalanították a betegség miatt. Ő csak a műtét utáni napon pisilt először, kaki pedig csak rá pár napra volt. Az enyém lassan lábadozott, kb 1 hétig csak feküdt, nehezen állt fel még inni is, az orvos mondta, hogy 3 óránként itassam, de mindig csak pár kortyot, az ébresztőmet is beállítottam, hogy tudjam itatni. Kb 1 hét után kezdett el jobban lenni és újra felugrálni az ágyra. Addig a földön aludtam vele, amikor már mászkált utána hipp hopp rendbe jött. Az enyém lehet, hogy azért gyógyult ilyen lassan mert idősebb volt mint a tied, 9 éves volt amikor műtötték. Mihamarabbi gyógyulást kívánok a te kutyusodnak is.
2015. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolókat!

Éjjel kicsit vérezgetett a sebe, ezért reggel elmentünk az orvoshoz. A varrat rendben van. a felállással és pisiléssel kapcsolatban azt a megnyugtató választ kaptam, amit a 2. válaszoló írt! Lassan, de gyógyulgatunk.


A 2. válaszolónak: nekem is ez volt a megérzésem. Nagyon megnyugtató, h más is tapasztalt hasonlót. A földön alvás nálunk is megvan. :) Köszönöm!

2015. nov. 8. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!