Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfog valaha változni a kutyám?

Megfog valaha változni a kutyám?

Figyelt kérdés

Amikor örökbe fogadtam,az alapján döntötem el,hogy őt hozom haza,hogy ő jött oda hozzám elsőnek.

Na most...

Már 11 hetes és az a problémam,hogy amikor idegen jönn elöször ugatja,de amint hozzászólnak rögtön ugrál a személyre ( örömében) pont úgy mint anno rám..

És ma az történt,hogy jött egy idegen és a kutyim kiszököt a kapun én szóltam neki,de semmi sőt még távolodot is,de amikor az "idegen" szólt neki rögtön bejött ..elakartam zárni,hogy ne zavarja az" idegent" szerelő( mert folyamatosan ugrált a lábán..:/ erre megharapot nem is egyszer végűl bezártam,amig elnem ment a szerelő..ő már mindig ilyen lesz? Vagy miért csinálja ezt?


2015. nov. 10. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért csinálja ezt, mert nem foglalkozol vele eleget, és nem neveled rendesen.

A megoldás kutyasuli, meg napi egy óra séta, meg még egy fél óra tanítás + játék otthon (hacsak nem hiperaktív, mert akkor ennek a duplája, plusz egy kutyás sport).

2015. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposból hogy lehet 11 hetet írni?:D:D

Na mindegy, nekem végülis a kora nem számít. De javasolt egy kutyasuli, és rendezzétek a viszonyotokat, hogy most akkor ki is a góré:D

Ja, plusz törődj vele sokat, mert nem tudom milyen fajta, de a legtöbb kutyának napi foglalkozás kell :)

2015. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
De szeretem az ilyet... A gazda felelőtlensége, hanyagsága és tudatlansága miatt a kutya neveletlen lett. És persze mi erre a reakciód? A kutyád rossz. Gondolkozz már, vagy legalább próbáld meg! Olyan a kutyád, amilyenre neveled! Ez alól nincs kivétel! Itt nem számít se a fajta, se a származás! Csak az, hogy te nem foglalkozol vele rendesen, nem vállalod a felelősséget, és sajnos még elég eszed sincs, hogy ezt belásd!
2015. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Elég sokat foglalkozok vele,mostanában elég sok a szabad időm és így jóformán egész nap vele foglalkozom.

Játszunk,futkározik a kertben.Ha kertben vagyok ő is jönn és elvagyunk..

És törödök vele,lehet túl sokat is!ezért nézz semibe..

2015. nov. 10. 23:16
 15/18 A kérdező kommentje:

13

Én nem mondtam,hogy rossz a kutyám!

Az idegeségedet meg azon vezessd le aki miatt az vagy! :D

Engem nem érdekel,hogy milyen stilusban írsz,de hidd el ettől nem lettél jobb,mégha úgy is érzed! :)

2015. nov. 10. 23:18
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem viszed sétálni, nem tanítod engedelmességre, nem neveled normálisan. Hiába bizonygatod, hogy de, nem fogod azt kihozni, hogy a kutya a hülye :) Ha elkeveredsz egy rendes kutyasuliba, és elkezded csinálni, amit mondanak, majd meglátod. Csak rajtad múlik, hogy mi lesz a kutyádból.
2015. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"(És törödök vele),lehet túl sokat is!ezért nézz semibe.."


pff... Hát ilyet még nem hallottam!


Én elhiszem, hogy törődsz vele, meg tele vagy jó szándékkal meg minden, de azt vedd észre, hogy

- nem csak az eltöltött idő mennyisége számít, hanem a minősége is. Nem is az a kérdés, lefárasztod-e. Valamiért (lehet, hogy tapasztalatlan gazdi vagy, mert lehet, hogy ez az első kutyád, és senki sem úgy születik, hogy mindent tudjon, ezzel nincs semmi baj, ezért kell tanácsot kérni) nincs rendben köztetek a hierachia. Ezt még bőven helyre lehet hozni. Kutyasuli, és olyan otthoni gyakorlás, amit a kutyasuliban tanácsolnak!

- nehogy azt szűrd le, hogy a kutyád azért nem tisztel, mert "túl sok" időt töltesz vele. Ez nonszensz! Ha erre hivatkozva elhanyagolnád, az nagyon rossz irányba viheti el a kapcsolatotokat.

2015. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A kertben futkározás nem elég. Azért kell a séta, hogy új ingerek érjék a kutyát, lásson más embereket, találkozzon más kutyákkal. Neked sem lenne jó egész életedben a kertben rohadni. A kutyát pedig nevelni kell. Azért néz (egy Z-vel) semmibe, mert nem neveled, nem te vagy a falkavezér.
2015. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!