Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Cane Corsonak van hosszabb...

A Cane Corsonak van hosszabb orrú verziója, vagyis milyen egy 7 hónapos Corso?

Figyelt kérdés
Nincs törzskönyve, a szüleinek van, még növendék. Nincs kifejlődve!

#Cane Corso növendék #7 hónapos Corso
2015. nov. 13. 14:57
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

A német dogos állítást már hallottam. Kölyökként vettem 2 hónaposan. Gyönyörű volt és az is. Szerintem nem egy kutya megvásárlásán múlik a dolog hanem aki tömkelegével teszi ezt. Nyílván a következőnél jobban odafigyelek hogy ez ne forduljon elő.Pártatlan vagyok az ügyben. Nekem ez nem fontos h most milyen más van benne. De nem tartom helyesnek az alapelvet. Tehát elsőre is értettem hogy "korcsszaporítótól" nem kéne kutyát venni.Aláírom h nem helyes de a tényeken nem változtat, és nekem ő minden pénzt megér! Ha "korcs" , ha nem! Ha jobban odafigyeltem volna akkor ez nem történik meg, viszont nem lenne ilyen csodálatos kutyám! Egyébkén az előző kutyám egy menhelyről volt, aztán még kettő párban. Úgyhogy ki van

egyenlítve. Megértem az érvet,de szerintem erős túlzás...

Nem egyen múlik, és akik megveszik a fajtatisztát és kidobják az utcára?! Lehet h az enyémben visszaütött más fajta is , de én nem dobom ki! Sosem tenném, nem az első és nem is az utolsó. Jelenleg a szomszéd kutyáit is mi etejük, 2 kiskutyájuk lett és nékik nem kellett, mi befogadtuk. Korcsok, de mi nem dobjuk ki őket! Ez egy példa a sok közül.

2015. nov. 14. 15:49
 22/41 bollocks ***** válasza:
0%
Remélem, hogy akkor is eléggé fogod szeretni, amikor százezreket hagysz az állatorvosnál a különböző örökletes betegségei miatt.
2015. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Igen, nekem akkor is megéri ha több százezerbe kerülne. Az én választásom,az én felelőségem! Lehet h nektek nem ér annyit , de felelőséggel tartozom érte. Bármennyibe kerül. Előző menhelyes kutyára is épp annyit költöttem mint amelyik kiskorától nálam van, korcs vagy nemkorcs.

Annyit költök rá amennyit kell. Német dog is lehet.

Nekem nem ez a fontos. Te nem költenél rá csak mert visszaüt benne más fajta, vagy mert keverék vagy egyéb ?!

2015. nov. 14. 16:01
 24/41 anonim ***** válasza:
79%
Én értem amit mondasz, valószínűleg Neked is meg kéne érteni, páran miért gondoljuk másként. Nem az a baj, hogy keverék, persze, hogy szereted, persze, hogy gyógyíttatod majd, ha megbetegszik. A gond ott van, hogy legalizáltad egy szaporító tevékenységét, újabb keresletet generáltál a vásárlásoddal, megerősítetetted a tevékenysége folytatásában. Márpedig ha a jövőben a szaporításából származó kutyák betegek leszenk, ergo SZENVEDN fognak, akkor az csak azért lesz, mert a Hozzád hasonló jóindulatú,de felelőtlen állatartók megteremtik a lehetőségét ennek, el tudja adni, ezért tovább szaporít. Ha nem tudná eladni, nem tenné. Ergo jön a következő alom a Hozzád hasonlóan gondolkodók miatt. És ha majd egyik jószág több hónapnyi, évnyi szenvedés után jobblétre szenderül(nem kívánom, de erősen benne van a pakliban), az csak azért lesz, mert vannak, akiknek ez nem fontos. Érted ugye mi a probléma?! Szaporítótól soha, semmilyen esetben nem veszünk kutyát és ebben nincs apelláta, marhára nem releváns, hogy mennyire szereted avagy gondoskodsz Róla. Illegális tevékenységet támogattál. Ha tudod, hogy a szomszéd lopott árut kínál, megveszed? No ugye hogy nem, ott számítanak az elvek! Értse már meg mindenki azt, hogy ez illegális, de a sokkal nagyobb gond, hogy hihetetlen mértékű szenvedést okoz állatok ezreinek és ez utóbbi tényt nem lehet figyelmen kívűl hagyni pusztán elfogultságból! Szép kutyus, kívánom egészséges, hosszú, boldog élete legyen. Ettől még ez nem változtat azon, hogy helytelenül cselekedtél és állatbarátként ez a hozzáállás megengedhetetlen. Nem rosszindulatból, kioktatásként írom, csak fontos, hogy értsed a tetteid következményeit!
2015. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Én tudom a tettem következményeit. De amint mondtam nem egyen múlik. Így sikerült tenni ellene nem tudok, tnyeken nem változtat. Elfogult vagyok,de nem támogatom a kört amie belecsöppentem,ezt meg ti értsétek meg. Ez egy lánc belecsúsztam, következő láncban nem leszek benne és Ennyi. Többet nem tehetek ennél. Tőlem telhetőt megteszek, de semmin nem változtat. Nem bánom h ez így alakult, viszont a következő vásárláskor körültekintőbben járok el h ez ne forduljon elő. Ez így megy. Köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 14. 16:31
 26/41 A kérdező kommentje:
És ha tudatlan vagyok és nem tudom h lopott e mikor azt mondja hogy nem lopott?! Hmm?!
2015. nov. 14. 16:36
 27/41 anonim ***** válasza:
Persze nem egyén múlik..hanem a sokszor egyén, melyek közül te is egy vagy...lettél.
2015. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Egyén= egyen.

Kikapcsoltam robotpilóta- írást.

2015. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Értem, tudom hogy nem így kellett volna, de következőre már tapasztaltabb leszek,tudni fogom milyen szabályok között vegyek kutyát. Így nem szaporítva a tábort.
2015. nov. 14. 18:45
 30/41 anonim ***** válasza:

Most tudod mik a szabályai?

A legnagyobb jóindulattal kérdezem, félre ne érts.

2015. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!