Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás után...

Kan kutya ivartalanítás után mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Nos két kan kutyusomat ivartalanítattni szeretném. Ha megtörténik a műtét, mire figyeljek oda amikor hazahoztam őket? Mikor lehet őket többi kutya közé vinni, illetve ki az utcára? Bent aludjanak avagy kint is aludhatnak este? (alapjáraton kint alszanak, ha nagyon tré idő van akkor bent alszanak a fedett, zárt teraszunkon)

2015. nov. 16. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ébredés nálunk elég félelmetes volt, reszketett, rángatózott, mint egy epilepsziás, hamar elmúlt.. de ez méretfüggő, azt mondta az orvos, amikor felhívtam.

Az első éjszakát javaslom bent tölteni mindenképpen, mert még kicsit kába lesz. Mi nem kaptunk gallért sem, állítólag több galibát okoz, mintha nyalogatja a sebet. Végig frászban voltam, de szerencsére nem lett semmi baj. :)

2015. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor fogják őket kiadni neked, ha már teljesen ébren vannak. Arra figyelj majd oda, hogy csak akkor itasd őket, ha már látod hogy képben vannak, ha még nagyon kábák akkor félrenyelhetnek és ez veszélyes. Első egy két napban szerintem altasd bent őket, ha teheted. Én nem vittem kutyák közé az enyémet egészen a varratszedésig (ez 10 nap), mert ha esetleg verekedni kezdenek vagy bármi kiszakadhat a sebük, ami megintcsak nem jó. Sétálni viheted őket nyugodtan két nap múlva, illetve látni fogod hogy mikor kezdik visszanyerni önmagukat. az enyém két napig csak aludt, majd pár nap múlva elkezdett rosszalkodni akkor már tudtam hogy kutya baja. :D Az orvostól is megkérdezheted ezeket, szerintem ő is szívesen válaszol. :)
2015. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, én bent tartanám őket varratszedésig, nehogy elfertőződjön a seb. Plusz mivel kapnak majd szép kis gallért, már csak azért is jobb bent tartani, mert kint hamarabb szétszedik. Lehet, hogy külön-külön kéne 1 hónap különbséggel ivartalanítani. Én az én kutyámat naponta 2-3 alkalommal tisztítottam meg, mármint a sebét, és kentem be utána hegesítő krémmel (ezt javasolták). Most (tettem is fel egy kérdést emiatt) véresre nyalta a sebét, pedig nem most ivartalanították, és a varratszedés se most volt..szóval lehetnek gikszerek. Kb. 2-3 hét után viheted kutyák közé inkább, mármint sétáltatni lehet, meg kell is, ha hozzá vannak szokva, csak ugye ne bulizzanak a kutyákkal :) Ilyenkor amúgy érdemes levenni a gallért, nekem problémás kutyám van, és mindenki odajött, hogy úúúúú beteg, mi a baj? És miközbe magyaráztam, hogy csak ivartalanítás, szakadt szét a feje, hogy megegye őket:D Szóval 1. nap után inkább gallér nélkül vittem sétálni:D


Ja, és arra figyelj, hogy ne érjék el egymás sebét. Ilyenkor, mikor érzik, hogy ott védtelenek, és sérültek, bevédhetik a testüket szóval arra is figyelj, nehogy összekapjanak. Bár erre kevés az esély.

2015. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 17. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!