Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire is való az engedelmességi...

Mire is való az engedelmességi vizsga és mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
A kutyámat elvittem most nemrég kutyaiskolába, oda járunk. Az én célom az, hogy jó kutya legyen, és úgy is viselkedjen, de elkezdték ezt az engedelmességi vizsga dolgot, amiről fogalmam sincs, mire jó, stb, és minek kell a kutyámnak róla papír. Valaki fel tudna róla világosítani?

2015. nov. 22. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

BH, vagy engedelmességi vizsga? Mert nem mindegy.

Amúgy az ilyen alapfokú vizsga arra jó, hogy lesz egy bizonyítványod egy átlagos kezelhetőségű kutyáról. Bár, a vizsgákat elnézve a legtöbb páros épp, hogy átcsúszik, és a legtöbbjénél a kutya az ismert pályán megcsinálja a feladatokat, de az utcán el van felejtve szinte minden, amit tud kerítésen belül.

Aztán vannak gazdák, akiknek büszkeség egy ilyen bizonyítvány, mert megméretteti magát és a kutyáját, hogy milyen eredménnyel volt képes tanítani a kutyáját.

Amúgy a BH szükséges azoknak, akik IPO-n tovább akarnak menni.

2015. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Az engedelmes munka mindennek az alapja. Az a legalapvetőbb dolog, hogy egy kutya tudjon helyben maradni, láb mellett jönni szabadon is, póráz nélkül is és behívható legyen.

Azt, hogy "jó kutya legyen", nem úgy éred el, hogy elviszed a suliba és majd ott jóvá varázsolják, hanem ahhoz neked rengeteget kell dolgoznod! És a közös munka, a közös sikerek és az ottani szabályrendszer segítségével lehet ezt a leginkább elérni, ami neked is a célod. Ezek nélkül sosem lesztek igazán jó páros. A vizsga pedig "csak" azért kell, hogy lemérd, hogy is haladtok, milyen is a kapcsolatotok akkor épp, mikor vizsgára kerül a sor.

Egyszóval az engedelmes munka mindössze azért kell, hogy jó kutyád legyen.

2015. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Fel tudnál világosítani, hogy ezek a mozaikszavak miket is jelentenek? Nekem tényleg kínai az egész.

2. ül - pipa, fekszik - pipa, lábhoz jön mellettem az utcán akár póráz nélkül is és nem húz - pipa, behívhatóság - döcögős, mert nem marad meg - igen, tisztában vagyok vele, mivel jár, milyen egy jó kutya, 4 hónapig egyedül foglalkoztam vele a mama kertjében, hogy alapvetően tiszteljen és csinálja, amit mondok. Azért vittem kutyaiskolába, mert nem közömbös a kutyákkal szemben és ha valaki közelít hozzá, aki véletlenül nem lány, arra morog és ugat (kivéve családtagok) -> főleg ezt szeretném belőle kinevelni, de ehhez már nem vagyok elég. Engem csak az érdekel magával a vizsgával kapcsolatban, hogy miért jó az nekem, ha van róla papírja.

2015. nov. 22. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem nagyon értem. Ha a behívással van gond, akkor hogy lehet jó a póráz nélküli láb mellett sétája? Illetve ha jó normálisan sétál melletted pórázon, póráz nélkül, akkor hogy tud kimorogni, kitámadni, elmenekülni kutyára, emberre? Ezt elég nehéz elképzelni így. Vagy az egyik, vagy a másik az igaz.

A vizsga neked így semmit sem ad. Legfeljebb annyit, hogy elmondhatod, a kutyád kontroll helyzetben bíró előtt is, másik kutya mellett is, idegen emberek közelében is tud veled szépen dolgozni.

2015. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig így van, ahogy mondom. Kivéve persze, ha kutyát lát, akkor hiába az egész, mert onnantól fékezhetetlen (bizonyos távolságon belül, mondjuk 10 méteren belül), de amúgy meg a lábhoz és igazodik vezényszóra nyugodt, engedelmes magatartással jön mellettem, anélkül, hogy húzna. Külön dícsérték is a járását, hogy szépen jár. De ha az utcán másik kutya vagy macska kerül a láthatárba vagy eljön mellettünk vagy ugat, akkor ugye közömbösség hiányában már menne is oda arcoskodni, van amelyikkel össze verekszik - következésképpen még valószínűleg még mindig nem vagyok elég domináns (hiába nyomtam le a földre párszor).

Behívásnál pedig nem marad ott a helyén, mikor eltávolodnék tőle egy bizonyos távolságig, illetve ha véletlenül a hátamat mutatom neki, már rögtön fut utánam.

2015. nov. 22. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül is, ha nem vizsgázol,akkor nem vizsgázol. nem kötelező.Egy iskolában az általad felsorolt gondokat ki lehet javítani. Legalább is meg kell mutatniuk, hogyan éred el sok gyakorlással, hogy a hibák eltűnjenek.
2015. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!