Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha vennék 2 kutyát, akár...

Ha vennék 2 kutyát, akár törzskonyves szülőktől (nem testvéreket), és néha megengedném pár évente hogy legyenek kicsit, én szaporítónak számítanék?

Figyelt kérdés

Csak mert mostanában annyira divat lett magyarországon mindenkit leszaporítózni, aki nem tenyésztő. Én szívesen foglalkoznék ilyen szinten, mert szeretem őket, de nagyon nem érdekel a vérvonal meg a törzskönyv, sőt az anyagiak is csak annyiban, hogy az oltás féregtelenítés árát megkapja.(bár ez sem vágna földhöz, de nem is releváns mert ahol élek, bármilyen keverékért hajlandók ezt kifizetni, meg igazából ne legyen már ajándék, mert akkor tényleg olyanok is jönnek, akik talán állatkísérletre vinnék vagy hasonló)


A leírt a mai fogalmak szerint szaporító? Tényleg ilyen sarkos, hogy aki nem tenyésztő az már szaporító?



2015. nov. 22. 20:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
58%
Ha keverékekkel játszol istent, akkor a keverékekből gyártanál a saját örömödre talán beteges, talán ideggyenge kutyákat. És ez miért is jó neked? Ja, hogy ez nem számít. Csak az, hogy cukik a kiskutyák, amíg kölykök. Felelősséget már nem kell vállalnod...
2015. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem viszed szűrésre a szülőket, így a kölykök is nagyobb eséllyel kapnak valami örökletes betegséget. A fajta ellen dolgozol, másrészt, ha nem a pénz motivál, akkor mi? Menj a menhelyre kiskutyát simogatni, sajnos a kelleténél jóval több van. Főleg a karácsonyi ünnepek után...

Ezért felesleges otthon "gyártani" a kölyköket. Azt nem látjátok be, hogy ezzel a menhelyes kutyáktól (is) elveszitek a lehetőséget a családtól, mert minek fogadjon valaki örökbe, ha egyszer a szomszéd utcában most születtek cuki, egészséges kis vakarékok.

Ha lesz kutyád, és nem tenyésztésre szánod, mindenképpen érdemes ivartalanítani. Neked is, és a kutyáidnak is nyugodtabb élete lehet. A szukához nem szöknek be kanok, a kan pedig nem szedi szét a kerítést tüzelési időszakban.

2015. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
9%

" egyszerű mocskos szapórító "

Vicc. Milyen jogon mondassz te másra ilyet!?

Ha annyira nagy baj lenne h valaki néha kutyákat ad el miért nincs rá törvény!

Én nem tervezem a kiskutyákat,de néhány kiskutya miért ne születhetne! Azt aki tucatszám fiaztatja a kutyáját én sem dijjazom. De nem kéne tulzásokba esni.

2015. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

"Egyébként kíváncsi vagyok, mi motivál. "


Semmi más mint az hogy normálisnak érzem hogy ha lenne anyakutyám, akkor néha lennének kicsik. Valaki kérdezte hogy miért nem foglalkozom rendesen tenyésztéssel ezt szeretném. Nyugdíjasként biztos tenném, de most ha van egy vagy kettő, az épp belefér a szabadidőbe. Magyarországon egyébként mindig kanjaink voltak, illetve gyerekként a 80-as években fogadtunk be anyakutyát, akkoriban másképp működött. Akkor lettek kiskutyák. Nem is tudtuk hogy létezik menhely, így volt is a községben kereslet, egy sem maradt nálunk. (jó ez csak 2 eset volt)

Erre gondoltam hogy akkoriban nem ismertük ezt a fogalmat hogy szaporító, hanem volt aki tenyésztő, meg voltak a falusiak, akik egymásközt adták a keverékeket hogy "a Pista bodrija jó patkányozó" tőle érdemes kicsit hozni.

Ez sem ma volt.

2015. nov. 22. 21:41
 15/36 A kérdező kommentje:

12#: Én nem venném el senkitől az esélyt, mivel már céloztam rá, olyan helyen élek, ahol még a félszemű bántalmazott kutyákat is elkapkodják a menhelyről, valószínűleg segítő szándékkal. A városunkban kb 20 lakója van a menhelynek. Gyakran hoznak magyarországról is.


Amikor magyarországon járok, meg is teszem hogy elmegyek a menhelyre, segíteni, viszek bolhanyakörvet, támogatok anyagilag, viszek sétáltani.

2015. nov. 22. 21:46
 16/36 A kérdező kommentje:

"Ha keverékekkel játszol istent, akkor a keverékekből gyártanál a saját örömödre talán beteges, talán ideggyenge kutyákat. És ez miért is jó neked? Ja, hogy ez nem számít. Csak az, hogy cukik a kiskutyák, amíg kölykök. "


Azért falun nőttem fel, ott keverék kutyák voltak, egy sem volt ideggyenge. (Max ha hülye gazdája verte)

Aki tanult biológiát (már csak általánosiskolai szinten), azt tudja hogy a fajták keveredése erősíti az immunt meg hasonlók. Emberek közt sincs másképp, nem véletlenül voltak uralkodó egymásk közt hásazodó családok egy idő után betegesek. Egyedül Hitler gondolta az ellenkezőjét.


De ez nem is releváns, a keverékeket csak példának hoztam, egyébként németjuhászt szeretnék. De lehet hogy csak 1 lehet, mert jelenleg egynek van hely. Nem tudom hogy fog-e addig változni, ezért a kérdés is csak elméleti volt.

2015. nov. 22. 21:56
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
ismeretlen eredetű keverék esetleg fajta jellegű kutyákat szaporítani butaság! Elég csak az egyik szülőnél hajlam genetikai betegségekre stb és a kiskutyáid máris beteg állatok lesznek akiket szintén tovább fognak szaporítani így még jobban elfajul a helyzet és így tovább! Sajnos a versenyszerű tenyésztésen belül is vannak bőven etikátlan húzások, angol bulldogok története pl. de az már egy másik téma! ha érdekel akkor dobj egy privátot és szívesen mesélek.
2015. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta lenne a lelkiismereted, ha nem szűröd legalább fajtajellegű betegségekre a szülőket és a kicsik esetleg életük végéig gyógyszeres kezelésben részesülnek, rosszabb esetben fájdalmaik lesznek, legrosszabb esetben a betegség következtében el kell altatni? Vagy ha az utcán látod legközelebb a kicsit, mert a gazdik nem vállalják az orvosi költségeket?


De arra is kíváncsi lennék, hol laksz, ahol nincsenek tele a menhelyek? Mert az én környezetemben csak azt látom, hogy folyamatos örökbefogadó napokat tartanak, mert nincs hely az új bekerülőknek. Sérült állatok gyógykezelésére gyűjtenek, mert nem telik rá. Télen már pár pokrócnak is örülnek, mert nem telik rá :(

2015. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy nem itt élsz, mert írod Magyarországról is visznek mentett kutyust. Lehet, hogy ott nincs egy vagon kidobott állat, de mi itt látjuk mi a következménye, ha valahol beindul a kutyagyár. Először csak a tenyésztők hozzák, majd elterjed a fajta és a szaporítók lecsapnak rá :(
2015. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Konkrétan németország, tudom az otthoni helyzetet, amikor ott járok segítek.


Itt az a helyzet hogy lengyel, meg román szaporítok (igazi nagyok) palizzák be az embereket, fajtatisztának árulják őket. Voxon van a "Hund Katze Maus", ott látni pár razziát amikor bemennek ilyen helyekre, hogy milyen körülmények közt tartják őket. Magyarok még nem bukkantak fel. Néha Transporteben hozzák őket, telipakolva, de lagalább kutyaszállítóban.


Viszont amit nem értek, miért nem hoz senki az otthoni menhelyekről ide, itt lenne szerető gazdi. Kivéve azt az 1-2 menhelyet ahol van német kapcsolat, de ott is lefölözik kb. a legígéretesebb 10%-ot.


Ez csak egy példa hogy milyen értéke van egy állatnak:

[link]


Szerintem ö pont olyan hogy lett. Az pont ilyen tanyavidék ahol hirdetik.


Csak azért linkeltem, hogy ha ilyen árak vannak, szerintem soknak lenne helye a menhelyekről.

2015. nov. 22. 23:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!