Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha vennék 2 kutyát, akár...

Ha vennék 2 kutyát, akár törzskonyves szülőktől (nem testvéreket), és néha megengedném pár évente hogy legyenek kicsit, én szaporítónak számítanék?

Figyelt kérdés

Csak mert mostanában annyira divat lett magyarországon mindenkit leszaporítózni, aki nem tenyésztő. Én szívesen foglalkoznék ilyen szinten, mert szeretem őket, de nagyon nem érdekel a vérvonal meg a törzskönyv, sőt az anyagiak is csak annyiban, hogy az oltás féregtelenítés árát megkapja.(bár ez sem vágna földhöz, de nem is releváns mert ahol élek, bármilyen keverékért hajlandók ezt kifizetni, meg igazából ne legyen már ajándék, mert akkor tényleg olyanok is jönnek, akik talán állatkísérletre vinnék vagy hasonló)


A leírt a mai fogalmak szerint szaporító? Tényleg ilyen sarkos, hogy aki nem tenyésztő az már szaporító?



2015. nov. 22. 20:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért hiánycikk a kutya, mert jól van szabályozva annak tartása.

Vagy (Ft-ban) 100 ezrekért veszel kutyát, cagy örökbefogadsz. Nincs occsó' kutya dömping.

Nem kell mindenkinek kutyát tartani, az ugyanis egy állat, nem pedig kerti tartozék vagy alanyi jogon járó valami.

A "terveidre" pedig inkábv nem mondok semmit, lehet hogy nem érdekel a vérvonal, de nem véletlenül van kitalálva..

2015. nov. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

"A "terveidre" pedig inkábv nem mondok semmit, lehet hogy nem érdekel a vérvonal, de nem véletlenül van kitalálva.."


Írtam hogy a elméleti sík. Mivel egynek van hely. És igen nekem nem tartozék, hanem társ.(4 évesen meg voltam győződve hogy minden családhoz tartozik egy kutya, ahol nincs ott régen volt csak már nincs meg:))

2015. nov. 22. 23:20
 23/36 anonim ***** válasza:
Nézd meg mi van Magyarhonban....kutya "kell" van egy rakás szaporító, mert kutya kell, kölyök, olcsón mert pénz az nincs, de a kutya az jár, az kell.
2015. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
ha nem érdekel a vérvonal, akkor mitől lennél tenyésztő? Ennek ez a lényege, hogy a vonalak ismeretében minél jobbá tenni egy fajtát. Két törzskönyves kutya összerakása még nem termel tenyésztőt.
2015. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Platypus ***** válasza:
100%
Tudod miért kerül sokba ott a kutya, és miért hiánycikk az olcsó kölyök? Mert a helyi szaporítókat hamar kigolyózzák. Azért csempészik mindenféle kétes helyről(többek között M.O.-ról) a fajtatisztának tűnő kölyköket, mert helyben nem éri meg előállítani őket. A német állatvédőknél kevés kellemetlenebb dolog van, ami a nyakadba szakadhat.
2015. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

" akkor mitől lennél tenyésztő?"


Hol írtam hogy az lennék. Igazából mint írtam elméleti kérdés Volt, kiváncsi voltam hogy tényleg ilyen 1 bitesen fogják-e fel a magyarok, hogy ha nem tenyésztő akkor mindjárt csak "mocskos szaporító" lehet?

Erre voltam kiváncsi.


Egyet válaszoljatok még meg, ha netán szuka lesz, és nem lenne ivartalanítva, a kutyták is úgy szenvednek mint a macskák ha nem kap kant? (macskönk ezört lett az első tuzelés után ivartalanítva)

2015. nov. 23. 09:33
 27/36 A kérdező kommentje:

"Mert a helyi szaporítókat hamar kigolyózzák. "


Ez megint csak urbanlegend, a tanyán itt is vannak kutyák, és szaporodnak is, csak a fejekben nagyobb rend van, és nem hagyják orrba-szájba hogy évente 2 alom jöjjön. Persze iaprszerüen nem merik csinálni, de attól hogy valakinek van otthon 2 kutyája, nem fogja piszkálni senki. Egyébként van kutya-adó, nem is kevés, a kutyát be kell jelenteni, sétáltatásnál igazoltatásnál ott kell lenni a papírnak hogy minden rendben van (adó oltás bejelntés), és ez elég viszatartó erö ahhoz hogy ne olyan eszetlenül menjen a dolog mint pl. magyarországon.


Hallottam már olyan is kutyástól, hogy azért van errefelé olyan sok keverék, mert a bajszos után itt nem annyira pozitív kifejezés a "Reinrassig".

Ennyi kerveréket nem láttam otthon soha, legalábbis nem kedvencként.

2015. nov. 23. 09:42
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

A szuka kutya nem annyira "szenved", mint a macska.

Viszont az ivaros szukáknál gyakran előfordul gennyes méhgyulladás, ami életveszélyes állapot. Ha nem akarsz tenyészteni, többek között ezért is célszerű ivartalanítani. Egy sereg problémát, betegséget el lehet kerülni vele.

2015. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nem hangzik jól.:S
2015. nov. 23. 10:01
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

Nagy itt a baj...

Akik azt írják, betegek lesznek a kutyák, mert szűretlen szülők, stb, azok a feleségüket/férjüket is szűrették a házasság előtt, ugye??

2015. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!