Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás könyvvel kapcsolatban...

Kutyás könyvvel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ti milyen könyveket javasoltok? (lent)

Figyelt kérdés
Én valami olyanra gondoltam, ami kutyatenyésztésről, kiállításról, kutyák genetikájáról, betegségeiről, oltásokról stb. szól... Tudom google. De én arra vagyok kíváncsi amit ti is olvastatok vagy esetleg hallottatok róla, hogy jó és érdemes elolvasni! Dan Rice: A kutyatenyésztés kézikönyve-azt már elolvastam!
2010. márc. 21. 00:55
1 2
 1/11 Liptayné Katalin válasza:
Nekem a következő kutyás könyv van meg: Dr.Wolfgang Becvar:A kutya természetgyógyászata 85o -ft. Vadonat uj.Érdekel?
2010. márc. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dr. Sárkány Pál: A kutya tenyésztése, tartása , és kiképzése.

Internetes piacon hozzá tudsz jutni. Kb. 1500 ft.

2010. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Jan Fennell:

- Hallgassunk a kutyánkra

- Tanuljunk meg kutyául

- A kutya legjobb barátja

Ezek ugyan nevelésről szólnak, de nagyon hasznosak. Egy-két szó van bennük a tenyésztésről is, de az alapvető téma a nevelés.

2010. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A felelső állattartásosoknak van egy könyvük amiben mindent érintenek: tenyésztést, tartást, betegségek nagyon komolyan le vannak írva, alexandrába láttam egyszer, de annyit olvastam már ilyneket h ott belelapoztam, megállapítottam h ez eddig a legjobb amit láttam és ott hagytam.

A címe: Kutyatartók kalauza

2010. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, szépen a válaszokat, mindenképp utána nézek ezeknek a könyveknek... :)
2010. márc. 21. 21:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Várok még további könyveket is... :)
2010. márc. 23. 13:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem kettő könyvem van. Ebbe fajták is vannak, sőt inkább arról szólnak, de az elején van a jelleme, a végén meg az összes betegség ami történhet. A kutyák meg kategorizálva vannak, például: munkakutyák. És azt is leírja, hogy ők mire valók stb, szóval nagyon jó:

Ceskó Izabella: Nagy Kutyaenciklopédia


A másikba mindenről szó van (pl.: kutyaválasztás, a kölykök, kiképzés, a kutya élete, betegségek...)

Ez az egyik legjobb kutyás könyv szerintem:

Helen Digby: Kutyatartók kézikönyve

2010. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
alapmű: Dr. Várszegi Zsolt: Kutyák bírószemmel. Pont azok vannak benne, amiket kérdeztél. Illetve tenyésztésről nem ír, mert ez a könyv az alapokat adja meg a kutyák ismeretéhez.
2010. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi szépen, azt nem tudnád, hogy honnan lehetne megszerezni? Beírtam a google-ba, de semmi... :s
2010. márc. 25. 10:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, kedves kérdező! "A Kutyákról bírószemmel" című könyv Várszegi Zsolttól, itt megtalálható:

[link]

Én viszont keresném a Wolfgang Becvar a kutyák természetgyógyászata című könyvet, megvásárolnám, ha valakinek megvan.Mert nagyon jó! Egyébként a "Zöldág László A kutya tenyésztése és egészségvédelme" című könyv erősen ajánlott, illetve a "Mariam Fields Babineau A kutyakiképzés alapjai", illetve Dr.Kováts Zsolt Kutyaiskola című könyvei. Ezeket a Vaterán, vagy antikváriumokban, könyvtárakban érdemes keresni.

Olyan könyv ami egységesen mindenfélét tartalmaz (egészség, fajták, nevelés) általában Kutyalexikon, vagy Kutyaenciklopédia néven kapható.

2010. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!