Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 11 éves kis termetű...

Egy 11 éves kis termetű kutyának hogyan kéne viselkednie?

Figyelt kérdés
Mennyire aktív, játékos?
2015. nov. 26. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyire van lerobbanva. Lehet már öreges is, de még lehet teljesen friss is.
2015. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vannak kisebb szervi megbetegedései, de folyamatos gyógyszeres kezelés alatt áll.

Pár hete kapott egy újabb gyógyszert, ami igazából vitaminbombának nevezhető, és mióta kapja, újra olyan, mint kölyökként. Az új gyógyszer előtt sem volt rogyi, de most egyszerűen egy igazi energia bomba, össze-vissza rohangál, pattog, üget.

Attól félek, hogy nehogy hirtelen lerobbanjon. Mennyire normális ez?

2015. nov. 26. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Kollegám 13 éves kutyája alig bírt menni, folyamatosan fájdalomcsillapítókat kapott a lábára. Elkezdtek nyerskajázni, az első hónapban lett rajta megint izom, elhagyták a fájdalomcsillapítót (egy szemet nem kapott másfél éve), rohangál, ugrál, öt évet fiatalodott. A szervezet bizonyos szempontból csak egy gép: ha megkapja, amire szüksége van, jobban fog működni, ennyi :) Én nem aggódnék különösebben azon, hogy a vitaminkoktéltól felpörgött.
2015. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, a vitaminok mindig felturbózzák. Az én kutyámat 2 éve megmérgezték, és nagyon küzdöttünk érte, kb. a 6. nap kapott ő is egy vitaminbombát, infúzióba, hányt egy jó nagyot, és utána teljesen kicserélődött, újra volt étvágya, jobb kedvű volt, élettel telibb..(mondjuk szegény 12 nap után feladta, de ez már egy másik történet..)

Vitaminoktól mindig jobban lesz a szervezet. Attól függően, hogy a szervezetének mennyire volt szüksége rá, ha nagyon nagy a változás, akkor lehet, hogy kissé vissza(nem teljesen vissza) fog esni, de az is lehet, hogy megmarad ilyennek.

Rokonoméknak (igaz nem kistestű volt), már 5 éves korban a kutya alig bírt lábra állni, állandóan, (6 havonta) injekciózták, vitaminok, ami segített is neki, de csak a 9 éves kort élte meg. Nem mindegy se a genetika, se a tartási mód, ezek befolyásolhatják. Az említett kutya egyébként egy mocskos putriból jött, az egész testét elborította a saját(és testvérei) ürüléke...

És nem tanultak belőle, mert most ugyanúgy szaporítótól vásároltak...


Na mindegy, ezt igazából nyilván nem akarod olvasni:D

Amúgy nekem 8 éves a kutyám, és annyira pörög, hogy sokszor le se lehet normálisan fárasztani, alszik egyet, és utána megint rajtra kész. Pedig a fiatalabbat könnyebb lefárasztani:D

2015. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem annó mikor 7 éves volt a kutyám és elvesztette a társát nagyon lerobbant,inkább ellustult,sokat feküdt nem volt életkedve. Hoztunk mellé egy kölyköt mintha ki virult volna :) Jelenleg 13 éves,nem tűnik annak. Itthon eléggé aktív. Annyiban látszik meg a kora,hogy szürkehályog kezd kialakulni a szemén,meg sokszor sétánál elesik vagy megbotlik.Sétánál eléggé nyugdíjas a tempója,de itthon nagyon aktív,szerintem 5 évesen nem volt ilyen aktív mint most. Mi nyerseztünk 8 hónapot aztán kb 9-10 hónap kihagyással ismét nyers 4 hónapig,megint tápozunk. Szerintem ez is benne lehet,hogy a nyerstől erőre kapott :) Most táp mellett is kap idős kutyáknak való multivitamint :)
2015. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na igen, ettől a visszaeséstől félek, nehogy megtörténjen, olyan jó ilyennek látni. Viszont jó ezeket olvasni, még szívesen olvasgatnék hasonló történeteket. :)

Nem mondom, hogy tökéletesen tartjuk, de minden tőlünk telhetőt megteszünk érte. Elég sokáig nagyon aktív volt, pörgött meg minden, aztán az utóbbi 2-3 évben lelassult, de azt hittük, hogy biztosan csak a kora miatt, akkor derült ki a betegsége... Azóta pedig gyógytápon van (ez is sokat javított az állapotán, de az igazi áttörést a fent említett vitaminbomba hozta meg). Most pedig újra olyan, mint kölyökként. Úgy imádom!

2015. nov. 27. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!