Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a bevált módszerek kölyök...

Mik a bevált módszerek kölyök kutya nevelésében?

Figyelt kérdés

1 hete hoztam el a 3 hónapos westiemet a gazdijától, de mint már kiderült egyáltalán nem volt megnevelve. Mielőtt elkezdenék egyesek nem szaporítótól hoztam el, most nem is ez a lényeg.

Szobatisztaság: ha kedve van gyakran a pelusra pisil, de sokszor előfordul, hogy a lakás más pontjaiban végzi el a dolgát. Megszidom, feltörlöm, hogy ne érezze, de mintha nem csinálnék semmit. Amikor a pelusra végzi el a dolgát megdicsérem minden egyes alkalommal, de továbbra is ez megy. Mit lehet ez ügyben tenni?

A másik, hogy iszonyatosan akaratos. Volt már 3 kutyám szóval tudom milyenek a kölykök, de ő sokkal jobban hisztizik és olyan mintha a szidásból nem is értene. Úgy érzem, hogy az előző gazdija mindent meg engedett neki és egyáltalán nem szidta le rendesen. Mit tudok tenni? Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 4. 10:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akkor se szoktasd rá pelenkára, ha nem muszáj, ez a tanács :) Ne dicsérd érte, hogy bent végzi a dolgát, ez a lényeg.


Ismét kérdezem: ha ismered és szereted a fajtát, akkor miért probléma, hogy akaratos?

2015. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

3 hónapos kutyának már meg kellene lennie az összes alapoltásának, s már bőven mehetne sétálni és kutyaóvodába tanulni...

A kutyát NEVELNI, TANÍTANI kell, hogy mit tegyen...és nem csak azt hogy mit NE tegyen :)

2015. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
3 hónaposan már le lehet vinni. Elvileg már csak a veszettség elleni oltás van hátra, attól nyugodtan leviheted már.
2015. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!