Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a fiam dán...

Mit tegyek ha a fiam dán dogot akar?

Figyelt kérdés

A 15 éves fiam szeretne egy dán dogot. Jó tanuló, sosem volt vele baj. Suli után mindig egyenesen haza jön. Szeret sétálni, szaladgálni, mozogni. Körülbelül 1éve jár a helyi kutyasuliba egy kiképző mellé. Minden hétvégén ott van és segít a kiképzőnek, ellesi mit hogyan csinál. Szereti a kutyáját. Előző kutyánk féléve halt meg ő egy keverék kutya volt, befogadott. Családi házban élünk. Elég nagy a kert. Azt mondta szeretné ha a szobájába is feljöhetne a kutya. Anyagilag megengedhetjük a tartását, tisztában vagyok vele mennyit eszik :). Szerintetek meg engedjem neki, vagy kisebb fajtát keressen? Ha nem jó ötlet, hogy mondjam el neki, hogy miért nem lehet? Én nem nagyon értek a kutyákhoz Ő viszont másról se tud beszélni. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 22. 16:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
54%
Jah és az enyém imád tanulni:) De én nem akarom rábeszélni. Ajánlom még: Bullmasztif, Boxer, Német juhász,
2010. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jó lesz a dog, olvastam egy korábbi kérdésedet is :) Ott a mudit vagy a belga juhászt írtam. De szerintem ha neki a német dog tetszik, és ilyen szerencsések vagytok hogy meg is engedhetitek, akkor miért is ne? :)
2010. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
31%

Ja persze, és 8 évig él az már csoda... Szegény kutya... :SS zerinted mikor lesz olyan atletikus mint egy kisebb kutya?

Német juhász, ilyesmik nem tetszenek neki? Abból is láttam már elég nagy példányokat. De ha ő nem akar belőle olyan munkakutyát faragni akkor miért ne?

2010. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Majd megbeszélem vele. Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 22. 16:27
 15/36 anonim ***** válasza:
29%
ha azt szeretne és megvannak hozzá a lehetőségek hát legyen, de azért ajánld neki az Amerika Staffordshire terriert irto jo fejek nekem is az van
2010. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
37%
Scooby Doo is dán dog, valószínű kedveli a fiad:)), a Spektrumon " A póráz két végén" c. műsorban volt egy ilyen kutya, aki nem volt 100-as, odafeküdt az ágyra, meg a szobába kakilt, biztos, hogy nevelés kérdése, de óriási egy dög.....
2010. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha ilyen komolyan gondolja a kutyázást, hogy szabadidejében kimegy egy kiképző mellé, akkor el tudja dönteni, melyik az igényeinek leginkább megfelelő kutya. Egyébként jó választás a német dog, mert irtó aranyos, jófej kutyák. Gondolom ha ennyire odavan a fajtáért, akkor rendesen utánaolvasott, tenyésztőkkel beszélt és tudja mivel jár egy ilyen kutya tartása.
2010. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Akiteki ***** válasza:
64%

Ha a dog tetszik a gyereknek, miért nyomjátok a más fajtákat? Nem az volt a kérdező gondja, hanem aggódik, hogy a tanulás rovására megy.

Szerintem a kutya nem megy a tanulás rovására. 15 évesen inkább a nemi hormonok szokták lerontani a jegyeket:))

2010. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem engeded, hogy ő válasszon, ha ő ért hozzá, te meg nem? Biztosan pont ilyen nagy kedves kutyát akar, meg is engedhetitek magatoknak, kert is van és a lakásba ugyan miért ne mehetne be? Jó gyereked van, inkább kutyázzon, mint csavarogjon.Egyébként kutyával jól lehet tanulni, ott fekszik mellette.A dogok nagyon jó kutyák, nagyon gyerekbarátok és okosak. A többi nagytestű sem él 15 évig és a kicsik is elpusztulhatnak, ha valami bajuk lesz.hadd legyen dog! A szülinapokról meg biztos önként lemond miatta!
2010. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
36%
Hát jó, bocsánat én csak tanácsot adtam... Ha neki jó hogy 8 éves kora után veterán már ez a fajta, az enyém 8 évesen meg úgy néz ki mint egy fiatal kutya... Gondoltam ha segít a kutyakiképzőnek akkor olyan kutyát akar akivel járhat kutyaiskolában. Nos szerintem a dog nem az amivel komolyabban lehet kutyaiskolázni. De ha neki az tetszik akkor hajrá.
2010. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!