Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a fiam dán...

Mit tegyek ha a fiam dán dogot akar?

Figyelt kérdés

A 15 éves fiam szeretne egy dán dogot. Jó tanuló, sosem volt vele baj. Suli után mindig egyenesen haza jön. Szeret sétálni, szaladgálni, mozogni. Körülbelül 1éve jár a helyi kutyasuliba egy kiképző mellé. Minden hétvégén ott van és segít a kiképzőnek, ellesi mit hogyan csinál. Szereti a kutyáját. Előző kutyánk féléve halt meg ő egy keverék kutya volt, befogadott. Családi házban élünk. Elég nagy a kert. Azt mondta szeretné ha a szobájába is feljöhetne a kutya. Anyagilag megengedhetjük a tartását, tisztában vagyok vele mennyit eszik :). Szerintetek meg engedjem neki, vagy kisebb fajtát keressen? Ha nem jó ötlet, hogy mondjam el neki, hogy miért nem lehet? Én nem nagyon értek a kutyákhoz Ő viszont másról se tud beszélni. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 22. 16:10
1 2 3 4
 21/36 Akiteki ***** válasza:
66%
Miért is nem lehet egy doggal iskolába járni? Árt neki, ha tanul?
2010. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vele és biztos nagyon okos! Csakhogy aki kiképző mellett tanul az gondolom kicsit többre vágyik, mint ül, fekszik, szobatiszta, gyerek ide stb! És a dog SZERINTEM nem az a fanatikus munkakutya akin lehet gyakorolni a kiképzést, hanem egy békés, családi kutya! Szerintem a mérete miatt az ugrálással és a sportokkal is eléggé korlátozva van. Én pl félteném frizbi után ugráltatni meg ilyenek. Csak belegondoltam, de ha a fiúnak nincsenek komoly tervei a kutyakiképzősdivel akkor biztos remek kutya lesz.

Mindenkinek a saját kutyája a tökéletes, de azért legyünk tisztába a képességeivel. Nem csak azt kell nézni hogy melyik kutya tetszik, ennél kicsit több szempont vam. De tényleg elénézést hogy beleszóltam.

2010. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
50%

miért vagy ilyen ellenszeves a doggal? miért nézed le? Csak a németjuhászból lehet munkakutya? ne hülyéskedj! A nagy kutyával is lehet bánni, és ahogy írta a kérdező is a fia már az alapokkal nagyon tisztában van, hisz segít a kiképzőnek is. Különben az hogy meddig él más kérdés, a nagytestű kutyák általában rövidebb ideig élnek, bár én pont most hétvégén találkoztam 10 éves bernáthegyivel, ami még javában fedez is.


Nekem is bernáthegyim van, és jártam is vele kiskorában kutyasuliban, ha hiszed ha nem a kiképző állítása szerint úgy csibészelt, hogy még jó néhány németjuhász is megirigyelhette volna, ennek ellenére ő játéknak fogta fel. nem lett belőle vérengző. a totyogós kisgyerek a torkában is kotorászhat. És a szagot is jól követte.

szóval szerintem attól függ hogy mennyit van vele foglalkozva.


amúgy a tanulásról csak annyit, hogy mond meg neki ha hazajön csinálja meg a leckét és utána kimehet foglalkozni a kutyával, és ha romlanak a jegyek akkor kevesebbet foglalkozhat vele, ha olyan "kutyabolond" ahogy írod ez elég lesz ahhoz hogy ne menjen a tanulás rovására.

2010. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Ááá nem vagyok ellenszenves! Nincs dogom sem munkakutyám. Semmi bajom velük. Pásztorkutyám van és nem azért írom mert hogy a sajátom ajánljam, ahogy nem is tettem! Azért írom mert attól még hogy szeretünk egy fajtát, az még nem lesz tökéletes. Okos kutya a dog biztos, mint az összes többi kutya de te hány dogot láttál valamilyen engedelmes versenyen vagy ilyesmin? Nem igaz hogy mit nem lehet érteni!? Gondoltam a srác kutyakiképzősdit akar a sajátjával is, de a doggal eléggé korlátozva van. Ha ezt nem fogadod el akkor sajnálom. Mondom, én félteném frizbi után ugráltatni vagy folyamatosan agilityzni vele, vagy bonyolult mozgásokat igénylő táncifurákat (nem az esze hanem a teste miatt) mert őt nem erre találták ki. A régi formájában biztos másra használták, de manapság nem munkakutya, hanem inkább egy családi kutya. És nem tudom ez kinek fáj
2010. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Én simán megvenném neki a kutyát.

Sokkal jobb ha kutyázik, és a levegőn van, mintha a számítógép előtt ülne egész nap, vagy a TV előtt.

Egy kutya jó dolog. Főleg ha sulira is járna vele, egy igazi társa lenne. És legalább van valamiben sikerélménye.

2010. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
50%

19:55-nek

Én egy dog tulajdonosa vagyok! Nem akarok vitát kezdeni DE! DE nekem VAN dogom és tudom,hogy miylen képességekkel rendelkezik! Képzeld,hogy 6 hónaposan (!) lepipálja a szomszéd Border colliját aki már hónapok óta kutyasuliba jár. Én 13 éves fejjel tanítom itthon a kutyámat! És simán elmehetnék versenyre. Mert ez engedelmességi verseny nem olyan mint az agility! Igaz,hogy nem olyan fürge mint egy juhász kutya de igen is kikérem minden dognak és dog gazdinak,hogy egy nagyon okos fajta. Szerintem a kérdezőnek a fia dogot akar akkor nem kell más kutyafajtára rábeszélni! És mégegyszer mondom,hogy nem akartam vitát kezdeményezni csak ismerem a dogokat.:)

2010. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
50%
* Szerintem ha a kérdező fia....
2010. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Jaaaj istenem ki mondta hogy nem okos??? Azért két kutya alapján nm lehet az összeset megitélni és ehhez nem elég az ész de mindegy... Te már csak tudod... :) Lehet hogy dogom nincs de kutyázok vagy 18 éve, és nem ajánlottam semmilyen más kutyát konkrétan!
2010. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem megvan az oka annak, hogy fiú dogot akar és nem border colliet. Valószínűleg sok borderral találkozott a kutyaiskolában és ha az tetszene neki, meg ha agility céljai lennének, akkor olyat venne. De a 350 kutyafajta közül a dogot választotta. Lehet, hogy szerinted jobban lehet egy borderral sportolni és igazad is van, de a gyerek tisztában van vele, hogy ő mit akar és ez nem a border. Nekem is van egy fajta ami az álmom és rohadtul nem érdekel, hogy a borderral, sheltievel jobban lehet sportolni, mert nem az lenne a célom vele.
2010. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

És ki mondta hogy borderem van vagy azt ajánlom? :D Személy szerint inkább a negatív vélemények felé hajlok a borderrel kapcsolatban. De tartom magam a tényhez hogy egy doggal nem lehet olyan komolyan kutyaiskolázni, sportolni stb mint egy erre kitenyésztett fajtával. Én akkor is félteném... Hiszen egy ekkora fajtát elég ha rosszul etetsz már problémái lsznek.

És szerintem meg rohadtul fontos hogy ne csak tetszen a kutya hanem más szempontokból is megfeleljen, mert akkor meg fél év múlva könyöröghet a gyerek másik kutyért akivel dolgozni is tud! Mit gondolsz miért tanul egy éve a kiképző mellett?

2010. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!