Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy fajtatiszta németjuhászom (de nem törzskönyves)

Volt csúnya baja a fülével vagyis van még mindig, ezért elhatároztuk hogy végzünk rajta allergia tesztet és elég csúnya eredmény jött ki.

[link]

[link]


Ilyen eredmény mellett van esély úgymond teljes életet élnie?


2015. dec. 18. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Odaadhatod nyersen, de a biztonság kedvéért le szokták fagyasztani legalább egy hétre. Utána ha kiolvad, mehet simán. Rizzsel a legjobb, a krumplit nem emészti meg a kutya, csak "átmegy" rajta. Illetve a féreghajtást sose hagyd ki, háromhavonta mindig kapjon tablettát a kutya. De nézz utána, a facebookon van sok barf-os és nyersen etetős csoport, receptekkel, képekkel, tanácsokkal.
2015. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A gombás fertőzésből nyilván ki kell kezelni, a BARF etetéssel állítólag sok kutya szervezete teljesen helyreáll, kigyógyulnak egyéb betegségekből. Sok sikert a gyógyuláshoz!
2015. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért ezek az allergiatesztek nem mindig a valóságot adják vissza. Nem egy ismerősömnek rengeteg mindenre kijött a pozitív és közben semmi baja. A lányomnak is megállapítottak macskaszőrre, nylonra allergiát. Elmúlt 40 éves és mindig volt mellette , közelében macska, harisnyát hord, és semmi jele, hogy baja lenne.


Nem ételallergia tesztet kellett volna csináltatni, hanem a fülből vett mintával gomba, baktérium, stb-re.

2015. dec. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kenet már rég lett véve a füléből abból már ki lett kezelve de azt mondták emögött van egy allergiás reakció, mivel folyton visszajött neki
2015. dec. 19. 08:19
 15/16 anonim ***** válasza:

Én vadat sem adnék nyersen. Elvileg szarvast szabad, de ami kutyának árult vadat láttam, abban volt minden összevissza, 100%, hogy nem kezelik külön a szarvast vaddisznótól. Márpedig míg a magyar sertésállomány hivatalosan mentes az Aujeszky vírustól, a vaddisznó populáció messze nem, úgyhogy azt soha, semmilyen körülmények között nem szabad hőkezelés nélkül adni.

(Arról nem beszélve, hogy hacsaknem valami szarvastenyészetből származik, ki tudja, milyen betegsége volt szerencsétlen állatnak.)


Egyébként szerintem is csak elsőre ijesztő ez az eredmény, az egy pluszosok valószínűleg nem okoznak valójában gondot, ami erősebb reakciót adott, az meg nem-tápos etetéssel elég jól kiiktatható.

2015. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekünk hasonló eredmény jött ki az ételeknél, a növény rovat még rosszabb is, vagy 8-9 fajta fű-fa-virágra allergiás. Utóbbival sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni, de az ételeket nagyon jól ki lehet zárni, bár a sörélesztővel mi is szenvedünk, a miénk is allergiás rá, és a legtöbb tápban bennevan, még a sensitive vagy hipoallergén tápokban is. Ha van rá keret, hogy azzal etess, akkor nézd meg a royal canin hipoallergént, bár egy német juhász elég sokat eszik, a mi kistestű blökinknek 2-3 hónapig elég a 14 kilós nagy zsák. Vagy végső megoldásnak marad a külön, csak neki főzés, bár annak elég jól utána kell nézni, hogy mennyiből mit kell adni, hogy formában maradjon. De mivel főleg csak ételekre allergiás, ezért nagyon szépen helyre fog jönni ha kiiktatjátok amire érzékeny.
2015. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!