Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt egy csodás Rottweiler...

Hédi1313 kérdése:

Volt egy csodás Rottweiler kutyusom, sajnos parvo miatt elveszítettem. Mit tehetek, hogy a leendő kutyámat (Rottweiler) megvédjem a fertőzéstől?

Figyelt kérdés
A kutyánk minden oltást megkapott és nem is vittük ki a kertből,csak az oltásokra.

2015. dec. 25. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Ha a következő kutyát se viszed ki a kertből, inkább ne tarts kutyát... -.-
2015. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kicsi korában meg kell kapnia a parvo elleni védőoltást, aztán egy éves kora után évente a kombináltat (van benne parvo elleni is).

Ha betartod az oltási rendet, nem lesz baja.

2015. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
42%

jo jo hogy rotweiler es nem igenyel nagy mozgast,de azert gondolj bele,hogy 1evente egyszer johetsz ki a szobadbol,akkor is orvoshoz.


Eltudom kepzelni mennyire volt szocializalodva a tobbi kutyakhoz.

2015. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős volt a kutyád?
2015. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Van egy oltási program kutyáknak ami nem kötelező, de jó ha végigmentek rajta mert kialakítja a kutya immunrendszerét. Akkor is érdemes ha nem viszed ki a kertből mert a macskák bejárnak odapiszkítanak. A kerítésnél találkozik kóbór kutyával. Fél éves koráig tart és sok oltás két hetente a vége felé havonta. Sok oltás viszonylag sok pénz, de soha nem lesz beteg így nem kell kezelni majd. Utána évente vagy két évente lehet kombinált veszetségit kérni hogy frissítse a védetséget.
2015. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A kutyám öt hónapos volt.Az orvos tanácsára nem vittem ki az udvarunkból,ami egyébként nem kicsi.Nem gondolom,hogy ezért ne szocializálódott volna a kutyám.Mivel a Rottweiler egyébként parvó szempontjából fokozottan veszélyeztetett fajta,megfogadtam az orvos tanácsát.Természetesen nem akartam örökre bezárni a kertbe,de szerettem volna,ha az oltás maximálisan kifejti hatását,hát nem így történt.

Kérlek ezért csak az írjon,aki nem rosszindulatú célozgatásokat tud írni,hanem tényleg hasznos tanácsokat.Köszi

2015. dec. 25. 18:38
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ez az oltási program jól hangzik.Akkor a tenyésztővel kellene beszélnem,hogy ne csak egy oltást kapjon meg,hanem később hoznám el és kapjon több oltást.Talán kivitelezhető,ha találok olyan embert,aki ezt elfogadja.
2015. dec. 25. 18:46
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó helyről származó kölyök nem lesz parvós!!


6 hetesen kapják meg az első oltást parvó ellen.

Nem tenyésztőtől vetted szerintem.


Rendes tenyésztőtől vegyél aki már 2-3 oltással adja oda a kölyköket 8-9 hetesen. Nem 20 ezer ft lesz a kölyök hanem 120-180 ezer,de legalább nem fog meghalni 1 éves kora előtt.


Viszont mivel parvós volt most fél évig egy kölyköt se vigyél haza,mert lehetnek belőle gondok!! Fertőtlenítsd le jól az egész lakást mindenhol. Pórázt és fekhelyeket meg dobd ki vegyél ujjakat mindenből.

2015. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Valóban a roti veszélyeztetettebb a parvora. De jól oltott kutya nem jellemző, hogy beteg lesz. 5 hónaposan már bőven van annyi védettsége, hogy ki lehet vinni. A parvo bekerülhet a cipődön az udvarra, macska, bármilyen állat is beviheti .

Ha valóban parvoban halt meg a kutyád, nem ajánlatos újabb kölyköt hazavinni sokáig.

2015. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem lesz parvós, ha be van oltva. Egy felelős tenyésztő 8hetesen ad ki kutyát, ekkor már 2x oltva van és féreghajtva. Oltás alatt értem a veszettség ellenit és kombináltat, utóbbiban benne van a parvó és egyéb cuki betegségek is. Ezek után még neked is 2x kell beolttatni, és féreghajtani. Ha ez is megvan, akkor 1 év letelte után kell következőleg. Féreghajtást 3havonta lehet leghamarabb, de minimum évente 1x kell, ha benti, akkor 3-6 havonta ajánlott. Bolha ellen kell bolhaírtó nyakörv/csepp/tabletta, ezek közül a kiltix középkategóriás, 5ezer és 6hónapig véd, ha jól emlékszek.

De embere válogatja, van amelyik kutyába a legolcsóbb mellett sem megy, és van amelyikbe a legdrágább mellett is belemegy. Mindkettő saját tapasztalat.

Ha az orvos beoltja kombinálttal, és megkapja a parvót, vagy mást, ami ellen elvileg oltva van, akkor elmondom neked, hogy az orvosod kamuoltást adott be, nem valódit. A mi orvosunk házhoz jött, és kiderült később, hogy csak a pénzt kérte el, de nem oltotta be kombinálttal. :)

Vannak ilyenek, de jó helyre kell menni, elismert állatorvosi rendelőbe, és nem sajnálni azt az évente 15.000 Ft-ot, amibe belekerül az oltás.

De csak a kertben nem érdemes tartani. Nekünk volt több kutyánk is már, volt amelyik életében 0%ban volt veszélyes emberre, volt amelyik a hívatlan vendégeket ledarálta volna, de mindegyiket családtagként tartottuk, attól függetlenül, hogy melyik honnan származott, és milyen idősen került hozzánk. Rendszeresen vittük sétálni őket, játszottunk velük, suliztunk,stb.

Egyébként nincs olyan sem, hogy 5-6 hónaposan a kutya még nem megy ki a kertből...alapból a kertből is össze tud szedni bármit, elég ha egy patkány beviszi a kertbe a bacit. De 3 hónapos kor után simán lehet vele sétálni, sőt kötelező is kapcsolatépítés és szocializálás szempontjából.

Ezért mondják, hogy egy kölyökkutya felelősséggel jár. Ha gyerekként gondolsz rá, nyilván furán hangzik, hogy 1 éves koráig nem viszed közösségbe, hanem csak a lakásban van, úgy, hogy csak azzal találkozik aki otthon lakik.

Lehet lepontozni, de én nem tudnám megtenni a kutyáimmal, hogy rabszolgaként bánok velük, alig hiszem, hogy hazaérjek, és menjünk együtt sétálni, vagy csak közösen töltsünk pár órát.

2015. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!