Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt egy csodás Rottweiler...

Hédi1313 kérdése:

Volt egy csodás Rottweiler kutyusom, sajnos parvo miatt elveszítettem. Mit tehetek, hogy a leendő kutyámat (Rottweiler) megvédjem a fertőzéstől?

Figyelt kérdés
A kutyánk minden oltást megkapott és nem is vittük ki a kertből,csak az oltásokra.

2015. dec. 25. 17:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem,valóban nem tenyésztőtől vettem,de tiszta,gondos helyről,törzskönyves szülőktől és szerető gazditól.A kölyök szépen fejlődött,25kg volt,gyönyörű és aktív.

Tudom,hogy a parvó nagyon ellenálló,de van ahol már 5 évet írnak,de legalább 1 évet,mindig volt kutya társ mellettem és nagyon hiányzik,ezért kérdeztem,hogy mit lehet tenni.De ezek szerint ha tenyésztőtől hozok 120 ezerért kutyát,az se garancia

2015. dec. 25. 20:22
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, hogy mit nem értettél a válaszokon, valami nagy baj van a fejedben.

Pont az a lényeg, hogy a TENYÉSZTŐI kutyák már megkapják az ELSŐ és MÁSODIK oltásait, mielőtt odaadják a gazdáknak, 8 hetesen. Ezáltal, hogy kaptak 2 oltást, emellett 2 féreghajtást, és rendesen szocializálódtak a testvérek és szülők közt, ezáltal kapsz egy kutyát, amit már tudsz emberek közé vinni, kutyák közé, és neked már csak 2 oltást kell beadatnod.


Ahonnan te vettél, lehet bármilyen törzskönyves a szülő, és tiszta a hely, ahova betették addig, amíg te ott vagy, illetve amíg képet készítenek (mert igen, sokszor csak rövid időre teszik tiszta helyre, amúgy disznóólban tartják, stb..), de oltást NEM kapnak, és mivel szűretlenek a szülők attól függetlenül hogy van-e tk-jük vagy nincs, ezáltal nem hogy a parvó, de olyan betegségeket is örökölhetnek, amiket nem fogsz első nap meglátni, hanem csak pár év után .Például nagyon cuki szokott lenni a csípőízületi diszplázia. A legtöbb szűretlen nagyobb kutya sajnos "megkapja".

A parvovírus nem fog x év után előjönni, ha megkapja a 4 oltását a kölyökkutya, és utána évente 1x. Ha megkapja az oltást, akkor NEM lehet parvós. A tied valószínűleg nem kapta meg. Az, hogy az orvos oltás helyett mást adott be, és ezáltal parvós lett, nem függ össze azzal, hogy honnan hozod a kutyát.

Például a mi kutyánknak az apja és anyja 0%ban volt diszpláziára hajlamos, ezáltal a mi kutyánk is (törzskönyves), és itt van, hogy 8 évesen 100%osan szép a röntgenen a csípője, orvos szerint sokkal szebb, mint a legtöbb fiatalnak. Pedig erősen hajlamos a fajta a diszpláziára. Nekem már ez is sokat elmond, hogy miért érdemes tenyésztőtől venni kutyát. Emellett egyébként van egy mentett szaporított kutyám és egy keverékem is, csak a törzskönyvesért adtunk pénzt.


Igazán utána nézhetnél a szaporítók és tenyésztők közti különbségekről.

Ismerősömnek egyébként olyan kutyája van, akinek a szülei törzskönyvesek, de nem szűrték őket, stb..a kutya most 2 éves és 4(!) nagy műtétje volt, annyira rossz a lába..most ott járnak, hogy beépített fémlap van a lábában (vagy valami ilyesmi), hogy tudja használni...


2 lehetőséged van:

1. befogadsz a menhelyről egy szimpatikus kutyát, vagy ha ragaszkodsz fajtához, akkor fajtamentőktől.

2. gyűjtögetsz, feliratkozol várólistára, és igenis kiadod azt a 100-200.000 Ft-ot egy rendesen szűrt kutyáért.


És mondom, nagyon nem mindegy, hogy szaporítótól vagy tenyésztőtől veszel kutyát....nem is értem, melyik válaszból jött le ez neked...

2015. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

tegnap 20:22

Minden oltása megvolt a kutyádnak, amit általában beadatnak a kölyköknek?

Sajnos, a parvo nem válogat. Ha egy udvarban megjelenik, ott minimum 1 évig életképes is marad. A teljesen oltott kölyök is így elkaphatja.

Az oltóanyag gyártók pl nem azt állítják, hogy nem lehet megbetegedés, hanem könnyebben kilábal belőle, ha beteg lesz .

2015. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen,minden oltása megvolt.Köszönöm a válaszokat.Törekszem majd arra,hogy megvédjem a leendő kutyusomat a fertőzéstől,fogom kérni az orvosunk segítségét (aki megyei szinten elismert,maximálisan megbízató).Nem tartom magam rossz gazdának,a roti előtti kutyám egy németjuhász 15 évig volt a társam.Sétáltunk,kutyaiskolába jártunk és mindig mellettem volt,családtag volt.Sok idő kellett,mire másik kutyát tudtam hozni ide,most is biztos kell idő,mire fel tudom dolgozni.Köszönöm és Boldog Új Évet mindenkinek!
2015. dec. 27. 11:22
 15/16 anonim ***** válasza:
Amikor veszel kutyát most mindegy hogy honnan,azzal kell kezdeni hogy állatorvos.Vinni kell minden papírt amit kaptál hozzá.A doki megmondja hogy mikor éri el a védettséget ami után kiviheted utcára.A parvó nem 1-2 héttel azután viszi el a kutyát hogy a kutya házhoz kerül!Időbe telik hogy kialakuljon a fertőzés,ami viszont gyors lefolyású.Amit tudsz tenni olyan esetben ha a kutya lebetegszik az az hogy a kutya szájába egy kis fecskendővel vizet fecskendezel be a szája széléről (ott bedugod a végét) hogy ne száradjon ki és minél előbb orvos.Bár általában viszi a kutyákat.
2015. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
parvo kemény dolog, én 8 hetesen hoztam el a tenyésztőtől, de még pár hétig én se vittem sehova. elég ha belelépsz valami fertőzőtt kutyaürülébe és máris hazavitted...
2016. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!