Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának táp vagy...

Kölyökkutyának táp vagy házikoszt?

Figyelt kérdés

Jó minőségű táppal etetjük, de 5 napja vér van a székletén/kicsöppen utána egy csepp, erre az állatorvos azt mondta, adjuk neki azt, amit mi eszünk, nem kell a táp. Tudom, hogy ő az orvos, de elég a kutyának a házikoszt?

Teljesen elbizonytalanodtam. Azt mondja a doki, hogy a hígabb bélsár okozhatja, hogy a vékonybélben a bolyhokból vér jöjjön, és adjak a kutyának azt, amit mi eszünk. De teszem azt nem adhatok neki csak főtt tésztát, ha pörkölt van ebédre tésztával? Főzzek neki külön? Ha kell főzök, azzal nincs gond, csak tényleg nem tudom, van-e annyi tápérték bármiféle emberi kajában, ami egy kölyökkutyusnak kell (nagytestű lesz).


2015. dec. 30. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bizonyos orvosokkal is van elég baj...

Ha f.sik a kutya, az a táptól van, illetve az emberi koszttól még inkább fog.

Nézz utána a BARF módszer szerinti etetésnek, ill. nézesd meg a kutyát egy másik (hozzáértő) állatorvossal is.

2015. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam: az NEM a táptól van.
2015. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kicsi faluban lakunk, az egész körzet hozzá tartozik, kb 50 km-en belül, de majd megpróbálok keresni másik orvost.

Amúgy az az érdekes, hogy ma reggelre pl tök "szép" volt a végtermék, aztán napközben lett kicsit lágyabb (nem híg, csak nem kemény).

Amikor 2,5 hete van nálunk, 1,5 hétig nem volt vele gond, aztán lett ez. Az első hígabb/vércseppes kakiban volt egy keményebb szalmaszál (azon alszik), arra gondoltam, talán az sérthette fel, de az 5 nap alatt rendbejönne, nem?

(Azóta zsákba raktuk a szalmát, hogy ne rágcsálja.)

2015. dec. 30. 14:12
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság, amit az állatorvos mondott. Lehet a kutyát házikoszttal is etetni, de ez nem a ti ételeteket jelenti, hanem speciálisan az ő igényeinek, korának, fajtájának megfelelően összeállított ételről beszélünk. Szerintem ezzel felesleges bajlódnotok, nagyon sok utánajárást és tájékozódást igényel. (én speciel így etetek, de meg kell, hogy mondjam nem egyszerű dolog)

Ennél sokkal jobb megoldás, ha kerestek egy jobb állatorvost, aki kivizsgálja, hogy mi a problémája a kölyöknek és vele azt is megbeszélhetitek, hogy ő milyen etetési módszert tart megfelelőnek.

Utóiratként azért annyit hozzátennék, hogy ne legyünk igazságtalanok a "falusi" állatorvosokkal, a többségük azért nem ezen a szinten van. Nálunk is "falusi" állatorvos van, de eszébe sem jutna véres széklet esetén házikosztot ajánlani, vagy elsiklani a probléma felett, hanem azonnal továbbküldene egy megfelelő felszereltséggel rendelkező rendelőbe.

2015. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
A falusi orvosok még mindig haszonállat szinten vannak a kutyával és nem háziállat szinten. Persze van kivétel de ritka. A megevett szalma stb okozhat kis vért, és átlagba is előfordul kölyök kutyusnál. Persze jobb megnézetni. Ha rosszabb a széklete akkor másik TÁP-ot adjatok neki. Érdemes normálisabb tápot kapni nem a tecsós pedigree stb vackokat.
2015. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy másik orvossal - ma már sajnos nem rendel - ő azt mondta, hogy adjak neki féreghajtót, mert az a negyed, amit a másik doki javaslatára adtam neki, az kevés, úgyhogy most megkapta a maradék 3/4-nyit.

Néha rágcsálja a combját, fenekét, farkát.

Tápot Trophy Puppy nevűt kap, ezt ajánlotta az állatboltos, összetételre ugyanaz, mint az ACC, amit a tenyésztő használ - csak azt nem lehetett kapni.

Remélem, jobb lesz, de jövő héten megyünk ehhez a másik orvoshoz.

2015. dec. 31. 13:58
 7/17 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyus? Negyed féreghajtó? Az biztos kevés. Min két hetente felet az oltás sorozat végéig kb. Ezt a tápot nem ismerem. Mennyire vagytok vidéken?
2015. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon vidéken. A legközelebbi nagyváros 65 km, kisváros 25. De jövő héten viszem ehhez a másik dokihoz.

Rottweiler. Az első oltás idején kb 2 kilós volt, most már van vagy 4, de holnap megmérem.

2015. dec. 31. 21:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Jó nagy testű erős kutya lesz. Érdemes lenne biztosabb értsd ismertebb és beváltabb tápot venni. A brit prémium tápot (large breed)például. Nagy kiszerelésbe véve futár vidékre is leviszi és így nem macerás. 2-4 kilós az még nagyon pici. Nekem amstaffom van, szintén erős kutyus. Én best meat premeiere tápot adok neki de az fressnapf-os ami nektek akkor nincs közel. Viszont a brti is kiváló lenne. Remélem minden rendben lesz :)
2015. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem, teljesen jó áron van.

Neki még a puppy kell, igaz? Úgy írják, hogy a Junior az 4 hónapos kortól jó, ő még csak 2,5 hónapos.

2015. dec. 31. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!