Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kinéztem" egy kutyát a...

"Kinéztem" egy kutyát a retrieverhelpnél, de csak bentalvással lehet örökbe fogadni. Ez komoly? Találok olyan "céget", ahol nem kötelező együtt aludni a kutyával?

Figyelt kérdés
Nem kerti dísznek kell, de az összes eddigi kutyánk túlélte, hogy nem a házban aludt. Nem is lenne egyedül.
2016. jan. 2. 14:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
34%

szerintem meg egy kutya nem a házba való, hanem a kertbe... gondolom, milyen jól érezheti magát a mozgáshiány miatt agyonzabáltatva a meleg radiátor mellett... abba betegszenek bele. a mi kutyánk csak az előtérbe jöhet be, a lábtörlőig. de van kint a kertbe kutyaház, benne ággyal,pokrócokkal, egyszer sem nyüszített még vagy vakarta az ajtót, hogy bejöhessen.

a legtöbb kutya nem lakásba való! ez megint ilyen városi elvakult állatvédők kitalációja, akik már átesnek a ló túloldalára, hogy a kutyát csak lakásban lehet tartani... legközelebb már a disznók is a családi asztalnál fogyasztják el a moslékot?????

2016. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%
A kutyának a gazdája mellett van a helye! 7 kutyával élünk, mindegyik benti kutya, pedig van hatalmas kertünk is. És nem csak kistestűek, az egyikük majdnem 40 kg. Sétálni, kirándulni, nyaralni járunk. Családtagok. Mi értelme van úgy kutyát tartani, hogy kirakom a kertbe??? A kutya falkaállat, a család mellett van a helye!
2016. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

"Hát ez az. Meg tudnám venni a 200 ezer forintos kutyát is, de mentettem volna egyet. "

Akkor miért is nem jó mondjuk a gyepis kutya? Ott nem kérdezik ki fia-borja vagy, viheted a kutyát, csak csengesd ki a chip és a veszettségi oltás árát.


"Azért ez egy kicsit furi, nem?

- szar vagyok, ha a kutyát nem engedem be (ami így nem igaz, de mindegy)

- szar vagyok, mert nem tudom megnevelni, hogy ne másszon a "szent" ágyamba (mitől lenne egy ágy szent?)"

Ha már így leírtad: inkább azért, mert nem vagy hajlandó energiát fektetni a kutya képzésének ezen területébe. Sokkal könnyebb a két véglet valamelyike: vagy élvezni a kutyával alvást vagy kicsukni őket az egész házból.


Kérdező, abba gondolj bele, hogy egy lakásban tartott kutya mennyi passzív figyelmet kap. Jössz, mégy, odaszólsz neki, arrébb küldöd, feladat az, hogy ne kolduljon reggelinél vagy amikor főzöl, feladat az, hogy ne zabálja fel a leejtett fasírtot a földről, de ott van veletek, amikor TV-t néztek, vagy a gyerekkel diavetítőztök, elalváshoz készülődtök stb.

Egy kerti kutya, ha megfeszülsz se kap ennyi figyelmet.


(Kezdő kutyás vagyok, érdekes, az enyém megtanulta, hogy az ágyamba nem jöhet, az egyik szoba tiltott terület, illetve ahogy én leveszem a cipőmet és kezet mosok, úgy kimászkálás után neki is talpmosás és fenékmosás van.)

2016. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
60%
Ez teljesen rendben van,csak még szokatlan a magyar kutyás társadalom körében.Ha nem is bent,de egy fűtöt helysėg,illetve jól hőszigetelt kutyaház nekik is jár.ez viszont azt is jelenti egyben,hogy a kutya sokkal kevesebb figyelmet kap,kiszorul a családi élet egy részéből.Akinek így nem elfogadható az örökbefogadás,rengeteg hasonló kutyát illetve fajtát találhat menhelyeken,gyepiken,csak utána kell keresni.
2016. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Azért némely emberek igencsak el vannak tévedve itt.


Tehát, akkor kezdjük a legelején. A kérdező ezt írta, idézem: "Akkor alkalmatlan vagyok a kutyatartásra, mert amikor panelben laktam, egy kutyámat se bírtam arra rávenni, hogy a folyosón aludjon, és ne lopakodjon be az ágyamba."

Ergó, az értelmes embernek ebből az jön le, hogy NEM TUDTA MEGNEVELNI, ezáltal felment az ágyra.

Mert ha akaratából jön fel, akkor úgy írta volna: Egyik kutyámnak sem tudtam nem megengedni, olyan aranyosan néztek.

De ebben a mondatban egyértelműen a nevelés hiánya csillog.


Másrészt, Magyarországon naponta rengeteg kutyát ALTATNAK El, csak mert nem találnak gazdát, gyepmesteri telepeken, állatorvosnál a drága gazdik, stb. Ha valami nem tetszik az egyik egyesület feltételeinél, akkor tovább kell menni egy másik egyesülethez.


Harmadrészt, van kb. 300 kutyafajta, MINIMUM. Ha egy fajtamentő azt mondja, hogy márpediglen az ő mentett labradorjai/goldenjei NEM fognak kint aludni, mert CSAK ÉS KIZÁRÓLAG benti helyre megy, akkor egy értelmes ember leül, elkezd GONDOLKOZNI, mely fajták azok, amik kintre jók lennének, és válogat. Igen, VÁLOGAT, mert MILLIÓ ÉS EGY olyan kutya keresi elkeseredetten a gazdáját, aki örömmel lenne kint, csak legyen végre egy SZERETŐ gazdája. Én ezért írtam a Közép-Ázsiait, mert az tipikusan olyan fajta, amelyik kint meg sem érzi a hideget, még az ól is luxusnak számít, és nem kell agyonkényeztetni, hiszen eredetileg úgy lett kitalálva Törökországban, hogy bírja az időjárás viszontagságait, és nem mellesleg magának kellett gondoskodni nagyrészt a kajáról. Szeretetet meg csak szökőévben egyszer kapott. Lehet ezekből is jó kutyát csinálni, nem fenevadok, bár érteni kell hozzájuk. De ez a kutya nem fog akaratoskodni, hogy ő bizony ágyban alszik, mert fázik, ő nem fog tombolni éjszaka -10 fokban, hogy befagy a ...csája. Ő nem fog 2 nap nem törődés után hisztérikázni, hogy gazdiiiii csak egy séta, egy pár perc játék.


Nyilván kell vele is törődni ugyanúgy, ahogy a többi kutyával is, és neki is jól jön a szeretet.

Mellesleg KÁJból is van jópár, amelyik gyepin/menhelyen csücsül, és várja "az igazit".


Ennyit erről...és akkor még nem szóltam a kuvaszokról, komondorokról, kaukázusiról, stb....


Egyébként ha kint tartottad a corsot és az amstaffot, akkor szívből sajnálom őket. Ez a két fajta NEM kinti, csak az elvakult bamba falusi paraszt nép tartja kint....


Szóval persze, hogy felháborodunk, ez olyan, mintha egy cig..ány odamenne az amstaff fajtamentőkhöz, hogy neki kell egy cuki kutya (itt meg kérdezősködik mindenről), aztán kihoz egy lelkileg megtört kutyát, aki SZERETETRE vágyik, és aznap bedobják a ringbe, hogy na tessék, bunyózz, aztán szeretet helyett HALÁL-t kap.

Lehet, hogy óriási túlzás a hasonlat, de nem véletlenül vannak feltételek, még így is sokszor rossz kezekbe kerülnek a kutyák..


Másrészt meg én például nem tudnám elképzelni, hogy mindig kint legyen a kutya. Az enyém télen szinte csak bent van, mikor nincs aktivitás, de amúgy minden nap van séta, játék, foglalkozás. Nyáron pedig van kint is. És jelentem, él és virul, és nagyon boldog.


Sok kutya a láncon tengődik egész életében, foglalkozás nélkül, akkor már inkább bent legyen foglalkozás nélkül...

2016. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
elhiszem, hogy törődik vele, de egy kutyával is elég sokat kell törődni, akkor héttel még többet... és akkor is fenntartom, hiába takarítasz minden nap, egy óra alatt is hullik a szőre és ahogy minden embernek, minden állatnak is van alapszaga, pl egy osztályteremben is büdös lesz 45 perc alatt, pedig elvileg mindenki fürdik minden nap... én akkor se élnék egy házban egy kutyával, a mién kint elég boldog, van háza, ágya pokróccal, szabadon szaladgál egész nap és nem az 50 négyzetméteren növeszti a körmét, meg pöffeszkedik, mint a gazdája unalmában...biztos nagyon boldog élet lehet két szobába bezárva lenni egész nap... de amennyi igénye van a gazdának, annyi lesz az állatnak is
2016. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Ne magadból indulj ki...a panelos kutyák sokkal többet sétálnak, mint a kertben tartottak, mivel őket muszáj vinni. A kerti kutyát meg kirakják a kertbe, és csak akkor látja kívülről a kerítést, amikor orvoshoz viszik (már ha viszik). Mi minden nap órákat vagyunk lent, futkározik, játszik más kutyákkal, új ingerek érik, míg a tied egész nap a kerítést bámulja. Aztán, ha feljöttünk, hozzám bújik, itthon is játszunk, tanul. Lényegében egész nap foglalkozunk vele. Míg a tied arra a pár percre lát, amikor kimész hozzá, ha jó idő van.
2016. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%
ebből látszik, panelban laksz... nincs más dolgod, mint sétálni, meg feküdni... a kertben dolgozni is szoktak, kiskertet rendbe rakni, virágokat gondozni, füvet nyírni, stb. napi 2-3 órás tevékenység, azonkívül meg nyáron általában egész nap kint vagyok és az, hogy a kutya a kertben van, nem azt jelenti, hogy nem foglalkozunk vele. és elhiheted, sokkal boldogabb a friss levegőn a szabadban futkározva, mint egy panelban. Miénk nem is vágyik be, ha be is fut, körbenéz és azonnal megy is ki.
2016. jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ja...kb egy hónapig volt neki érdekes a kert, azóta pont ugyanolyan neki az udvar, mint egy nagy kennel. Semmi izgalom, semmi újdonság. Van kertünk is, igaz, nem a ház mellett,hanem két faluval arrébb, de azt is rendben kell tartani, szóval ebben sincs igazad. A kutya oda is jön velünk.
2016. jan. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
aki kertes házban lakik, az miért nem sétáltathatja a kutyát bárhol??? itt a fő kérdés az volt, hogy miért kell házban tartani egy kutyát... már rég messze jár mindenki a témától...
2016. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!